ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Bachata Masajı,
Bachata Masajı Nedir, 
Bachata Masajı Nasıl Yapılır, 
Bachata Masajı Kimler Yapabilir, 
Bachata Masajı Ankara, 
Bachata Masajı Yapan Terapistler, 
Bachata Masajının Faydaları,
Bachata Masajı Sakıncaları,
    

Bachata masajı, özellikle son dönemde popüler olan ve daha fazla yaptırılmaya başlanan bir masaj türüdür. Özellikle klasik masaj türlerinden yorulan ve kendisine masaj yapılırken bıkkınlık yaşayan kişiler için bireebir olacak bir türdür. Bachata masajı ile birlikte hem ihtiyacınız olan masajın yapılmasını sağlayacak hem de eğlenceli vakit geçirebileceksiniz.

“Bachata” denildiği zaman insanların aklına genellikle Latin dansı olan, Dominik Cumhuriyeti’ne ait ve eşli yapılan Bachata dansı gelmektedir. Oldukça enerjik ve hareketli bir yapıya sahip olan bu dans, insanları birbirlerine olan aşkını ve heyecanını partnerine geçirebilmesine yardımcı olmaktadır. Bachata masajında ise yine aynı duyguların hakim olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bachata masajı yapacak uzman, tamamen birbiriyle uyumlu olacak şekilde masaj hareketlerini yapar. Bu sırada parmakları adeta vücudunuzda dans ederken o, kendisinde ola pozitif enerjinin size geçmesi için çaba sarf eder. 

Bu sırada etrafınızda adeta dans eden bir terapist gördüğünüz için sizde ona eşlik ediyor gibi hissiyata kapılarak pozitif enerji ile dolacaksınız. Unutulmamalıdır ki yapılan her masajın mutlaka psikolojik olarak da büyük etkisi olacaktır. Özellikle hangi masajı yapıyor olursa olsun her terapist, masaj yaptığı kişinin negatif enerjisini dışarıya atarak pozitif enerji ile dolması için çaba sarf etmektedir. Bu durum Bachata masajı içinde geçerli olmakla birlikte en fazla görülen masaj türleri arasındadır. 

Bir masajın ne kadar uzmanlıkla ve tekniklerine uygun yapılırsa yapılsın, özellikle enerji noktasında yetersiz kalınması durumunda herhangi bir faydasından söz edilmesi mümkün olmayacaktır. Bu konuda uzman olan tüm terapistler aynı zamanda pozitif enerjinin size geçebilmesi içinde gerekli olan tüm uygulamaları yapacaktır.

Bachata masajı yapılırken masajın kaliteli geçmesi için gerekli olan diğer bir unsur ise güzel kokulardır. Ortamın hareketli ve enerjik olmasının yanı sıra aynı zamanda mis gibi kokması da sağlanmaktadır. Ayrıca uzman ritmik hareketlerle masajını yapmaya devam ederken ona, aynı ritimlere sahip arka planda çalan müzik eşlik edecektir. Tamamen ritmik bir atmosfer olması aynı zamanda enerji ile tamamen dolmanıza ve masaj sonrasında tüm yorgunluğunuzu üzerinizden atmanıza yardımcı olacaktır.