ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj Uzmanından Sizler İçin Masaj Tavsiyeleri 

İnsanlar arasında oldukça yaygın bir şekilde kullanılan masaj uygulamaları için mutlaka uzmanından masaj tavsiyeleri dikkate alınmalıdır. Bu konuda kulaktan dolma bilgilerle yapılacak herhangi bir uygulamanın size faydasından çok zararı olabilecektir. Bundan dolayı mutlaka bir uzmana danışılmalıdır.

Özellikle masaj öncesinde alınacak bu tavsiyeler sayesinde hem masajın size yapılması gerekip gerekmeyeceği konusunda bilgi alacak hem de hangi masajın size uygun olacağını anlamış olacaksınız. Bu sayede yapılacak masajın size uygun olacak şekilde planlanması yapılarak gerekli adımlar atılmış olacaktır.

Masaja Gitmeden Önce Bilmeniz Gereken Diğer Önlemler

Uzmanından masaj tavsiyeleri, masajın herkese önerildiği anlamına gelmez. Çünkü masajın sizin için kontrendike (hastaya vereceği zarardan dolayı belirli bir tıbbi tedaviyi almama sebebi) olabileceği bazı tıbbi durumlar vardır, bu nedenle önce doktorunuza danışmanızı öneririz. 

  • Kemoterapi veya radyasyondan sonra masajdan kaçınılmalıdır.
  • Osteoporoz (kemik erimesi) tanısı konulan bir hasta herhangi bir masajdan uzak durmalıdır. Sadece uzman doktorun tavsiyesi üzerine masaj yaptırılabilir.
  • Hamileler doktora danışmadan masaja gelmemelidir.
  • Vücudunuz tromboza eğilimliyse (artan kan pıhtılaşması), masaj kan pıhtılarının oluşmasına neden olabilir.
  • Kalp hastalığı olan hastalara sadece doktor tavsiyesi üzerine masaj yapılır.
  • Açık yaraları, kızarıklıkları, morlukları, yanıkları, tümörleri, iltihapları, kas yırtıkları, burkulmaları veya yeni iyileşmiş kırıkları olan kişiler masajdan kaçınmalıdır.
  • Vücutısısı 37,5 derecenin üzerinde olan kişilerde masajda kontrendikedir çünkü kan zaten vücutta normalden dahahızlı dolaşır.
  • Uçuk, bakteriyel, mantar veya viral enfeksiyonlarınız varsa, masaj hastalığı daha da şiddetlendirebileceği veya geliştirebileceği için masajı da reddetmelisiniz.
  • Masaj, hastalıklı damarları (varisli damarlar, flebit, tromboz) olan kişiler için uygun değildir.
  • Şeker hastaları, kan şekeri seviyenizi yükseltebileceğinden masaj yaptırmadan önce çok dikkatli olmalıdır. Bu nedenle öncelikle doktorunuza detaylı bir şekilde danışmanız sizin için daha doğru olacaktır.

Uzmanından masaj tavsiyeleri alan kişiler için özellikle yukarıda ki durumların ortaya çıkması halinde. Gerekli olan adımların atılması gerekmektedir. Bununla birlikte herhangi başka bir rahatsızlığınız varsa mutlaka o alanda uzman bir doktor tavsiyesine başvurmalısınız. Uzman doktorunuz ya da masaj alanında uzman olan birisinin size masaj yapılmamasını tavsiye etmeleri durumunda. Kesinlikle masaj uygulaması yaptırmamalısınız.

Leave a Reply