ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masajın İnsan Vücuduna Etkileri

Masaj neden yapılmalıdır? Masajı bütün insanlık rahatlamak ve ağrılardan kurtulmak için yapar, çoğu insanlar masajı yapar yapmasına fakat sağlığa olan faydalarını bilmez. Masaj bizleri rahatlattığı gibi sağlığa ulaşmamıza ve sağlıklı kalmamızın en kolay yollarından bir tanesidir, masaj yaparak sağlıklı ve dinç kalabileceğiniz gibi ağrılarınızdan da kurtulmanız mümkün olacaktır. Ağrıyan bir omzu ovarak ağrıları gidermek, hepimizde doğuştan var olan bir gücün göstergesidir. Bir insanda bulunan baş ağrısı, uykusuzluk, ağrı ve sızıyı kolayca tek bir araç ile dindirebilirsiniz, bu mucizevi araç ellerimizdir. Ellerimiz yardımı ile vücudumuzda bulunan ağrıları çok kolay bir şekilde giderebiliriz.

Mesajın temelini oluşturan eller sayesinde vücuttaki ağrıları dindirebiliyoruz, bunun nedeni ise dokunuştur bunun tıbbı değerlerini gösteren araştırmalarda ki kanıtlarda giderek artmaktadır. Harvard Tıp fakültesinde bu konu ile ilgili yapılan bir araştırmayı da sizler ile paylaşmak istiyorum. Ameliyata girmeye hazırlanan hastalar iki guruba ayrılmıştır, anestezi uzmanı ameliyattan önceki gün hastaları son kez ziyaret eder. A) Gurubundaki hasta ile çok fazla konuşmadan yanından ayrılır, B) gurubundaki hastanın ise ellerinden tutarak iyi dileklerini aktarır ve sıcak kanlılık ile sohbetine devam eder. Ertesi gün hastalar ameliyata girer ve çıkarlar, B Gurubundaki hasta A gurubundaki hastanın içtiği ilacın yarısını içer ve 3 gün daha erken taburcu olur. Yaşanan bu olayı sıcak kanlılığın dokunuşla birleşen dostça davranışa bağlayabiliriz, sıcak kanlılığın genel sağlık üzerinde sahip olabileceği etkinin kanıtlarından bir tanesidir.

Ankara masaj salonları hakkında bilgi alarak ankarada masaj yaptırabilmeniz mümkündür, profesyonel masörler eşliğinde ankara masaj keyfini çıkarmanızı temenni ederiz, keyifli masajlar

Masaj Hangi Hastalıklar İçin Faydalıdır

Masaj Hangi Hastalıklar İçin Faydalıdır Profesyonel bir şekilde yapılan masajların hastalıklar içinde faydalı olduğunu, olabileceğini ve tıpta sıklıkla kullanıldığını biliyoruz. Kaslara doğru bir şekilde uygulanan masajın kasların tekrar çalışmasına yardım ettiği ve çakralardan gelen enerjinin de iyileşmede faydası olduğunun bilimsel kanıtları gittikçe artıyor. Bir çok ilde bu tür hizmet veren masaj salonları olmasına rağmen Ankara masaj salonları da bu işte oldukça iyi gözüküyor, sizler için incelediğimiz Ankara masaj salonlarından büyük verim alındığını söyleyebilmemiz mümkün.

Felçli hastalara masaj ile tedavi: Bütün vücudu felçli olan hastaların vücutları tamamen hareketsiz olduğu için vücutlarında kas erimesi meydana gelir, kas erimesinin yanı başına birde kan dolaşımı sağlanamadığından dolayı vücutta çürüme meydana gelir. Bu tür durumlarda felçli hastalara yapılan masaj rahatlamak için yapılan masajlardan daha farklı. Felçli hastaların vücudunda sinirlere duyarlı olmayan bölgelere masaj yapılarak bir takım sinirlerin kendini tekrar çalıştırması sağlanır, bu durumda kan dolaşımı hızlanacak ve vücutta oluşacak delinme ve yaralanmaların önüne geçilmiş olunacaktır.

Kısmi felçli olan hastalara masaj ve egzersizler: Tam anlamı ile değil fakat kısmi felç geçirmiş hastaların kaslarını hareket ettirmeye yönelik yapılan masajlara sayesinde felç durumuna göre felçli bölgelerin kaslarının tetiklenmesine ve tekrar çalışması sağlanmaktadır. Kesin bir biçimde tekrar kazandırılan bacaklar, eller, yollar veya yakın bölgedeki diğer uzumlar da yapılan çalışmalarda %95 e kadar başarı sağlanabilmektedir.

Profesyonel bir şekilde yapılan masaj bir çok hastalığa tedavi oluyor, ankara masaj salonlarında yaptırabileceğiniz profesyonel masaj seansları sayesinde sizde bir çok hastalığınıza tedavi bulabilirsiniz. Kanser, felç, bel ağrısı ve daha bir çok rahatsızlığa iyi gelen bu mucizevi seanslara katılmanızı tavsiye ederiz.

Leave a Reply