ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Etlik Masaj Salonu ve SPA Masaj Merkezi Arayanlar İçin

Selülit, yağ dokusunda hem lenf hem de kan dolaşımının ihlaline yol açan yapısal bir değişikliktir. Önce ödem ortaya çıkar. Ardından yağ hücreleri düğümler halinde toplanır ve cilt portakal kabuğu gibi engebeli bir hal alır. Selülit sorunu için en etkili çözüm yolu olarak masaj uygulaması gösterilmektedir. Masaj yaptırarak oldukça etkili bir iyileşme süreci yaşayabilirsiniz.

Selülit nasıl oluşur?

Deri altı yağ dokusundaki değişiklikler oldukça yavaş gelişir. Kadın vücudunda ergenliğin başlamasıyla birlikte, çeşitli faktörlerin etkisi altında yağ hücrelerinin (adipositlerin) boyutu artabilir. Uygun önlemler alınmazsa adipositlerin işlevi giderek bozulur, bu da ödem ve yağ birikimine yol açar.

Etlik Masaj Salonu
Keçiören Etlik Masaj Salonu

Selülit bir hastalık mıdır?

Selülitin tıbbi adı, jinoid lipodistrofidir. “Portakal kabuğu” olarak isimlendirilen görüntü, aslında olumsuz etkilerin sadece görünür bir tezahürüdür. Selülit aşama aşama gelişir, cilt elastikiyetini kaybeder, ardından cilt altı yağ tabakasındaki patolojik değişiklikler yoğunlaşır. Fibröz nodüllerin sayısı artar ve palpasyon uygulamasında ağrı oluşur. Bütün bunlar, birçok doktorun selüliti sadece kozmetik bir kusur olarak kabul etmemesine neden olur. Bundan dolayı selüliti, tedavi gerektiren bir hastalık olarak kabul edilmesi sağlanmış olur.

Selülit gelişimini ne tetikler?

Selülit gelişiminin temeli, su-yağ metabolizmasının ihlalidir. Selülit hücrelerde, hücreler arası boşlukta ve aralarında sıvının sürekli dolaştığı kan damarlarında bulunan sudan oluşur. Bu süreçte ihlaller varsa sıvı vücutta tutulur, ödem oluşur. Üstelik bu iç ödem gözle tamamen görülemeyebilir ve bu nedenle özel bir tehlike arz eder.

Selülit önleyici masaj nedir?

Selülitin oluşmasıyla baş etmenin birkaç yöntemi vardır. Oldukça etkili olan özel bir diyet, egzersiz ve selülit önleyici masaj bu yöntemler arasında gösterilebilir. Gerekli teknolojik donanıma sahip bir uzman bulmanız sizin için iyi olacaktır. Bu sayede uzman, hem yüzeysel hem de derin teknikleri en uygun şekilde birleştirerek uygulayabilir. Selülit aynı anda birkaç bölgeyi yani uyluklar, karın, kollar, kalçalar vb. alanları etkileyebilir. Bu aşamada tüm sorunlu bölgelere aynı anda masaj yaparak maksimum sonuç elde edilebilir.

Garantili bir sonuç nasıl elde edilir?

Selülitin nedeni kan ve lenf dolaşımının ihlali olarak tanımlanmaktadır. Bundan dolayı masajın amacı bu süreci eski haline getirmek, venöz ve lenfatik durgunluğu ortadan kaldırmaktır. Maksimum etki için, selülit önleyici masaj diğer türlerle birleştirilir. Yani hacamat, lenfatik drenaj ya da uygulama aparatları tercih edilebilir. Ayrıca tüm bu işlemler cilt altı yağ tabakasındaki ödemden kurtulmanızı sağlar.

Masaj süresi

Kural olarak, Etlik Masaj Salonu ile masaj uygulaması haftada bir veya iki kez yapılan 10-15 seanstan oluşur. En etkili selülit önleyici masaj, donanım, hacamat veya lenfatik drenaj masajı seanslarıyla birleştirilir. Ayrıca özel selülit önleyici sargıların kullanılması tavsiye edilir. Sonuç olarak, selülit belirtilerinde önemli bir azalma olacaktır. Ayda birkaç kez devam edilen masaj, elde edilen yeni şeklin uzun süre korunmasına yardımcı olacaktır.

Leave a Reply