ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

İyi Masaj İçin Sizlere Uzmanlarından Tavsiyeler

İyi bir masaj yapabilmeniz ve partnerinizi tam anlamı ile rahatlatıp mutlu edebilmeniz için masajın inceliklerini bilmeniz gerekmektedir. Bazı ince ip uçlarından yararlanarak tam anlamı ile profesyonel bir masaj yapabilirsiniz, nasıl mı? Aşağıdaki ip uçlarından yardım alabilirsiniz.

 • Ritmik hareketler bütün bir vücuda gevşeme dalgaları göndereceği için masajın en büyük unsurlarından bir tanesi de ritimdir. Bu yüzden ritmik hareketlere özen göstermelisiniz.
 • Yaptığınız masaj yöntemleri partnerinize acı veriyor ise bunu size söylemesini rica edin, çünkü masaj haz vermelidir ve acı veren bir şeyden haz alınamaz. Masajı elinizden geldiğince şefkatli yapmaya çalışın.
 • Ellerinizi vücudun çizgilerine göre ayarlamanız önemlidir, masaj yaptığınız vücudu kusursuz bir şekle sokmak adeta yonttuğunuzu düşleyin ve yaptığınız masajı ona göre yapın.
 • Masajı yaparken yaptığınız bölgenin masajı esnasında mutlaka bir elinizin vücutla temas etmesi gerekmektedir, vücudun masajınızı sürekli akan bir hareket olarak algılaması önemlidir masajın ideal durumu bundan ibarettir.
 • Masajı yaparken uyguladığınız basıncı vücudun yerine göre değiştirin, eğer kemikli bölgeler üzerinde masaj yapıyorsanız uygulayacağınız basınç hafif eğer büyük kaslar üzerinde masaj yapıyorsanız uygulayacağınız basınç daha sert olmalıdır. Yani uyguladığınız basıncı en hafiften en güçlüye kadar değiştirmelisiniz.
 • Masaj yaparken kesinlikle kuvvet kullanmayın, zaten böyle bir şeyde gerekmez, yalnızca basınç uygulayın uygulayacağınız basınç isin içe vücudunuzun ağırlığını kullanmalısınız.

Ankara masaj salonunda çalışan masörler bu işin bütün ince ayrıntılarını bilmektedirler, bu yüzden ankara masaj salonlarında alacağınız hizmet kusursuz olacaktır. Aynı zamanda bu tür bilgileri de masörlerden öğrenebilirsiniz, tek yapmanız gereken ankara masaj salonlarından size uygun bir randevü almak olacaktır.

Masajın Zamanı ve Süresi

 • Her türlü masaj yöntemi ve masaj şekli günün her saatinde düşünülmeksizin yapılabilir.
 • Yapılacak olan genel masajlar ve karın ağırlıklı masajlar tok karın ile yapılmamalıdır, tok karınla yapılacak masajlar sakıncalı olabilmektedir.
 • Partnere tuvalete gitmesi her masajdan önce mutlaka hatırlatılmalıdır, aksi durumlar hasta tam anlamı ile gevşeyemeyebilir.
 • Partnere yapılacak olan genel masajlar ortalama 30 ve 45 dakika arasında sürmektedir. Kısmi yapılacak masajlar ise ortalama 15 ve 20 dakika arasında sürmektedir.
 • Yapılacak olan spor masajında hızlı çalışma zorunluluğu vardır, bu zorunluluğun nedeni ise zaman darlığıdır. Masajın 8 ve 20 dakika arasında bitirilmesi gerekmektedir.
 • Genel masaj ise haftada 1 gün uygulandığında vücut için yeterli enerji toplanacaktır fakat bu sayıyı haftada 2 veya 3 e çıkarmak mümkündür. Her hangi bir sakıncası veya yan etkisi olmayacaktır.
 • Partnere uygulanacak kısmi masajların uygulanması için her hangi bir zaman ayarı yoktur, haftanın her günü ve saati yapılabilir her hangi bir sakıncası yoktur.
 • Genel masajların daha faydalı olabilmesi için öğleden önce, kısmi masajların daha faydalı olabilmesi için öğleden sonra yapılması gerekmektedir. Bu zaman ayarlamaları dışında yapılan masajların her hangi bir yan etkisi olmayacaktır.

Maniplasyonların düzeni ise tempolu olmalıdır, tempolu bir şekilde yürütülmeyen maniplasyonlar her hangi bir işe yaramayacaktır. Eğer kafanızda masajın zamanları ve süresi hakkında bir takım tereddütler mevcut ise Ankara masaj salonlarından bilgi almanız mümkün olacaktır, masajların zamanları ve saatleri hakkında bilgili olan profesyonel masörler eşliğinde keyifli dakikalar geçirmek için Ankara masaj salonları ile iletişime geçebilirsiniz, ücretsiz bilgi almak için telefon veya mail yöntemi ile iletişime geçmeniz mümkün olacaktır.

Leave a Reply