ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Günümüzde birçok hastalığın tedavisinde alternatif tıp olarak yer alan masaj vücut üzerinde direkt ve endirekt etkisi ile eller yardımı yapılan dokunma, esnetme, germe, bastırma ve titreştirme gibi temel hareketlerden oluşan mekanik uyarıların tüm tepkileridir. Sağlık kuruluşları, kaplıcalar, tatil köyleri, spor salonları, SPA, özel masaj salonları, oteller ve fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri tarafından masaj hizmetinden yararlanabilirsiniz. Masaj ücretleri ise yapılan masajın türü, uygulanışı ve uygulandığı zamana göre farklılık gösterebilir.

Masaj vücut üzerinde çeşitli noktalara nüfuz eder. Deri, kaslar, derialtı dokuları, damarlar ve sinir ağları gibi. İç organlara dahi etki eden masaj türleri bulunmaktadır. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre masaj insan vücudu üzerinde fiziksel ve psikolojik etkilere sahiptir. Vücuda deri üzerinden yapılan basınç, titreşim, darbe ve baskılarla çeşitli noktalara nüfuz eder. Kaslara, sinir uçlarına, iç organlara ve diğer noktalara yaptığı etkilerle fiziksel yararını gösterir, insanın gün içinde yaşadığı stresi ve negatif enerjiyi üzerinden atmasına yardımcı olması ile de psikolojik etkisini ispatlar.

Masaj Çeşidine Göre Masaj Ücreti

Masaj ücretleri yapılan masaja göre, masaj süresine göre, türüne göre, uygulandığı alana göre ve bunun gibi değişik etkenlere göre değişik tarifelerden hesaplanır. Çeşitli masaj tipleri olmasıyla beraber çeşitli ücretler oluşmuştur.

Masajın etkilerini, yararlarını saydıktan sonra dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Masaj insan vücuduna çok yararlı olmakla birlikte eğer amatör kişiler tarafından yapılırsa tam tersine zarar doğurabilir. Amatör bir kişi tarafından yapıldığı takdirde vücutta bulunan temel noktalara yapılacak küçük yanlış bir hareket bile insan sağlığı açısından kalıcı rahatsızlıklar doğurabilir. Bu açıdan kendinizi profesyonel masöz veya masörlere emanet etmelisiniz. Profesyonel masaj yapan kişiler bu alanda eğitim aldıkları için vücudunuzu çok iyi tanırlar ve sizin rahatlamanızı, ağrılarınızdan kurtulmak için yapılacak önemli hareketleri çok iyi bilirler. Sağlıklı bir masaj için profesyonellere gitmelisiniz.

Gideceğiniz masaj merkezi de çok önemlidir. Piyasada tanınmış, bir markası olan ve profesyonel masöz ve masörlerle çalışan masaj merkezlerini tercih etmelisiniz. Kaliteli masaj için kaliteli bir masaj merkezi ve profesyonel eller şarttır.

Leave a Reply