ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Bağlıca Masaj Salonu ve Spa Merkezleri

Ankara’nın en nezih semtlerinden biri olan Bağlıca Masaj Salonu bakımından da zengin olan semtler arasında yer alıyor. Kentte son derece profesyonel bir şekilde verilen masaj hizmetleri için yönünüzü gönül rahatlığı ile Ankara’nın Çankaya Bağlıca semtine çevirebilirsiniz. Günümüzde aktif olarak uygulanmaya devam eden tüm masaj yöntemleri Çankaya’da verilen masaj hizmetleri listesinde yer alıyor. Ancak bu yöntemler arasında spa masajının daha popüler olduğunu söyleyebiliriz. Çok uzun yıllardır uygulanan bu masaj Ankaralıların da gözdesi olmayı sürdürüyor.

Bağlıca Masaj Salonları Alternatifleri

Bağlıca’da da spa masajının tüm yöntemlerinin uygulanabilmesi, her yaş grubundan Ankaralıların bu semte akın etmesini beraberinde getiriyor. 6 farklı spa masajından her birini seçebiliyor hatta isterseniz masajın ardından muhteşem bir sauna keyfi yapabiliyorsunuz. Yani haftanın tüm stresinden arınmak için devreye istediğiniz yöntem girebiliyor. Çok sık tercih edilen sultan masajını da unutmamak gerekiyor. Bağlıca Masaj Salonu sultan masajının da en sık yapıldığı mekanlardır.

İki farklı masöz ya da masör tarafından aynı anda senkronize hareketler ile yapılan sultan masajı ismini Osmanlı döneminden alıyor. Bu dönemde Osmanlı sultanlarının neredeyse her gün yaptırdığı bir masaj olan sultan masajı günümüze dek mevcudiyetini korumayı başaran ender tekniklerden biridir. Bu masajın temel amacı vücudun tüm negatif enerjisinden arınmasıdır. Bunu sağlamak için iki masaj uzmanı aynı anda enerji gönderiri ve vücudu bu şekilde rahatlatırken bir yandan da negatifliğinden arındırmaya çalışır.

Bu ve buna benzer masajların mutlaka uzman eller tarafından uygulanması gerekiyor. İşte bu noktada Çankaya Bağlıca masaj salonları arasından tercih yaparken mutlaka profesyonel bir kadroya sahip olan firmaları seçmeli, sertifikası olup olmadıklarını araştırmalı ve hijyen koşullarına ne kadar dikkat ettiklerini de gözden kaçırmamalısınız. Böylece en ideal olan salonlarda bu hizmeti alacağınız için masajın sağladığı rahatlamanın olumlu etkilerini de uzun süre hissedebileceksiniz.

Masajın sadece ayda bir kez yapılması gerektiği gibi bilgilerin gerçeğin yansıtmadığını da belirtelim. Dilediğiniz sıklıkta masaj yaptırabilirsiniz. Hatta düzenli olarak haftada bir defa yaptırılması, uzmanlar tarafından da yapılan öneriler arasında yer alıyor. Herhangi bir sağlık sorununuz yoksa kan dolaşımınızı hızlandırmak ve vücuda sağladığı etkilerden faydalanmak için siz de düzenli masaj yaptırabilirsiniz.

Leave a Reply