ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj Yapan Kişi Masaj Uygulamasında Ne Kadar Önemli Olur?

Masaj, insanlık tarihi kadar eski bir uygulamadır. Özellikle kadim tarihte uygulanan masajların birer tıbbi tedavi olduğu bilinmektedir. Bu uygulamalar sayesinde çeşitli rahatsızlıkları bulunan kişilerin mustarip oldukları bu sorunlardan kurtulmaları mümkün olmaktadır. 

Masaj uygulaması sırasında en önemli iki detay ön plana çıkmaktadır. Bunlardan ilki hangi masajın size uygun olduğuna karar vermek diğeri ise masajın kimin tarafından yapılacağıdır. Aslında masajı uygulayacak kişinin doğru belirlenmesi aynı zamanda ilk adımın da doğru seçilmesine yardımcı olacaktır. Masaj yapan kişinin önemi ve tecrübesi sayesinde aynı zamanda ilk adım olan, size hangi masajın uygun olacağı konusunda da doğru kararın alınması sağlanmış olacaktır.

Yapılan masajın faydasını görmek için özellikle bu konuda tecrübeli ve yetenekli masörlerle çalışmalısınız. Özellikle birçok masaj türü oldukça zorlu uygulamalar gerektirir. Bundan dolayı bu masajların kesinlikle bu işin ehli olan kişiler tarafından yapılmasını zorunlu kılar. Masaj yapan kişinin önemi ve tecrübesi sayesinde bu tür zorlukların üstesinden daha kolay gelebilir. Sorunsuz bir şekilde masaj yaptırabilirsiniz.

Uzman kişi sizi masaja hazırlayacaktır

Masaj yaptırmak istediğinizde ilk olarak bir hazırlanma sürecine girmeniz gerekecektir. Bunun için masör sizden üzerinizi çıkarmanız gerektiğini söyleyecektir. Mahremiyet önemli olduğundan dolayı bir havlu kullanabilecek yada çoğu zaman tek kullanımlık iç çamaşırları verilecektir. Bu sayede ilk hazırlık aşamasını da tamamlamış olacaksınız.

Masajın uygulanması esnasında özel olarak müdahale edilmesini istemediğiniz bölge varsa. Ya da rahatsızlığınız olduğu bölgeleri söylerseniz buna göre müdahaleler yapılacaktır. Bununla birlikte aynı zamanda özel olarak müdahale edilmesini istediğiniz bir alan varsa onu da dile getirebilirsiniz. Bu durumlarda masaj yapan kişinin önemi daha da net bir şekilde kendini gösterecektir.

 Masaj terapistine bahşiş bırakmak mümkün mü ya da gerekli mi?

Avrupa’da profesyonel bir masaj salonunu ziyaret ederseniz %15-20’lik bir bahşiş zorunluluğu bulunmaktadır. Türkiye’de bu konuda herhangi bir düzenleme ve kural bulunmamaktadır. Bu durum bazen uzmana veya kliniğe bağlı olarak da değişiklik gösterebilmektedir. Masör sizden böyle bir davranış beklemez ve hatta bazı durumlarda reddedebilir.

Fakat çoğu durumda bahşiş vermek oldukça iyi olabilir. Özellikle sizinle uzun süre ilgilenen ve gerçekten sizin iyileşmeniz ya da rahatlamanız için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir uzmana gerekli teşekkürleri bu şekilde de yapabilirsiniz. Özellikle düzenli olarak gittiğiniz bir masaj uzmanı varsa o zaman ona her defasında çok büyük olmasa bile ufak miktarlarda bahşiş bırakınız Onun da size karşı şükran duygusuna girmesine yardımcı olabilirsiniz.

Leave a Reply