ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj, tedavi amacıyla, vücudun elle, elektronik bir alet kullanarak veya su kullanarak çeşitli işlemlere verilen addır. Rahatlamak için birçok farklı masaj tekniği kullanılmaktadır. Masaj, bağımlılık noktasından hayatın bir parçası, evde masaj aleti, masaj koltuğu ve masaj yağı kaybolmaz. Bu servis masaj salonlarında mevcuttur. Masaj yaptırmanın faydaları nelerdir ve masaj niçin gerekli?

Masaj Faydaları

Masaj sadece rahatlamak için değil aynı zamanda sağlığa olan birçok faydadan dolayıdır. İyi bir masaj terapisi ile aşağıdaki faydaları görebilirsiniz. Masaj niçin gerekli?

1-) Masaj Baş Ağrısını Hafifletir

Çalışmalar masajın baş ağrısı için faydalı olduğunu, migren için çok etkili olduğunu, düzenli masajın baş ağrılarını azalttığını ve hatta migren sorununu ortadan kaldırdığını göstermiştir.

2-) Vücudu Rahatlatır

Kaslarınızı gevşetmek için sıcak suyla masaj yapabilirsiniz. Böylece, bir hafta boyunca yorgunluğu ve stresi azaltabilirsiniz.

3-) Eklem Ağrısını Azaltmak İçin Masaj Yapın

Düzenli masaj eklem ağrısını azaltır. Özellikle hamile kadınlar için masaj fibromilag için çok faydalıdır.

4-) Masaj Stresini Azaltır

İyi bir masaj kaygı riskini azaltabilir. Ek olarak, masaj sırasında stres hormonlarının salgılanması azaltılabilir. Masaj yardımı ile depresyondan kurtulabilirsiniz.

5-) Masaj Sırt Ağrısını Azaltır

Çalışmalar masajın sırt ağrısını % 36 azalttığını göstermiştir. Özellikle akupunktur ile sırt ağrısı önemli ölçüde azaltılabilir.

6-) Masaj Kas Ağrısını Azaltır

Bugün masada çalışan insanların sayısı oldukça fazla. Aynı konumda durmak bazen boyun, bilek ve sırtta ağrıya neden olabilir. Bu masaj türünün kas ağrıları üzerinde rahatlatıcı bir etkisi vardır.

7-) Esneklik Sağlar

Çoğu kişi esnek olmadıklarından ve boşluk bırakmadıklarından şikayet eder. Masaj vücuda esneklik kazandırır ve kasları gevşetir.

8) Masaj, Kanser Semptomlarını Azaltır

Önümüzdeki yıllarda 10 kişiden 4’ü kanserle mücadele etmek zorunda kalacak. Masaj, kanser tedavisinde kullanılan yöntemlerden biridir. Masaj, mide bulantısı, ağrı, uykusuzluk ve yorgunluk semptomlarını ortadan kaldırabilir.

9-) Enerji Verir

Yoğun çalışma temposu, yaşamın yarattığı zorluklar, insan enerjisini bırakmaz. İyi bir İsveç masajı sadece sizi kurtarmaz, aynı zamanda enerji seviyenizi de çeker.

10-) Masaj Uykuya Yardımcı Olur

İnsanların yaklaşık üçte biri uykusuzluktan şikayet ediyor ve uyku kalitesini arttırmaya yönelik çeşitli çalışmalara katılıyor. Çalışmalar, haftalık masajın uykusuzluğu ortadan kaldırabileceğini göstermiştir. Eğer depresyondan ve uykusuzluğun yol açtığı diğer birçok problemden kurtulmak istiyorsanız, düzenli olarak masaj yapabilirsiniz. Masaj niçin gerekli sorusunun yanıtı da verilmiş olmaktadır.

One response to “Masaj Niçin Gerekli?”

  1. en iyi masaj hizmeti sunan spa merkezleri burada hizmetinizdedir.

Leave a Reply