ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

İnsan vücudunun hareket aktivitesini gerçekleştirmekte olan kaslar, bu görevi yerine getirme sırasında biyokimyasal maddeler ortaya çıkarmaktadırlar. Toksik olarak biriken bu maddeler kaslar üzerinde asit ile yüklenir ki kas sisteminde ortaya çıkan ağrı, gerginlik ve hatta sakatlanmalara dahi neden olabilmektedir. Masaj uygulaması ile kasların üzerinde biriken tüm olumsuz koşulların giderilmesi ve önlenmesi sağlanmaktadır.

Psikolojik v e fiziksel olarak insan vücudu üzerinde son derece olumlu katkılar yaratmakta olan masaj işlemi genel itibari ile rahatlamak amaçlı olarak yaptırılsa da tıbbi tedavi ve yardımcı tedavi olarak da kullanılmaktadır. Sinir sistemleri, kas sistemleri ve kan dolaşımı üzerinde düzenleyici ve rahatlatıcı etkisi olan masaj, vücuda el veya özel araçlar yardımıyla uygulanır. Tedavi maksatlı yapılan masajda belli bir sistemin ve tekniğin kullanılması ve profesyonel uygulamanın gerektiği masaj kesinlikle konusunda ehil personel ve eğitim çerçevesinde yapılmalıdır. Bu anlamda köklü ve deneyim sahibi spa masaj salonu tavsiye ve tercihi oldukça önemlidir.

Endüksiyonları İle Masaj Salonu Tavsiye

Masaj tarihi boyunca farklı kültürlerde farklı amaçlara hizmet etmek üzere kullanılmakta olan bir işlemdir. Hatta bazı kültürlerle özel bütünsel ruh beden sağlığı için uygulanan spritüel bir işlem olarak görülmektedir. Türk kültüründe ise hamam olarak bilinen temizlenme geleneğine bağlı olarak hamamlarda uygulanmakta olan keseleme, kol ve bacak germe hareketleri ise masajın bir türü olup kültür tarihimizde yer edinmiştir. Ülkemizde uzun yıllardır başarı ile faaliyetlerini sürdürmekte olan birçok spa masaj salonu tavsiye edilebilir nitelikleri ile yut içi ve yurt dışından birçok müşterisine özenle hizmet sunmaktadır.

Masaj yaptırmak ruh beden bütünlüğü içinde aktif meditasyon şeklinde yarar sağlamaktadır. Psikolojik ve fiziksel yararları ile insanoğlu tarafından binlerce yıldır uygulanmakta olan masajın bilinen endüksiyonları;

  • Kan dolaşımını düzenlemek.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirmek.
  • Ödem ve toksin atılımını sağlamak.
  • Metabolizmayı hızlandırmak.
  • Sindirim ve Boşaltım sistemine yardımcı olmak.
  • Yağ yakımını hızlandırmak.
  • Kasları gevşetmek.
  • Uyku düzenine yardımcı olmak.
  • Stres ve yorgunluğu gidermek.

Leave a Reply