ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Sıcak Taş Masajı

Günümüzdeki en büyük problemlerin başında aşırı yorgunluk ve kas ağrıları gelmektedir. İnsanlar günlük yaşam içerisinde sürekli bir hareketliliğe sahip olduğundan dolayı genellikle dinlenmeye fırsat bulduklarında aşırı yorgunluk ve kas ağrıları ile mücadele etmek durumunda kalabilmektedir. Bu durumun yaşanıyor olması aynı zamanda farklı hastalıkların ve sıkıntıların da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Özellikle fiziksel hastalıkların tetiklenmesi söz konusu olmakla birlikte bu durumdan mustarip olan kişilerin çeşitli psikolojik sorunlarla da mücadele etmek zorunda kalmaktadır.

Bu durum özellikle Ankara gibi kalabalık şehirlerde kendini daha net bir şekilde ortaya koymaktadır. Sabah evden çıktıktan sonra işe yetişebilme, işyerinde işlerin yetiştirilebilmesi ve daha sonra işin bitmesinin ardından tekrar eve dönebilme çabası, insanlar üzerinde aşırı bir baskı ve stresin oluşmasına neden olmaktadır. Gün içinde sürekli olarak bir yerlere yetişmeye çalışan insanlar günün sonunda aşırı yorgunluk, stres ve kas ağrılarıyla mücadele etmek zorunda kalmaktadır.

Spa Masaj Salonu

Bu durum karşısında spa masaj salonu hizmeti veren merkezlerde uygulanan sıcak taş masajı oldukça etkili bir çözüm olacaktır. Sıcak taş masajı, isminden de anlaşılacağı üzere masaj yapılması esnasında sıcak taşların kullanılmasıyla uygulanmaktadır. Bu masajda kullanılan taşlar, volkanik taşlardan oluşmakla birlikte farklı bir yapıları bulunmaktadır. Bu masajda ki en büyük etkenlerden birisi, bu taşların sahip olduğu ısının insan vücuduna yansıtılarak kas ve eklemlerde rahatlamaya yardımcı olmasıdır.

Masaj terapisine başlamadan önce bu taşların gerekli olan ısı ayarlarının uzman tarafından yapılmış olması gerekmektedir. Taşların tam kıvamında bir ısıya sahip olması gerekmektedir. Özellikle çok soğuk olması durumunda herhangi bir etki ortaya çıkarmayacağı gibi çok sıcak olması durumunda da uygulanan alanda çeşitli deformasyonlara neden olabilecektir. Onun için bu taşların sıcaklık ayarlarının çok iyi bir şekilde yapılması gerekmektedir. Genellikle bu taşlar masaj öncesinde ayarlanarak hazırlanmaktadır. Bu taşların insan vücudunda belirli noktalara yerleştirilmesi ve bazı durumlarda hafif baskı uygulayarak masaj yapılması gerekecektir. Bu noktaların iyi bir şekilde bilinmemesi durumu söz konusuysa, uygulanan mesajdan da herhangi bir fayda beklenmemelidir.

Bundan dolayı spa masaj salonu hizmeti veren merkezlerden faydalanmanızın ne kadar önemli olduğunu da bir kez daha anlamış olacaksınız. Bu merkezlerde uzmanlaşmış olan kişiler tarafından yapılan sıcak taş masajının oldukça faydalı olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Masaj sırasında taşların yerleştirileceği belirli alanları bulunmaktadır. Bunlar;

  • Omurganın iki yanı
  • Avuç içleri
  • Ayaklar
  • Karın
  • Bacaklar
  • Parmak araları
  • Alın

Bu bölgeye uygulanan taşlar belirli bir süre kaldıktan sonra terapist taşları kaldırarak klasik masaj teknikleri uygular. Ayrıca taşları kaldırmadan, taşlara baskı uygulayarak da çeşitli teknikleri uygulaması mümkündür. Genellikle taşlarla yapılan baskıların yanı sıra taşların kaldırılmasının ardından da çeşitli gevşetme hareketleri uygulanabilir.

Genel olarak bakıldığında sıcak taş masajının bir seanslık zaman dilimi 60 ile 90 dakika arasında olmaktadır. Bu zaman dilimi içinde yapılan müdahalelerle gevşerken aynı zamanda kan dolaşımınızın hızlandığını da hissedebileceksiniz. Özellikle bu tür masajların yapıldığı alanlarda ki ortam çok önemlidir. Masaj uygulaması başladığı sırada ortamın loş bir aydınlatmaya sahip olması bunun yanında arka planda çalan hafif bir müzik ile birleştirilerek egzotik bir ortam elde edilebilir.

Bu ortamın elde edilmesiyle birlikte masajın etkisinin de artacağını rahatlıkla ifade edebiliriz. Ayrıca ortamın güzel kokuyor olması da yine olumlu sonucun elde edilmesine yardımcı olacaktır. Bu tarz bir ortamın elde edilmesinin ardından uygulanmaya başlayacak bir masajın etkisini asla hafife almamalısınız.

Leave a Reply