ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Öveçler Bölgesinde Masaj Salonu, Hamam, Sauna ve SPA Merkezlerine Ulaşmak

Yüz bölgesi osteopatisi veya kozmetik osteopati nispeten daha yakın zamanda ortaya çıktı. Ancak şimdiden iyi ve faydalı olduğunu kanıtlamayı başardı. Estetik tıbbın bu yönü, herhangi bir operasyon ve diğer karmaşık uygulamaları kullanmadan güzel görünmenizi sağlar.

Sizin için gerekli çalışmalar yapan Öveçler masaj salonu uzmanları, gençlik ve güzel kalma taleplerinizi değerlendirecektir. Bu sayede istediğiniz gençlik ve güzelliğe ulaşmanız daha kolay olacaktır. Ayrıca herhangi bir estetik ya da cerrahi operasyona bile gerek kalmayacaktır.

Yüz osteopati teknikleri

Osteopatik teknikler giderek daha fazla kullanılmaktadır. Bu tür bir tedavinin etkinliği daha düşük değildir. Hatta bazen ilaç tedavisinin gösterdiği sonuçlardan daha iyi sonuçlar almak mümkün olabilmektedir.

Yüzün osteopatisi, aşağıdaki kusurları ortadan kaldırmak için kullanılabilir:

  • Gözlerin altındaki halkalar, kaz ayakları ve torbalar
  • Mimik kırışıklıkları
  • Ödem
  • Cilt elastikiyetinin kaybı, yüz konturunun sarkması
  • Soluk, donuk ve kuru cilt

Osteopatik etki, kan dolaşımını iyileştirmeye, cildi taze ve parlak bir görünüme kavuşturmaya yardımcı olur. Bu durumda, listelenen tüm eksikliklerin sonuçları değil, nedenleri ortadan kaldırılır. Hücreler arası sıvıyı ortadan kaldırır ve palpasyon, yüz kaslarının doğal pozisyonlarını almalarını sağlar.

Yüz bölgesindeki toksinler ve gerginlik atıldıktan sonra kırışıklıklar düzelir, cilt sağlıklı ve bakımlı bir görünüm kazanır. Öveçler masaj salonu uzmanları uygulamayı, özellikle genç görünmek ve parlak ciltlere sahip olmanız için önermektedir.

Yüz osteopati hangi hastalıklara faydalıdır?

Yüz osteopatisi, yüz kaslarının, kemiklerinin ve dokularının dengesini ve hareketliliğini düzeltmeyi hedefleyen bir osteopati dalıdır. Aşağıda, yüz osteopatisinin faydalı olabileceği bazı hastalık ve durumları bulabilirsiniz:

1. Temporomandibular Eklem (Çene) Bozuklukları: Yüz osteopatisi, temporomandibular eklem (TME) bozukluklarından kaynaklanan bazı rahatsızlıklara iyi gelir. Özellikle çene ağrısı, çene kilitlenmesi, çene hareket kısıtlılığı ve çiğneme problemlerinin ortadan kaldırılmasında etkilidir. Yüz kaslarının ve çene eklemi dokularının hareketliliği sağlanarak TME fonksiyonu daha iyi bir duruma getirilebilir.

2. Sinüzit ve Burun Tıkanıklığı: Yüz osteopatisi, sinüslerin drenajını ve burun tıkanıklığını ortadan kaldırmada yardımcı olur. Yüz kemiklerinin ve dokularının uyumlu hareketiyle sinüslerin boşalması ve burun tıkanıklığının giderilmesi sağlanmaktadır.

3. Yüz Ağrısı: Yüz osteopatisi, yüz ağrısı ve yüz kaslarında gerilimden kaynaklanan ağrıların azaltılmasında etkilidir. Yüz kemikleri ve kaslarının dengesi sağlanarak ağrı ve gerginliğin azaltılması sağlanmaktadır.

4. Baş Ağrıları: Yüz osteopatisi, çeşitli baş ağrısı nedenlerini ortadan kaldırmanızda yardımcı olacaktır. Temporal baş ağrıları, yüz gerilim tipi baş ağrıları ve diğer türlerde baş ağrılarının azaltılmasında etkilidir.

5. Fasiyal Asimetri: Yüz osteopatisi, fasiyal asimetri (yüzdeki simetrisizlik) durumunda dengenin sağlanmasına yardımcı olacaktır. Yüz kemiklerinin ve kaslarının uyumlu hareketliliği sağlanarak yüzdeki asimetri düzeltilebilir.

6. Yüz Travmaları ve Sakatlanmaları: Yüz osteopatisi, yüzdeki travmalar, darbeler, sakatlanmalardan kaynaklanan ağrı, sertlik ve hareket kısıtlılığı durumlarında destekleyici olacaktır. Ayrıca yüz dokularının ve kemiklerinin iyileşmesini ve normal fonksiyonunu desteklemek amacıyla uygulanabilir.

Öveçler masaj salonu uzmanları yüz osteopatisinin, bireysel duruma ve ihtiyaçlara göre farklılık gösterebileceğini söylemektedir. Herhangi bir sağlık sorunu veya durumu olan bireyler, yüz osteopatisine başvurmadan önce bir sağlık uzmanına danışmalıdır. Bu, bireyin durumuna uygunluğun değerlendirilmesini ve uygun tedavi seçilebilmesi için oldukça önemli ve gereklidir.

Leave a Reply