ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Refleksoloji Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Asırlardır destekleyici tedavi uygulaması olarak kullanılan refleksoloji, sağladığı birçok fayda sayesinde insanlar tarafından kullanılmaya devam ediyor. El, ayak ve kulak bölgelerinde yer alan özel noktalar üzerine yapılan masaj sayesinde vücudun diğer bölgelerinde yer alan organların tedavi edilmesine yardımcı olan refleksoloji, asırlar önce temel tedavi yöntemi olarak kullanılmakla birlikte günümüzde de kullanılmaya devam etmektedir. 

El, ayak ve kulak bölgelerinde yer alan basınç noktaları sayesinde küçük bir alana yapılan masaj sayesinde vücudun tamamına müdahale edebilme şansı elde edilirken aynı zamanda tedavinin de işe yaraması sağlanmaktadır. Refleksoloji uygulaması oldukça karmaşık ve iyi bilinmesi gereken bir masaj türüdür. Bundan dolayı masaj salonu İncek hizmeti veren merkezlerde görev alan terapistler gibi işinin ehli olan ve gerekli belgeleri edinmiş birisi tarafından yapılması gerekmektedir. El, ayak ve kulak gibi küçük bölgelerde bulunan onlarca farklı nokta üzerine yapılan basınçlar söz konusu olacağından dolayı bu bölgelerin tam olarak nerede olduğunu da iyi bilmek gerekecektir. 

Refleksoloji Faydaları Nelerdir?

Masaj salonu İncek hizmeti veren merkezlerde uygulanan Refleksolojinin birçok zihinsel ve fiziksel faydaları bulunmaktadır. Bu faydaların en iyi şekilde ortaya çıkması için deneyimli bir terapistin uygulaması gerekmektedir. Genel olarak bakıldığında Refleksoloji uygulamasının faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Anksiyete ve stresi azaltmak: Masajın hangi türünü uygularsanız uygulayın anksiyete ve stres gibi olumsuzluklara iyi gelecektir. Özellikle Refleksoloji uygulaması, bu konuda sizlere daha fazla yardımcı olacaktır. Özellikle vücudun hassas noktalarına yapılan uygulamalardan oluştuğundan dolayı oldukça rahatlatıcı bir özelliği bulunmaktadır. 
  • Ağrı ve acı hissini azaltmak: Bu uygulama sırasında özellikle vücudun çeşitli yerlerinde ya da organlarda oluşan ağrı ya da acı gibi hiserin en aza indirilmesi sağlanmaktadır. Uygulanan masaj yöntemi sayesinde acı seviyesi düşürülerek daha sağlıklı bir hayat yaşamanızın da önü açılmış olmaktadır. 
  • Endorfin üretimini artırır: Vücudumuzda beyin tarafından üretilen bir hormon olan erdorfin, aynı zamanda halk arasında “Mutluluk hormonu” olarak da bilinmektedir. Bu hormonun fazla salgılanması aynı zamanda insanın kendisini daha mutlu hissetmesini sağlayacaktır. İşte Refleksoloji uygulaması bu hormonun artmasına yardımcı olarak kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.
  • Uykusuzluğu ortadan kaldırır: Refleksoloji uygulaması aynı zamanda yorgunluk seviyesinin en aza indirilmesini sağlamaktadır. Yorgunluk seviyesinin en aza indirilmesi hem dinlenmenizi sağlayacak hem de yaşadığınız uyku problemini ortadan kaldıracaktır. 
  • Kronik ya da kronik olmayan hastalıklar: Bu uygulama sırasında çok küçük bir alanda çalışma yapılmasına rağmen vücutta yer alan tüm organlara müdahale edilebilmektedir. Bu müdahaleler sayesinde ortaya çıkan ya da çıkabilecek tüm rahatsızlıklara karşı da önlem alınmış olacaktır. Ayrıca kronik rahatsızlıkların etkisinin en aza indirilmesi sağlanacaktır.
  • Lenf dolaşımını hızlandırır: Refleksoloji uygulaması, vücutta lenf dolaşımının hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede daha sağlıklı bir bedene sahip olmakla birlikte herhangi bir sorunun da ortaya çıkmamasını sağlamış olacaksınız.
  • Kan dolaşımını düzenler: Kan dolaşımının düzenli olması hastalıklara karşı alınabilinecek en büyük ve önemli tedbirlerin başında yer almaktadır. Kan dolaşımının düzenli olmaması durumunda çeşitli hastalıkların ortaya çıkacağını unutmamalısınız.
  • Bağışıklığı düzenler: Bağışıklık sisteminin düzenli bir şekilde çalışıyor olması aynı zamanda sağlıklı bir bünyeye sahip olduğunuzu gösterecektir. Unutulmamalıdır ki birçok hastalığın nedeni bağışıklık sisteminde oluşan dengesiz çalışmadan kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı bağışıklık sisteminin korunması ve düzenli çalışması için özen gösterilmelidir. Refleksoloji uygulaması sayesinde bu konuda oldukça iyi sonuçlar alabileceksiniz. 

Leave a Reply