ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Hamile Masajı Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Hamile masajı, etkili olması için hamilelik ilerledikçe gelişen aylara göre düzenlenmektedir. Karın büyüdükçe bebek anne bedenine belirli ağrılar ve yükler oluşturmaktadır. Omurga bölgesine binen yüklerin zaman içerisinde artması ve bu duruma bağlı olunarak kasların sürekli gerilmesi meydana gelmektedir.

Binen yük ve kasların gerilmesi anne için çok fazla yorucu, sıkıntılı bir hal oluşturuyor. Bundan dolayı masajın uygulanması anne ve bebek sağlığı için iyi gelecektir. Bu masaj daha çok boyun bölgesi, baş kısmı ve sırt alanına hafif şekilde dokunuşlar ile olması gerekiyor. Bunun yapılması özellikle doğuma yaklaşıldığı zamanlarda olması önemlidir. Çünkü ihtiyaç olan esneklik masaj sayesinde anne bedenine kazandırılması, doğumunda kolay olmasını sağlıyor.

Dolaşımın bozuk olmasına meydan veren siyatik, krampların yok edilmesi ve ödemden dolayı meydana gelen krampların giderilmesi için yapılması gerekiyor. Hamile kişinin cildini canlandırmak ve enerji sağlamak için yapılan dokunuşlar oldukça önem taşıyor. Kesinlikle bir uzman ve temiz ortamda yapılmasına kişiler özen göstermesi gerekiyor. Hamile kişiler daha hassas olduklarından dolayı dikkatli davranılması şarttır.

Hamile Masajının Önemi

Hamile masajı,annenin ilerleyen aylarda bedeni değişmesi, büyümesi ve en önemlisi ağırlık binmesinden dolayı rahatlatmak için oldukça önemlidir. Ancak daha hassas davranılarak sadece belirli noktalara dokunuşlar ile yapılması gerekiyor. Cildi en güzel şekilde besleyen bitki özlü yağlar ile yapılan masaj vücuttaki gerginliği en iyi şekilde almaktadır. Hamileler için olan masajlar klasik, yoga, enerji terapisi, Thai, nefes alış veriş egzersizleri gibi değişik masajlardan seans alarak başlayabilirsiniz. Hamileler için yapılan masajlar hiçbir şekilde sert darbeler ve kasmalar şeklinde olmamaktadır. Daha hassas ve ufak dokunuşlar ile vücuda rahatlatma veriliyor.

Hamile masajı sayesinde anne adayları daha iyi bir doğum ve sağlıklı bir vücut için kesinlikle ilerleyen zamanlarda seanslara katılmalıdırlar. Bu şekilde masajın ne kadar rahatlatıcı ve huzur verici özelliğinin olduğunun farkına varacaksınız. Şefkatli bir şekilde yapılması anneler için büyük bir şifa sağladığı gözlemlenmektedir. Kişiler için özel olan masajlar altıncı aydan itibaren başlayarak en son olan haftalara kadar rahat bir şekilde devam edilmesi mümkündür. Seanslara başlayacağınız zaman ilk olarak doktor tarafından tavsiye edilmesi gerekiyor.

Leave a Reply