ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Gölbaşı Masaj Salonu ve SPA Masaj Merkezleri

Gölbaşı masaj salonu bünyesinde yapılan masaj türlerinden birisi de omurga masajıdır. Omurga masajı çeşitli şekillerde yapılabilir, ancak çoğu zaman uzmanlar klasik teknikleri ve akupresürü kullanır. Doğru masajın yalnızca profesyonellerin sahip olduğu benzersiz bilgi, beceri ve yetenekler gerektirdiğini bilmek önemlidir. Amatör birisinin yaptığı masaj, özellikle omurga gibi önemli bir bölgede telafisi olmayan sonuçlara yol açabilir. Gölbaşı masaj salonunda masajlar, kapsamlı eğitimlerden geçmiş sertifikalı uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Omurga masajı, omurlar üzerinde doğrudan bir etki anlamına gelmez. Burada özellikle omurgaya komşu kaslara masaj uygulaması yapılır. İnsan omurgası, bir dizi önemli işlevi yerine getiren karmaşık bir sistemdir. Omurga vücudu dik pozisyonda tutar, hareket kabiliyetinden sorumludur. Ani hareketlerde yükü azaltır ve en önemlisi omuriliği yaralanmalardan ve deformasyonlardan korur. Bir kişinin sağlığının ve duygusal ruh halinin büyük ölçüde omurganın durumuna bağlı olması şaşırtıcı değildir.

Kaslara yapılan masaj

Omurga masajından bahsettiğimizde, omuriliğe bitişik kaslara yapılan masaj kastedilmektedir. Masaj terapisti, omurları etkilemeden masaj uygulamasını tamamlamalıdır. Aynı zamanda kas yapılarını ve önkolları etkilemeden uygulamanın güncel etkilerinin de takip edilmesi önemlidir. Bu tekniğe göre masaj, boyun ve omuzlar dahil olmak üzere tüm paravertebral bölge üzerinde etkilidir. Masajın uygulamasını ancak insan anatomisini ve fizyolojisini çok iyi bilen birisi yapmalıdır. 

Omurga masajı parmak uçlarıyla yapılır. Masör ellerini (üst üste) omurganın alt kısmına koyar, yumuşak ama emin adımlarla hafif baskı uygular. Bir sonraki adım, omurganın her iki tarafına masaj yapmaktır. Uzman, kaslara bastırırken işaret ve orta parmaklarını kullanılır. Eller sırayla her omurun yanlarına doğru hareket eder. Uygulama, omurga boyunca aşağıdan yukarıya doğru gerçekleştirilir.

Petrisaj (Yoğurma) tekniği

Gölbaşı masaj salonunda uygulanan petrisaj (Yoğurma) masaj yöntemi oldukça etkilidir. Petrisaj, kası doğrudan ele alan etkili bir manipülasyondur. Bu teknik için sadece başparmaklar kullanılır.

  • Uzman, her iki taraftaki omurgaya bitişik kasları yoğurur.
  • Yoğurma aşağıdan yukarıya ve ters yönde gerçekleştirilir.
  • Uzman ön kollara vurur, onları birbirinden ayırır, dönüşümlü olarak birini aşağı, diğerini yukarı hareket ettirir.
  • Masaj sırasında dairesel hareketler de yapılır.

Ayrıca uzman, belirli manipülasyonların sırasını, tekrar sayısını, çeşitli türlerdeki masaj hareketlerinin süresini tam olarak bilir. Ayrıca prosedürü doğru şekilde nasıl tamamlayacağını da bilir. Elbette bilindiği gibi bu konuda amatör olanlar masaj yapmamalıdır.

Petrisaj (yoğurma) tekniği, klasik masajın bir parçası olarak kullanılan bir teknik olarak bilinmektedir. Bu teknikte, kasları ve dokuları yoğurmak, sıkıştırmak ve çekiştirmek için eller kullanılır. Petrisaj hareketleri, kasları gevşetmek, kan dolaşımını artırmak, cildi canlandırmak ve stresi azaltmaya yardımcı olmak için uygulanmaktadır. Bu masaj tekniği özellikle sırt, boyun, omuz ve bacaklarda kullanılabilir, ancak yüzde de uygulanabilir. Petrisaj tekniği, uzman bir masaj terapisti tarafından uygulandığında en iyi sonuçları verir.

Leave a Reply