ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

İyi Bir Masaj Odasının Dekoru Nasıl Olmalı Diye Merak Edenler İçin

Günümüzde bir masaj terapistinin başarılı bir şekilde uygulanabilmesi için profesyonellik tek başına yeterli olmamaktadır. Yüksek rekabet koşullarında ofisin iç mekanına, teknik donanımına, coğrafi konumuna ve reklamına büyük önem vermek gerekmektedir.

Şehrin merkezi bölgelerinde yer alan masaj salonları, zengin müşteriler tarafından şehrin uzak bölgelerine gizlenmiş masaj salonlarından daha fazla rağbet görüyor, ancak burada elbette kiralama maliyeti faktörünü dikkate almakta fayda var. Ayrıca özel araçlarla rahat erişime, park yeri kolaylığı ve ulaşım duraklarına yakınlığı da oldukça önemlidir.

Masaj Odasının Dekoru Nasıl Olmalı
Masaj Odasının Dekoru Nasıl Olmalı

Geniş odalar

Masaj odasının dekoru nasıl olmalı diye düşünüldüğünde ilk söylenecek şey tabii ki geniş olması beklenmektedir. Masaj terapistinin sadece masaj masasının etrafında serbestçe hareket etmesi değildir. Aynı zamanda müşterinin kolunu, bacağını belirli dönüşler veya esnemeler için uzatabilmesi gerekir.

Masaj salonunda ki masaj yapılan odanın, salon çalışanları için dinlenme odasından ve resepsiyon alanından uzakta olması beklenmektedir. Saç kurutma makinesinin sesleri, masaj sırasındaki yüksek sesli konuşmalar hem müşterinin hem de terapistin dikkatini dağıtır. Aşırı ses gelmesi durumlarda, kapının üzerine dışarıdan gelen sesleri engellemelisiniz. Bunun İçinde uygun tarzda bir yalıtım uygulaması yapılabilir.

Şık bir iç mekan

Masaj odasının dekoru nasıl olmalı diye düşünüldüğünde aynı zamanda alanın hoş ve şık bir iç mekana sahip olması beklenmektedir. Bu konuda özellikle aydınlatma ve kokular büyük bir rol oynar. Rahatlatıcı ve kozmetik masajlar için lambalardan ve mumlardan gelen yumuşak, dağınık ışık uygundur. Kokular hoş, göze batmayan türlerden seçilmiş olmalıdır. İnsanı rahatsız etmemeli ve oldukça yumuşak olmalıdır. Ayrıca havalandırma konusunda oldukça titiz olmalısınız. 

Müşterinin soyunurken veya masaj sırasında soğuktan rahatsız olmaması için belirli bir sıcaklık ortalamasına sahip olması gerekmektedir. Ne çok soğuk olmalı ne de çok sıcak olmalı. Odanın sıcaklık derecesini ayarlarken misafirlerin çıplak olacakları göz önünde bulundurularak ayarlama yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Konfor

Masaj odasının dekoru nasıl olmalı diye düşünüldüğünde aslında masaj odasının ana unsuru bir masaj masasıdır. Hem terapist hem de müşteri için konforlu, sağlam, güvenilir ve işlevsel olmalıdır.

Ofiste ayna, duş ve lavabo bulunmalıdır. Müşteri, seanstan önce ellerinizi nasıl yıkadığınızı ve masaj veya vücut üzerinde çalışma yaptığınızdan sonra etrafı nasıl topladığınızı görmelidir. Bu durum hijyen konusunda müşterinin kendini güvende hissetmesine yardımcı olur.

Masaj aksesuarları, masaj yağları, sarf malzemeleri vetek kullanımlık ürünler için raflı bir dolaba ihtiyacınız olacaktır. Bunların düzenli bir şekilde durabilmesi için uygun bir dolaba ve duvarda güzel bir yerde saate ihtiyaç duyulacaktır.

Masaj için müzik ağırlıklı olarak sakin ve rahatlatıcı türler seçilmesi gerekmektedir. Çok hareketli şarkıların çalınması, atmosferi bozacağından dolayı daha ağır müziklerin seçilmesi isabetli olacaktır. Ayrıca masaj salonlarında müşterilerin masaj sonrasında dinlenebilecekleri alanlar oluşturmak önemlidir. Masaj sonrasında isteyen kişiler bu alanlarda dinlenebilir. Ayrıca onlara sıcak çay, kahve vb. ikramlarda bulunmanız, onların kalbini kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Leave a Reply