ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Kaslarınızın gevşemesini ve parlak bir cilde sahip olmasını ister misiniz? Vücudunuzun ihtiyaçlarına göre seçtiğiniz masaj çeşitleriyle, kendinizi her zamanki gibi rahat hissedeceksiniz. Masajın faydaları sayesinde kendinizi rahatlatacaksınız.

Masaj, vücut gerginliğini azaltan ve kasları gevşeten bir ayindir. Masaj, işi yapan insanların vücudunda daha etkilidir. Kasları gevşeten ve rahatlatan masaj, aynı zamanda vücudu canlandıran bir meditasyon türü olarak da görülebilir.

Ciltteki ölü hücreler masaj ile birlikte alınırken cildin yüzeyi parlar ve yumuşar. Dikkat etmeniz gereken sorunlardan biri, masaj yapmak istediğiniz şeydir. Masaj tekniklerinin birçok farklı yararı vardır.

Spor Masajı

Sporcuların kaslarını hafifletmek ve yaralanmaları önlemek için kullanılan bu masaj aynı zamanda vücutta şişlik ve şişkinlik gibi sorunları da ortadan kaldırıyor. Bu tip masajlar genellikle sporcuların ve profesyonel sporcuların etkili sonuçlar alması için yapılır.

İsveç Masajı

Vücuttaki kan dolaşımını hızlandırmak isteyenler için İsveç masajı kasları gevşeterek gerginliğini azaltır. İsveç masajına, vücudu rahatlatan çeşitli aromatik yağlar yardımcı olur. Bu masajın ideal süresi genellikle 1 saatten fazla değildir.

Yüz Masajı

Yüz masajı yüz kaslarını rahatlatmak için kullanılır. Yüz masajı genellikle uyku problemi olanlar, baş ağrıları ve merkezi sinir sisteminden kurtulmak isteyenler tarafından seçilir. Yüz masajı, yüz kaslarındaki azalma ve yüzdeki konsantrasyon artışı ile birleştirilir. Yüz masajı, boyun, omuz bölgesi ve bu bölgelerdeki sorunları olanlar için ideal bir çözümdür.

Thai Masajı

Hindistan ve Çin menşeli Thai masajı, eller ve avuç içi masajı yardımı ile vücudun belirli noktalarına baskı uygulanarak yapılır. Buradaki amaç, stres bedenini temizlemek ve ona dengeli bir aura vermek için masajın faydaları kullanılarak yaşam desteklenir.

Antikellülit Masajı

Kadınlar tarafından sevilen anti-selülit masajı sayesinde vücudun kan dolaşımı hızlanır ve vücudun toksinleri vücuttan atılır. Şişlik ve selülit gibi istenmeyen cilt görüntülerinin kaldırılmasıyla vücut daha formda ve canlı hale gelir.

Aromaterapi Masajı

Aromatik ve bitkisel yağlara dayalı masaj ve vücudun bazı bölgelerine hafif dokunuş esasına dayanan aromaterapi masajı, masaj yağları kadar insanı da bitkisel yağlarla rahatlatmayı amaçlar.

Masaj İpuçları

• Masajın en önemli unsuru ritimdir. Ritmik hareketler tüm vücuda gevşeme dalgaları gönderir.

• Masaj bir zevk olmalıdır; Bir şey seni incitiyorsa, masaj yapmak istediğin kişiye sorabilirsiniz.

• Kollarınızı vücudunuzun kıvrımlarına göre şekillendirin ve vücudunuzu geliştirmek için onları kestiğinizi hayal etmelisiniz.

• Herhangi bir bölgeye masaj yaparken, bir elinizin vücuda değdiğinden emin olun. İdeal durum, tüm masajlarınızın tek ve sürekli bir dere olarak algılanmasıdır.

• Uyguladığınız basıncı, çok hafiften çok güçlü bir yüzeye değiştirin. Kemik bölgelerindeki basınç yumuşak olmalı ve daha büyük kaslar daha sert olmalıdır. Derin baskı uygulamaktan korkmayın; Sert dokunuş rahatlatıcı olabilir.

• Masaj sırasında asla güç kullanmayın; Vücudunuzun ağırlığını sadece baskı uygulamak için kullanın. Özel bir konuşma olmadan işinize odaklanın. Her zaman masajın faydaları sizinle buluşabilir.

Leave a Reply