ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Çankaya’da Bölgesinde Yer Alan Spa Merkezleri ve Masaj Salonu Arıyorsanız

Ankara Çankaya’da spa merkezi masaj salonu bünyesinde Shiatsu uygulaması sayesinde insanların birçok sorundan kurtulduğu bilinmektedir. Özellikle son dönemde Uzakdoğu masajlarının oldukça popüler. Olduğu bilinmekle birlikte Shiatsu için özel bir talebin de olduğu fark edilmektedir. Bu uygulamaya gösterilen yoğun ilginin en temel nedeni olarak ise Shiatsu’nun oldukça özel bir masaj olması ve neredeyse her soruna iyi gelmesi gösterilebilmektedir.

Shiatsu’nun Faydaları

Terapötik etkisinin yanı sıra skolyoz, sırt ağrısı, solunum organları ve gastrointestinal sistem hastalıkları, depresyon, kronik yorgunluk, uykusuzluk ve nevralji için profilaktik (hastalık ortaya çıkmadan hastalığın önlenmesi) olarak masaj önerilebilir.

Hasarlı organlar ve kaslar, kronik şiddetlenen hastalıklar, maruz kalma bölgesindeki derinin bütünlüğünün ihlali ve hematom tehdidi nedeniyle baskının yasak olduğu bazı vasküler hastalıklar gibi sorunlu durumlarda bu masajın yaptırılmaması gerekmektedir. Bu konuda Ankara Çankaya’da spa merkezi ve masaj salonu çalışanları tarafından titizlikle hareket edilmektedir. Herhangi bir sorunun ortaya çıkmaması adına çalışmalar yapılmaktadır.

Shiatsu Masajının Özellikleri

Shiatsu masajının her seansı yaklaşık yarım saat kadar sürmektedir. Bu sürenin sonucunda oldukça olumlu bir izlenim elde edebileceğinizi bilmelisiniz. Hastalık için vücudun belirli biyolojik noktalarını etkilemek önemli olduğundan, hastanın ilk olarak teşhisini netleştirmesi gerekir. Daha sonra, bireysel bir shiatsu uygulaması şeması hazırlanır.

Vücudumuzun en aktif biyolojik noktaları nerelerdedir. Eklemlerde ve kaslar arası liflerde ve ayrıca tendonlarda belirgin bir nabzın olduğu yerlerde bulunur. Onlarla yapılan tüm manipülasyonlar, vücudun savunmasını eski haline getirmeyi amaçlar ve akupunktur uygulamalarına benzer. Birkaç dakika içinde terapist, etkilenen bölgenin akupunktur noktalarına parmakların yardımıyla masaj yapar. Bazen dirsekler veya dizler de kullanılabilmektedir.

İlk shiatsu koleji bizzat Tokujiro Namikoshi tarafından 1940 yılında kuruldu. Bugün onun takipçileri Avrupa ülkeleri ve Amerika’da öğretim okulları açmaya devam ediyor. 1964’ten beri Shiatsu, Japonya’da bağımsız bir tıbbi ve terapötik teknik olarak tanınmaktadır. Japon ustalar, uygulamaya başlamadan önce oldukça sıkı bir eğitime tabi tutulmaktadır. Yaklaşık üç yıl boyunca eğitildikten sonra uygulamaya başlayabilmektedir.

Leave a Reply