ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

MASAJ KÜLTÜRÜMÜZ

 Masaj dediğimiz sözcük, Arapçada dokunma anlamında ve Yunancada da yoğurma anlamından gelen bir kelimedir. Yunancada ‘massein’ diye telaffuz edilmektedir. Daha tıbbi dille anlatırsak; deri, derialtı dokusu, kaslar, iç organlar, metabolizma, lenf sisteminin mekanik ve reflesk anlamında tedavi amaçlı uyarılmasıdır. Çeşitli darbe ve ovmalar sayesinde kan dolaşımını arttırıcı etkisi olmasının yanında damar genişlemesi yaparak kan dolaşımını daha rahat sağlatır.

Masaj ile yumuşak dokular uyarılır ve vücut hatlarında zihinsel ve psikolojik olarak bir rahatlama yaratıldığını bilmek gerekir. Ülkemizde masaj çok geniş bir alanda yapılmakta ve yaptırılmaktadır. Bunların başında spor kulüpleri, saunalar, evler, hamamlar, kaplıcalar, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri, hastaneler, oteller, tatil köyleri ve masaj merkezleri gelmektedir. Masaj, hemen herkes tarafından duyulmuş olan, çok kolaylıkla uygulanabileceği sanılan, en eski tedavi yöntemlerinden birisidir. Bir tedavi yöntemi olmasının yanı sıra, organizmadaki etkilerinden değişik şekillerde de yararlanmak mümkündür. Spor masajı da bunlardan birisidir.

 Ankara’da da birçok masaj hizmeti verilmektedir. Ankara masaj salonları ise birçok ilde verilen hizmetlere nazaran daha temiz ve kullanışlı olduğu söylenir. Masajın, keyif veya lüks değil, tıbbi bir ihtiyaç ve düzenli aralıklarla alınması gereken bir koruyucu tıbbi tedavi olduğunu bilmek gerekir. Masaj, sosyolojik ve psikolojik açıdan ise hasta veya yorgun bir organın rehabilitasyonu; aynı eski duruma dönmesi için, organizmanın üzerinde oluşturulan mekanik enerjinin derinlerde fizyolojik etkiler oluşturulması esasına dayanan bir terapi şeklidir.

Fakat masaj konusu öyle hafife alınacak bir konu değildir, bunun da farkına varılmalı yanlış masaj vücudu yorabilir yahut daha ciddi hasarlara yol açabilir. Bunun için iyi bir araştırma söz konusudur. Çünkü sağlık her şeyden önemlidir. Sağlık için de sağlıklı bir masaj önem arz eder. Bunları arzu ederseniz Ankara masaj salonlarında bulmak mümkün.

Masaj Hizmetleri

Günlük yaşam ne kadar yoğunluk gösterirse insanların da bu oranda fiziki ve psikolojik açıdan sağlıklı bir düzeyde bulunma olasılıkları da azalmaktadır. Gün içinde çeşitli nedenlerle aşırı yorgunluğa yol açan faaliyetlerde bulunan ya da aynı aşırılık düzeyinde hareketsiz kalan bir vücudun halk arasında “hamlık” olarak nitelendirilen bir duruma gelmesi kaçınılmaz olmaktadır. Bu anlamda spor ve diğer kas – eklem rahatlığı sağlayacak aktivitelerin de günlük yaşamda yerlerini almaları gerekmektedir.

Bu doğrultuda düşünüldüğünde masajın vücudun genel gerilimini en rahat ve pratik bir biçimde azaltacak bir aktivite olduğunu düşünmek yanlış olmayacaktır. Vücudun bütün bölgelerinde uygulanabilen bu yöntem aynı zamanda hiçbir ek teknolojiye gerek duyulmaksızın tamamen insan becerisiyle ortaya konur ve sağlıklı sonuçlar alınır.

Masajın Faydaları

Çeşitli kemik ve eklem rahatsızlıklarından korunmak adına düzenli bir biçimde masaj aktivitelerinin insanların günlük yaşamlarında son günlerde daha fazla yer almasının bir sonucu olarak iyi ve kaliteli bir masajın önemi de bu bağlamda artış göstermiştir. Öyle ki masaj hizmetleri dahi bu anlamda büyük şehirlerin olanaksızlıklarından kaçınmak ve zamandan tasarruf etmek adına uygulanan bir hizmet olarak ön plana çıkmaktadır. Bu hizmetin bir diğer ortaya çıkış nedeni ise evlerinden çıkamayan ancak fiziki aktivitelere yoğun bir şekilde ihtiyaç duyan insanlar için de bir alternatif olmasında yatmaktadır. Vücudun gerilimi masaj hizmetlerinin ne denli kaliteli bir şekilde uygulandığına bağlı olarak daha iyi sonuç vermekte ve bunun sonucu olarak daha zinde ve sonrasında enerjik bir vücuttan kişinin daha fazla verim alması gibi bir sonucu doğurmaktadır.

Vücuttaki kimi bölgeler kişinin tek başına uygulayamayacağı masaj tekniklerini gereksindiği için bu anlamda ortaya konmuş masaj aletlerinin sınırı da belli bir oranda az düzeyde kalmaktadır. Bunun için masaj salonlarında uzmanlar tarafından masaj hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Evde masaj hizmetleri de bu anlamda yine kalitesine güvendiğiniz ekipler tarafından uygulanmalıdır. Böyle olunca bir masajdan alacağınız verimin seviyesi de doğal olarak artacaktır. Bu doğrultuda uzmanlık, hijyen ve tecrübe gibi kıstasları göz önünde bulundurmanız da daha sonrası için olumlu sonuçları almanızda fayda sağlayacaktır.

Leave a Reply