ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Çukurambar Spa Masaj Merkezi

Çukurambar spa masaj merkezi ile hayatınıza yeni bir sayfa açmaya hazır olun. Spa merkezi olarak faaliyete başladığı ilk günden beri hizmetlerine devam etmekle birlikte aynı zamanda birçok farklı uygulamanın yapılabilmesi için imkan sağlaması ile de insanların çok fazla rağbet etmesine yardımcı olmuştur. Yapılan çalışmalarla birlikte sunduğu masaj hizmetinin çok kaliteli olması ve uygulayıcıların bu konuda ki teknik bilgileri sayesinde birçok kişi için farklı bir amaç doğurmuştur.

İnsanların Çukurambar spa masaj merkezi hizmetlerinden faydalanabilmek adına yaptıkları başvurular neticesinde birçok kişinin merkezde ki masaj seanslarına olan ilgi daha da belirginlik kazanmıştır. Birçok sıkıntıdan kurtulmanın anahtarı olarak kabul edilen masajların oldukça farklı türlerinin uygulanıyor olması ve bu uygulama sırasında tamamen sertifikalı uygulayıcıların kullanılıyor olması da ayrı bir tercih sebebi olmaktadır. Çukurambar spa masaj merkezinde yapılan birçok masaj türü bulunmakla birlikte bugün sizlere bu masajlardan 3 tanesini bahsedeceğiz.

1- Spor Masajı

Sporcular vücutlarını sıkı çalıştırırlar, bundan dolayı özel olarak tasarlanmış spor masajı uygulamasını yaptırmaları gerekecektir. Spor etkinliklerinden öncesinde, sırasında ya da sonrasında spor masajından faydalanabilirsiniz. Bu, performansla ilgili ağrıları hafifletmeye, esnekliği artırmaya ve hatta olası yaralanmaları önlemeye yardımcı olur.

Masaj terapistleri genellikle sporcuların ve sporun özel ihtiyaçlarına göre uyarlamak için derin doku masajı veya akupunktur gibi masaj tekniklerini de birleştirerek uygulayabilir. Bu uygulamayı yaptırmanız özellikle performans noktasında size yeni şeyler kazandırmaktır. Bu sayede hem karşılaştığınız sıkıntılardan kurtulacak hem de performansınızın artmasını sağlamış olacaksınız.

2- İsveç Masajı

İsveç masajı aslında “geleneksel” masaj olarak bilinir. Özellikle uzman olmayanların yaptığı masajlara benzemektedir. Fakat uzmanı tarafından yapılması halinde aradaki farkı daha net bir şekilde görebilirsiniz. İsveç masajı, özellikle sinir ve stres konusunda rahatlamak için uygulanan bir yöntemdir. Ayrıca uyku bozukluğu olan kişiler için çok faydalı olacaktır. Eğer uyumada zorluk çekiyor ya da uyumanıza rağmen yeterince dinlenmiş olarak uyanamıyorsanız mutlaka bu yöntemi denemelisiniz. Bir uzman tarafından yapılan İsveç masajı, uykunuzu düzenlerken aynı zamanda uyku kalitenizin de artmasına yardımcı olacaktır.

İsveç masajı uygulanırken özellikle kullanılacak olan bitkisel yağlar çok önemlidir. Uygulayıcının kullanacağı yağlar, masaj alanında kullanılan kokular ve terapistin dokunuşları, masajın daha iyi sonuç vermesin etki edecek faktörlerdir. Özellikle masaj odasının çok iyi bir şekilde ayarlanmış olması gerekmektedir. Ortamın iyi ayarlanması masajın etkisini de en üst seviyeye ulaştıracaktır. Bundan dolayı sıradan bir masaj olarak görülmemesi gerektiğini asla unutmamalısınız.

3- Baş-Omuz Masajı

Baş omuz masajı genel olarak bakıldığında bölgesel bir ağrının olması durumunda uygulanmaktadır. Baş, boyun ve omuz bölgelerine ortaya çıkan ağrılar ya da kasılmalara karşı uygulanması tavsiye edilmektedir. Özellikle baş ağrısı gibi durumlarla karşılaşıldığında uygulanan bir yöntem olarak bilinmesine rağmen birçok farklı durumda tercih edilebilir. Bununla birlikte uygulaması sırasında rahatlama ve gevşeme hissedilir.

Baş omuz masajı genellikle oturma pozisyonunda, masaj koltuğunda gerçekleştirilir. Uygulayıcı ağrınızın olduğu bir bölge varsa oraya yoğunlaşacaktır fakat düzenli olarak masaj yaptırıyorsanız genel olarak masaj teknikleri uygulanacaktır. Bu durumda tüm bölgelerde masaj yapılarak rahatlamanız sağlanacaktır. Baş omuz masajı bunlarla birlikte özellikle uyku sorunları olan kişiler üzerinde de oldukça etkilidir. Eklem ve kas ağrılarında başarılı sonuçlar alındığı için vücudunuz gevşeyecek ve uyuma sırasında herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmadan kolaylıkla uyuyabileceksiniz. Bu durum ayrıca yaşam kalitenizi yükseltecek ve günlük hayatınızda daha enerjik olmanıza yardımcı olacaktır.

Leave a Reply