ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Kızılay Spa Masaj Merkezi Seçimi

Kızılay spa masaj merkezi sayesinde içinde bulunduğunuz tüm olumsuz durumlardan kurtulacaksınız. Aşırı stres ve yoğun hayat temposundan bıkmış durumdaysanız rahatlamak ve kendinizi daha iyi hissetmek için Kızılay spa masaj merkezine gelmeniz yeterli olacaktır.

Sadece stres ve yorgunlukla alakalı sıkıntılar için değil aynı zamanda karşılaştığınız tüm olumsuz durumlar için spa merkezine gelebilirsiniz. Burada yaptıracağınız masaj terapisi sayesinde özellikle sağlıksal sorunlarla karşılaşmanız durumunda birçok masaj tekniği ile bu sorunlardan kurtulmanız mümkündür. Bunun için tek yapmanız gereken şey ise kendinizi uzman ellere bırakmanızdır. Bu sayede sağlığınıza kavuşacağınız gibi aynı zamanda rahatlığa da kavuşmuş olacaksınız. Kızılay spa masaj merkezi hizmetleri içinde birçok farklı alternatifi bulabilirsiniz. Bunun için dilediğiniz masaj türünü söylemeniz yeterli olacaktır.

Spa merkezinde gerçekleştirilen masaj terapileri sayesinde daha sağlıklı bir birey olmakla birlikte aynı zamanda yaşam zevki alma noktasında olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. Bu durum sizi psikolojik olarak rahatlatırken, fiziki rahatsızlıkların bulunması durumunda da faydalı olacaktır. Şimdi sizinle en çok tercih edilen 3 masaj türünü inceleyelim.

1- Sıcak Taş Masajı

Masaj deneyiminizde bir yenilik mi bekliyorsunuz? O zaman sıcak taş masajını mutlaka denemelisiniz. Birçok masaj türü arasından en çok dikkat çeken sıcak taş masajı, diğerlerinden öne çıkıyor. Masaj terapisti vücudunuza sıcak taşlar yerleştirir ve genellikle masaj yapmak için kullanır. Bu etki, daha hafif basınç kullanırken terapistin daha derine inmesini sağlar.

Unutulmamalıdır ki doğru ısı seviyesi, kas gerginliğini gevşetmek ve gevşeme seviyenizi arttırmak için harika bir yoldur. Sıcak taş masajı seansları genellikle düzenli bir masaj deneyimi yaşamanız konusunda yardımcı olur. Bu masaj sırasında sıcak taşlar kullanılmakla birlikte bu taşların ısılarının iyi bir şekilde ayarlanmış olması gerekmektedir. Masaj sırasında sadece sıcak taşlar kullanılmamakla birlikte çeşitli teknikler uygulanmaktadır.

2- Miyofasyal Masaj

Potansiyel olarak yanıltıcı ismine rağmen, miyofasyal masaj aslında sadece yüzünüzle ilgili değildir. Tüm organlarınızı, arterlerinizi, kemiklerinizi ve kaslarınızı bir arada tutan bir doku olan fasya ile ilgilidir. Fasya, hemen deri altında bulunan konnektif doku (bağ doku) liflerinden oluşan bir sistemdir.

Seans uygulanırken sert bir zemin üzerine uzanmanız gerekecektir. Bunun sonrasında ise terapist biraz sert olabilecek şekilde size masaj yapmaya başlayacaktır. Terapistin yaptığı bu masaj aynı zamanda iyileştirmeye yardımcı olur. Miyofasyal masaj ayrıca tetik noktalarını hedefleyebilir ve ağrıyı hafifletmek için yapılabilmektedir.

3- Hamilelik Masajı

Hamilelik sıradan bir durum değildir. Özellikle ilerleyen hamilelik dönemlerinde başlayan ağrılar dayanılamaz hale gelebilmektedir. Bunun için hamileliğin ilk evrelerinden itibaren masaj yaptırmak aynı zamanda ilerleyen dönemlerde oluşabilecek ağrıların hafiflemesi konusunda oldukça yardımcı olacaktır.

Hamilelik sırasında yaptırılan masajların aynı zamanda doğum sırasında da faydasını göreceksiniz. Böylelikle hem doğum hazırlığınız hem de doğum anınız oldukça kolay geçecektir. Hamileliğiniz sırasında masaj yaptırmak, hormon düzenlemesi, sinir ağrısının iyileştirilmesi, şişliğin azalması, sırt ve eklem ağrısının ve hatta daha iyi uyku dahil her türlü faydaya sahiptir.

Hamilelik masajı sırasında tabii ki tipik masaj uygulamalarından farklı bir şekilde uygulama yapılacaktır. Özellikle hamileliğin ilk 3 ayından sonra yüz üstü kesinlikle uzanarak masaj yaptırmamanız gerekmektedir. Hamilelik masajı sırasında farklı pozisyonlar kullanılmaktadır. Bu masaj türü tamamen güvenli kabul edilmesine rağmen özellikle doğum öncesi masaj sertifikası olan bir terapist tarafından yapılması oldukça önemlidir. Bundan dolayı bu tür bir masajı yaptırmadan önce muhakkak terapisttin gerekli belgelere sahip olup olmadığı konusunda bilgi almanız gerekmektedir.

Leave a Reply