ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Lenf Drenaj Masajı Yapılan Yerler, Faydaları Nelerdir, Lenf Drenaj Masajı Ankara,

Lenfatik sisteminiz vücudunuzun israfını gidermeye yardımcı olur. Sağlıklı, aktif bir lenfatik sistem, bunu yapmak için düz kas dokusunun doğal hareketlerini kullanır. Bununla birlikte ameliyat, tıbbi durumlar veya diğer hasarlar, lenf sisteminizde ve lenf düğümlerinizde sıvı birikmesine neden olabilir. Bu da lenf ödem olarak bilinen bir durumdur.

Lenf düğümleriniz üzerinde daha önce bir ameliyat geçirdiyseniz, doktorunuz sertifikalı bir masaj veya fizyoterapist tarafından yapılan lenfatik drenaj masajını önermiş olabilir. Ancak, aşağıdaki koşullara sahip kişiler için lenfatik masaj önerilmez:

  • Konjestif kalp yetmezliği
  • Kan pıhtıları veya inme öyküsü
  • Mevcut enfeksiyon
  • Karaciğer sorunları
  • Böbrek sorunları

Manuel Lenfatik Drenaj Masajı Nedir?

Lenf drenaj masajı vücudun sıvı dengesini, kan dolaşımını ve bağışıklık mekanizmalarını korumada lenfatik sisteme nazikçe yardımcı olan özel bir masaj türüdür. Filtreleme işlemi gören lenf düğümleri, özellikle boyun, koltuk altı ve kasıkta büyük gruplar halinde vücudun her yerinde bulunur. Bu büyük lenf düğümleri, lenflerin dolaşım sistemine dönmeden önce olabildiğince çok düğümden geçmesini sağlar.

Lenf drenaj masajı sırasında, özel olarak eğitilmiş bir masaj terapisti, danışanın vücudu üzerinde bir dizi kayma, sıkıştırma ve germe hareketleri kullanır. Masaj yağı kullanılmadan uygulanan hafif ritmik hareketler, damarlara baskı yapmadan lenfatik sistemi uyararak, lenflerin dokular ve lenf düğümleri arasında kolayca hareket etmesini sağlar. Lenf drenaj masajı, vücut üzerinde belirli bir sırayı izler, böylece lenf hiçbir yere hapsolmaz ve her bölgenin özenle tedavi edilmesini sağlar.

Temizleme ve yeniden emilim

Uzmanlar, Lenf Drenaj masajın iki aşaması olduğunu belirtmektedir. Bunlar, temizleme ve yeniden emilimdir. Temizlemenin amacı, bölgenin daha fazla akışkan getirerek bir kızarma etkisi oluşturması için hafif basınçla bir vakum oluşturmaktır.

Neden lenfatik drenaj masajı yaptırmalıyım?

Günümüzde erkekler ve kadınlar, detoksifikasyon ve estetik faydaları göz önüne alındığında cilt bakımı ve sağlıklı yaşam rutinlerine lenfatik drenaj masajını dahil etmektedir. Bu konuda açıklama yapan uzmanlar, masaj tekniğinin ağrı kesici, sindirim sorunları, hormonal dengesizlikler, cilt rahatsızlıkları (akne ve rosacea gibi), selülit, alerji, baş ağrıları ve diğer sorunların uzun bir listesi için etkili olduğunu ifade etmektedir. Ayrıca, anestezinin yan etkilerini vücuttan dışarı atmak ve şişmeyi azaltmak için kozmetik cerrahiden sonra da kullanılmaktadır.

Leave a Reply