ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

SPA Masaj Hakkında Bilmeniz Gereken Kurallar Neler Olmalı Sorusuna Bilimsel Cevabımız

Masaj hakkında bilmeniz gerekenler göz önünde bulundurulduğunda özellikle masaj uygulaması sırasında kullanılan yağlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Masaj yaptırmak istediğinizde ya uzman bir doktorun tavsiyesi üzerine işlem uygulayınız. Yada masaj salonunda ki uzman terapistin tespiti ile birlikte size en uygum masaj türü belirlenebilecektir. Fakat masaj anında kullanılacak yağın seçimi oldukça kritik olacaktır.

Masajın etkinliğini arttırmak için masaj yağı kullanılır. Vücudun masaj yapılan bölgesinde ellerin gerekli şekilde kaymasını sağlar, cildin sürtünmesini, aşırı gerilmesini ve hasar görmesini önler, ayrıca yağların vücut üzerinde iyileştirici etkisi vardır ve bağışıklığı arttırmada yardımcı olmaktadır.

Yağların kullanılması masajı daha da keyifli hale getirecek, istenmeyen fiziksel ve sinirsel gerginliği giderecektir. Aynı zamanda cilde yumuşaklık ve elastikiyet kazandıracak ve parlaklığını geri kazandıracaktır. Ayrıca yağın türüne bağlı olarak çeşitli etkileri vardır.

Ankara Masaj Salonu hakkında bilmeniz gerekenler arasında aynı zamanda hazır satılan masaj yağlarıyla olduğu gibi ev yapımı yağların da kullanılması mümkündür. Uygulama aşamasında hemen hemen aynıdırlar, etki prensibinde farklılık göstermezler. Tek farkları, satın alınanların içlerindeki paraben (koruyucu) içeriği nedeniyle daha uzun süre saklanmasıdır. Herhangi bir masaj yağı, doğru oranlarda karıştırılmış temel ve aktif bileşenlerden oluşur.

Farklı masaj yağlarının özellikleri ve vücut üzerindeki etkileri

Aktif bir madde olan uçucu yağın, yüksek konsantrasyonlarda vücuda zarar verebileceği için baz yağ ile karıştırılması gerektiğini bilmelisiniz.

Rahatlama etkisini elde etmek için masaj sırasında lavanta, gül, bergamot esansiyel yağları içeren yağları kullanmalısınız. Sinir sistemi üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptirler, uykuyu iyileştirir ve kasları gevşetmeye yardımcı olurlar. Ancak yağın kokusu rahatsız edici ise sakinleştirici bir etkisinin olmayabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Kan dolaşımını iyileştirmek ve eklemlerdeki ağrıyı gidermek için karanfil, sardunya, zencefil içeren tonik yağlar uygundur. Kekik, limon ve biberiye içeren masaj yağları ruh halini iyileştirmek için kullanılır.

Masaj hakkında bilmeniz gerekenler arasında yağların uyumadan ne kadar önce kullanılması gerektiği de vardır. Bu yağlarla masajın, yatmadan en erken 6 saat önce yapılması tavsiye edilir. Çünkü bunlar sinir sisteminin uyarılmasına neden olur. Etkili selülit önleyici masaj için ıhlamur, rezene, portakal veya ardıç yağı içeren ürünler uygundur. Böyle bir masaj, sıcak bir banyodan sonra yapılırsa daha fazla etki sağlayacaktır.

Leave a Reply