ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Yüze Masaj Yapılır mı? Yapılıyorsa Nasıl ve Neden Yapılır?

Yüz masajı, yüz cildine nazikçe masaj yapmak için ellerin veya bir aracın kullanılmasını içeren bir tekniktir. Kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur, yüz kaslarını gevşetir, şişkinliği azaltır ve sağlıklı bir ışıltı sunar. Cilt bakımı uzmanları, daha parlak ciltler için haftada 2-3 kez yüz masajı yapılmasını önermektedir.

Yüz masajı, iyi hissettiren bir işlem olmasının yanı sıra yüz kaslarını çalıştırır ve eşit bir ton oluşturmak için kanın hareket etmesini sağlar. Gözenekleri temizler ve cilt bakım ürünlerinizin daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Yüz masajı ayrıca yüzünüzde şişkinliğe neden olan durgun sıvının boşaltılmasına yardımcı olur.

Yüz masajı çeşitleri

1. Lenfatik Drenaj Yüz Masajı

Lenf, vücudunuzdaki toksinleri uzaklaştıran ve atıkları ortadan kaldıran bir sıvıdır. Su, protein ve tuzlardan yapılmıştır. Birikmiş lenf bir masajla boşaltılabilir. Cildinizi derinlemesine temizleyerek gençleştirmek istiyorsanız bu harika bir tekniktir.

2. Shiatsu veya Parmak Basınçlı Yüz Masajı

Bu tür bir yüz masajı, enerji kanalları adı verilen yüzün belirli noktalarına uygulanan akupunkturu kullanır. Bu Çin tekniğini uygulayan kişiler, kasları sıkılaştırmak ve yüzdeki kırışıklıkların görünümünü azaltmak için özel cihazlar, parmaklarını veya avuç içlerini kullanır.

3. Klasik Yüz Masajı

Bu, dünya çapında güzellik uzmanları tarafından kullanılan en yaygın olanıdır. Vurma, yoğurma ve kıstırma gibi hareketleri içerir. Kolajen üretimini teşvik eder ve cildinizi rahatlatır.

4. Kobido Yüz Masajı

Özellikle boyun ve yüz kısımlarında oluşan gerginliği alarak sizi rahatlanır. Ayrıca cildinizin daha pürüzsüz ve parlak görünmesine yardımcı olur. 

Yüzünüze ne sıklıkta masaj yapmalısınız?

Yüzünüze her gün beş dakika masaj yapabilirsiniz. Ancak her 3-4 haftada bir profesyonel yüz bakımı yaptırmanız oldukça önemlidir. Bu profesyonel desteğin yanı sıra her gün kendiniz uygulayarak bu çalışmanın devam etmesini sağlamış olursunuz. 

Evde yüz masajı nasıl yapılır?

Yüz masajı için mutlaka profesyonel destek almayı unutmamalısınız. Bununa birlikte bu desteğe ek olarak her gün evde kendinize yüz masajı yaparak daha kolay bir iyileştirmenin ortaya çıkmasına yardımcı olmalısınız. Bu yüzden, bunu evde yüz bakımı nasıl yapılacağına dair hızlandırılmış kurs olarak düşünün. 

  • Ellerinizi temizleyin ve saçınızı geri bağlayın.
  • Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve hafifçe kurulayın.
  • Cildinizi nemlendirin.
  • Cildiniz için bir yağ seçin.
  • Gözenekleri yumuşatmak ve yağların kolay nüfuz etmesine yardımcı olmak için yüzünüze buhar uygulamaya çalışın.
  • Yüzünüze nazikçe masaj yapmak için parmaklarınızı dairesel hareketlerle kullanın. Cildinizi sıkılaştırmak istiyorsanız derin ve uyarıcı hareketler kullanabilirsiniz.
  • Hassas, akne eğilimli veya yağlı bir cildiniz varsa, hafif baskı uygulayın.

Yüz masajına hangi yağ iyi gelir?

Cilt tipi Sıvı yağ
Kuru cilt Badem, argan ve marula yağları
Yağlı cilt Jojoba, üzüm çekirdeği yağı
Hassas cilt Aloe vera, moringa, papatya yağı
Normal cilt Argan, retinol yağları
Akne eğilimli cilt Kuşburnu tohumu, nar, çay ağacı yağları

Leave a Reply