ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Beytepe SPA Masaj Merkezleri ve Masaj Salonu Arayanlara

Beytepe masaj salonu, birçok sıkıntılı durum karşısında yardım almanızı sağlamaktadır. Özellikle tıbbi uygulama gerektiren durumlar için alternatif tedavi yöntemleri uygulamaktadır. Bu durum, tıbbi tedavinin yanında rahatsızlığı ortadan kaldırılabilmesi adına destek sağlamaktadır. Bu rahatsızlıklar arasında en fazla başvuru yapılan ise varis sorunu olmaktadır.

Varisli damar sorunu

Varis birçok nedeni olan yaygın bir hastalıktır. Bunlar arasında topuklu ayakkabı giymek, hamilelik, aşırı kilo, ayakta çalışma, kan akışının bozulması sayılabilir. Damarların şişmesi, kan damarlarının tıkanması ve kan pıhtılarının oluşumu ile ifade edilir. İlk aşamalarda masaj bu rahatsızlıkla kolayca baş edebilir. Masaj uygulaması düzenli olarak gerçekleştirildiğinde iyi bir görünüm sağlar.

Varisli damarların dışsal belirtilerini ortadan kaldırmak ve iç dolaşımı normalleştirmek için harici destek de alınmaktadır. Bu aşamada merhemler, serinletici ve ısıtıcı etkili kremler, kompresyon iç çamaşırları ve farklı ilaçlar kullanılabilir. Yöntemler, ekstremitelerin şişmesini azaltmak, basıncı azaltmak, vücuttaki metabolik süreçleri normalleştirmek ve aktive etmek için tasarlanmıştır. Aynı zamanda dokulara oksijen ve besin maddelerine erişim sağlamak için tasarlanmıştır.

Flebologlar bacaklara ağırlık vermemeyi, düzenli egzersizler ve basit jimnastik egzersizleri yapmayı tavsiye etmektedir.

  • Flebolog: Venöz sistem yani toplardamar hastalıkları ve tedavisi alanında uzmanlaşmış kişidir.

Beytepe masaj salonu, varis sorununa karşı mücadelenizde sizlere destek verecektir. Özellikle masaj aşamasında gerekli tüm yardımlar yapılmaktadır. Özellikle ileri seviye varisler için öncelikle bir uzman doktora danışılması gerekmektedir. Bununla birlikte tıbbi tedavinin yanında destekleyici tedavi olarak uygulanabilir masaj yöntemleri bulunmaktadır. Bu sayede sorunun üstesinden gelmeniz daha kolay olacaktır. Ayrıca varis başlangıcı varsa ya da henüz başlamadıysa, önleyici bir yöntem olarak da masaj uygulanabilir. Bu sayede sorunu başından halletmiş olursunuz.

Varis tedavisi için uygulanabilecek masajlar

Varis tedavisi için uygulanabilecek masajlar basınç masajı, lenfatik drenaj ve dolaşımı artıran masaj teknikleri bulunmaktadır. Basınç masajı, varisli bölgelere hafif bir basınç uygulayarak kan dolaşımını artırmayı amaçlamaktadır. Lenfatik drenaj masajı ise lenfatik sistem üzerinde etkilidir. Bununla birlikte ödem ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Dolaşımı artıran masaj teknikleri, genel olarak bacaklardaki kan akışını iyileştirerek varislerin belirtilerini hafifletmeye yardımcı olabilir.

Tüm bunlarla birlikte her bireyin varis durumu farklıdır. Bundan dolayı bir uzmana danışmanız oldukça önemlidir. Uzmanın durumunuzu değerlendirmesi ve size en uygun masaj tedavisi yöntemini belirlemesi gerekmektedir. Bir uzman tarafından belirlenen masaj tekniği sayesinde daha başarılı olunacaktır. Özellikle ileri aşama varislerde bu durum daha da önemlidir. Özellikle bir uzman tavsiyesi olmadan kesinlikle masaj yaptırılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlara neden olabilirsiniz.

Leave a Reply