ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Çankaya Kızılay da Bulunan En İyi Spa Masaj Salonu Nerede Hangi Otelde Hizmet Sunmaktadır. Diyorsanız Bu Yazımızı Mutlaka Okuyunuz.

Birçok anne için çocuğa masaj yaptırılması gerekli bir işlem olarak görülürken. Bazılarına gereksiz hatta tehlikeli olarak dahi gelebilir. Bu durumda özellikle uzmanların yaptığı açıklamalar dikkate alındığında çocuklara masaj yaptırılmasının gerekli olduğu. Hatta bazı durumlarda bir zorunluluk olduğu anlaşılacaktır. Peki, çocuk ya da bebeklere masaj yaptırabileceğiniz. Bebeklere ve Çocuklara Masaj Yaptırmak bu masaj salonlarında uygulanan masaj yöntemleri nasıl bir etki göstermektedir?

Bebekler ve çocuklar için masaj önerileri ve püf noktaları

Çocuğun fiziksel ve duygusal olarak daha iyi gelişmesi için tüm bebeklere önleyici masaj seansları önerilir. Tekniklere hakim olmak zor değil ve herhangi bir anne veya baba da yapabilir. Ama ondan önce mutlaka bir çocuk doktoruna danışmalısınız. Masajın küçük çocuklar için doğumlarının ilk günlerinden itibaren yararlı olduğunu anlamak önemlidir. Böylece:

  • Kardiyovasküler sistemi güçlendirir
  • Çocuğun hareketliliği gelişir
  • Sindirimi iyileştirir
  • Kaslar güçlenir
  • Sinir sistemi üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir
  • Psiko-duygusal durum düzelir

Çocuk doktorları, günlük masajın çocuğun uykusunu önemli ölçüde iyileştirdiğini, onudaha sakin ve sosyalhale getirdiğini kanıtladı. Bunun nedeni, annenin sıcak ve nazik ellerinin yanı sıra narin ve yumuşak hareketlerin bebeğe anne sevgisi ve güvenlik duygusu aşılamasıdır. Ayrıca masaj, ebeveynlerin yenidoğan ile dokunsal temas kurması ve onunla ilgilenmesi için bir fırsattır.

Bebeğinize ilk masaj ne zaman önerilir?

Bebeklere ve Çocuklara Masaj Yaptırmak İyimi olur? sorusunun yanı sıra özellikle yapılacak masajın uzman bir terapist tarafından uygulanması tavsiye edilmektedir.

Bir çocuk için hafif bir masaj, neredeyse hayatının ilk haftalarından itibaren yapılmalıdır. Ana teknik, baskı uygulamadan kolları, bacakları, sırtı okşamaktır. Bunun yenidoğanın genel durumu üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Bunun nedeni, bebeğin ilk izlenimlerini tam olarak annesinin dokunuşuyla almasıdır. Bununla birlikte butür bir temastan yayılan şefkat ve sıcaklık, anne sevgisini ve korumasını hissetmesine izinverir.

Uzun süreli gözlemler, çocuğun masaja ne kadar erken başlarsa kilo alımının okadar hızlı olduğunu göstermiştir. Bu doğrudan stres hormonu seviyelerindeki azalma ve bağışıklığın artması ile ilgilidir. Daha karmaşık masaj tekniklerinin (hafif baskı ile) 3-4 haftadan daha erken uygulanmaması önerilir.

Burada aşırıya kaçmamak çok önemlidir. Bunu yapmak için çocuğun durumunu dikkatlice izlemeniz gerekir. Bu konular oldukça hassas olacağından dolayı Bebeklere ve Çocuklara Masaj Yaptırmak mı? Sorusunun yanıtını bulduktan sonra. İşi ehline bırakmanız ve uzman bir masaj terapistinden yardım alarak bebeğinize masaj yaptırmanız dahauygun olacaktır.

Leave a Reply