ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj Yaptırmadan Önce En İyi Masaj Terapisti Nasıl Olmalı Sorusuna Cevabımız

Ülkemizde son yıllarda masaj hizmeti veren salonlarının sayısı artıyor. Bu artış beraberinde kalite farkının da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bazı salonlarda hizmet veren masaj terapistleri çok iyi hizmet verirken bazılarında çeşitli sorunlar yaşanabilmektedir. Peki, en iyi masaj terapisti nasıl olmalı?

İyi bir masaj terapisti belirlemek için 5 kuralı dikkatinize sunuyoruz:

1- Masaj terapisti insan fizyolojisini anlamalıdır

İyi bir masaj uzmanı masaja başlamadan önce size detaylı sorular sorarak rahatsızlığını anlamaya çalışır. Özellikle sorduğu sorulara aldığı cevapları dikkatlice inceledikten sonra hangi masajın size uygun olacağına karar verir ve daha sonra da uygulamaya geçer. Bu sayede fiziksel ve ruhsal sorunlarınızı göz önünde bulundurarak en doğru kararı verir.

2- Belgeleri olmalıdır

En iyi masaj terapisti kesinlikle gerekli olan uzmanlık belgelerine sahip olmalıdır. Özellikle belirli bir konu üzerine yoğunlaşmış olan terapistler bulunabilmektedir. Mesela Thai masajı, spor masajı ya da sıcak taş masajı gibi farklı masaj türlerinde uzmanlaşmış bir terapist varsa mutlaka ilgili oldukları masajlara başvurmanız daha iyi sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Tabii bu durumda uygulanan masajın size uygun olması da önemlidir.

En İyi Masaj Terapisti Nasıl Olmalı
En İyi Masaj Terapisti Nasıl Olmalı

3- Temiz olmalıdır

Masaj terapisti ile masaj yaptıran kişinin birbirine fiziksel olarak müdahale etmesi gerekiyor. Yakın duracaklarından dolayı temizliğe dikkat edilmelidir. Terapistin masaj yaptığı sırada giydiği masaj elbiseleri temiz olmalıdır. Bununla birlikte aslında en önemli olan kısım ellerinin temiz ve bakımlı olmasıdır. Bu sayede kendinizi daha hijyenik bir ortamda hissedebilirsiniz.

4- Sıcakkanlı olmalı

İyi masaj terapisti nasıl olmalı” şeklinde bir soru sorulacak olursa. Bunun en net cevaplarından birisi de “sıcakkanlı” olmasıdır. İnsani ilişkileri iyi olan kişilere yaptırdığınız masaj aynı zamanda sizin için de faydalı olacaktır. Masaj yapılırken aynı zamanda sizinle cana yakın bir şekilde ilgilenmesi gerekmektedir. Fiziksel iyileşmenin yanı sıra aynı zamanda psikolojik olarak da sizi daha iyi birisi yapacaktır.

5- Deneyimli olmalı

Masaj terapistinin deneyimli olması gerektiğini unutmamalısınız. Özellikle size uygulayacağı masaj konusunda gerekli olan eğitimi almış olmalı. Yıllardır uygulayan bir terapist ile çalışmanız sizin için çok doğru bir karar olacaktır. Bu sayede herhangi bir sorun yaşama durumuyla da karşılaşmamış olursunuz.

Leave a Reply