ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj Kursları

Masaj, el veya masaj aletleri vasıtasıyla ile cilt ve cilt altı dokularına etki ederek kan dolaşımını hızlandırana bir uygulamadır. Cilt üzerine yapılan uygulamalarla çeşitli bölgelerdeki ağrıların dindirilmesi ve yorgunluğun giderilmesini mümkün kılan bu uygulama, masaj eğitimi almış uzman kişilerce yapıldığında doğru sonuçlar vermektedir. Gelişigüzel yapılan masaj uygulamaları sağlığı olumsuz etkilemekte, kas dokularını yıpratabilmektedir.

Gündelik yaşamın yoğunluğundan kendine zaman ayıramayan kişilerin hafta sonları dinlenmek ve rahatlamak amacıyla yapacakları faaliyetler arasında masaj bulunmaktadır. Masaj yalnızca bedene uygulanan metotlar değil, ruh sağlığına da katkısı olan metotlar içerir. Doğru bir masaj uygulaması tüm hijyen koşullarına uyulduğu ve uzman kişilerce yapıldığı takdirde, kişilere fizyolojik ve psikolojik rahatlama sunmakta hayata bakış açılarını daha pozitif bir hale getirmektedir.

Fizyolojik ve psikolojik çeşitli etkileri olan masaj uygulamasını yapan uzman kişilere masöz denilmektedir. Masaj eğitimi almak için çeşitli masaj kursları bulunmaktadır. Bunlardan birine kayıt olarak masaj eğitimi alabilir eğitim sonrasında masör veya masöz unvanı kazanarak masaj hizmeti verebilirsiniz.

Masaj kursları kursiyerlere; masaj teorisi ve uygulamaları konusunda bilgiler, iş pratiği ve etik kurallar, masaj ve hijyen koşulları hakkında bilgiler sunmaktadır.

Masaj Kurslarının İçeriği

Masaj uygulamaları ile vücuttaki pek çok rahatsızlık giderilmekte, vücudun yorgunluğu atılmakta, bedensel ve ruhsal rahatlık sağlanmaktadır. Bedeni ve ruh sağlığını etkileyen masaj uygulamaları eğitimli kilerce yapıldığında acına ulaşmış olur. Masaj uygulamalarını yapacak olan kişileri yetiştiren masaj kursları, kursiyerlerine vücutta bulunan organların analizi, fizyolojik sistemlerin analizi, kişisel hijyen, salon hijyeni, müşteri karşılama ve uğurlama, klasik masaj teknikleri, cilt ve vücut bakımı, temel masaj teknikleri konuları başta olmak üzere çeşitli konularda eğitimler verilmektedir.

Bu çok kapsamlı eğitimlerin arasında; lenf masajı, taş masajı, refleksoloji masajı, , thai ve spa bakımları, termal bakımlar gibi çeşitli bakımlarda yer almaktadır. Böylece kişiler hem masajla he tekniklerle hem de müşteri memnuniyetiyle ilgili bilgilenmiş olmaktadır.

Kişilerin masörlük veya masözlük yapabilmeleri için bitirmeleri şart olan masaj kurslarında verilen kapsamlı eğitim neticesinde kişiler, masöz veya masör unvanı alarak görev yapabilmektedir.

Masaj Kursu, Masaj Kursları, Ankara Masaj Kursu, Masaj Kursu Ankara, Kızılay Masaj Kursu, Çankaya Masaj Kursu, Masaj Kursu Merkezleri, Masaj Kursu Kızılay, Masaj Kursu Çankaya, Masaj Kursu Eğitimleri,

Leave a Reply