ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj Odasında Olması Gereken Özellikler ve Ekipmanlar

Masaj Odasında Masaj yapılırken hem terapistin hem de masaj yaptıran kişinin kendilerini rahat hissetmeleri gerekmektedir. Bunun içinde özellikle masaj odasında olması gerekenler hususunda oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Bir masaj salonunda olması gerekli olan temel şeylerin doğru bir şekilde ayarlanması aynı zamanda masajın da en üst seviyeden faydasının ortaya çıkması için oldukça önemlidir.

Masaj odası ölçüleri

Masajın doğru bir şekilde yapılabilmesi için rahat hareket edilebilmesi gerekmektedir. Küçük alanlarda hem masaj yapan hem de masaj yaptıran kişi rahat hareket edemeyecektir. Bu durum da verimliliğin düşmesine neden olacaktır. Ortalama olarak ele alındığında masaj yapılacak odanın en azından 12 metrekareden küçük olmaması beklenmektedir.

Bir masaj masası odaya rahat bir şekilde yerleştirilmeli ve görüntüleri dikkate alınarak kolayca masaj yapılabilmesi sağlanmalıdır. Oda, müşterinin soyunması için bir yer ile donatılmalıdır. Ayrıca en azından bir sandalye ve bir şeyler asabilmek için bir askı bulunmalıdır. Ayrıca, masaj terapisti raflar ve benzeri şeyler için alanı hesaba katmalıdır.

Masaj Odasında Olması Gerekenler
Masaj Odasında Olması Gerekenler

Masaj odası havalandırması

İyi havalandırma olmadan uzun süre ve yüksek kalitede çalışmak imkansızdır. Masaj terapisti, çalışması sırasında aktif olarak enerji ve oksijen yakar. Temiz hava akışı yoksa, vücut sürekli oksijen açlığı koşullarında çalıştığı için bu ciddi kalp ve akciğer hastalıklarına neden olabilecektir. Ayrıca böyle bir ortamda masaj terapisti rahat çalışamayackatır. İyi bir masaj salonunda mutlaka bir davlumbaz veya klima bulunmalıdır. Ayrıca ofisi havalandırabileceğiniz bir pencere açıklığının olması da yeterli olacaktır.

Kabin aydınlatması

Parlak ışık, diskolar ve eğlence mekanları için daha uygun olacaktır. Masaj odasında olması gerekenler arasında aydınlatmalar konusunda özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle bu alanlarda kullanılan parlak ya da renkli ışıklar dikkati dağıtabilmekle birlikte insanı rahatsız edebilmektedir. Bundan dolayı daha loş bir ortamın elde edilebilmesi için gerekli adımların atılması ve özellikle de bu konuda aydınlatmalara çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun için çok parlak olmayan ışıklandırmalar ya da mum kullanılabilir.

Ses yalıtımı

Masaj salonu yeterli ses yalıtımına sahip olmalıdır. Müşteri, komşu tamiratlarının seslerini veya sokaktan veya diğer ofislerden gelen çığlıkları duymamalıdır. Bu durum rahatsızlık oluşturacağından dolayı masajın etkisi de azalabilmektedir.

Ayrıca masaj salonunda hoş rahatlatıcı müzikler çalınmalıdır. Özellikle müziğinde insan doğası üzerinde ki etkisi dikkate alınarak hareket edilmesi gerekmektedir. Müzik kullanımı uzun yıllardır hastalık tedavilerinde doğrudan kullanılmaktadır. Bununla birlikte müzik ile masajın birleştirilmesiyle birlikte daha etkili bir yöntem ortaya çıkmış olacaktır. Bu durum aynı zamanda insan psikolojisi üzerinde de oldukça etkilidir. Bu yöntem sayesinde hem fiziki hem de psikolojik olarak iyileşme imkanı elde etmiş olacaksınız.

Leave a Reply