ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara’da Bulunan Masaj, Hamam ve Sauna Merkezleri

Ankara masaj hamam merkezleri özellikle son dönemde oldukça aktif bir hizmet vermektedir. Oldukça farklı masaj çeşitleri sayesinde insanların sorunlarına karşı yardımcı olmakla birlikte aynı zamanda onların sadece fiziki değil zihinsel olarak da daha iyi bir noktaya gelmesine yardımcı olmaktadır.

Bu durum aynı zamanda kilosundan şikayetçi olanlar içinde birçok çözüm yöntemi sunmaktadır. İşte kilo sorunu olanlar için uygulanabilecek bazı masaj türleri;

Bal Masajı

Karın için bal masajı özellikle popüler ve etkilidir. Seansların başarıya ulaşabilmesi için doğal bal kullanılmalıdır. Ankara masaj hamam merkezleri tarafından gerçekleştirilen masaj uygulamasında ilk olarak vücut masaja hazır hale gelebilmesi için normal bir şekilde masaj yapılır. Daha sonra doğal bal avuç içine alınarak vücuda uygulanmaya başlanır. Bu sırada vücudun balı iyice emebilmesi için hafif bir şekilde sıvazlama, sıkma ve bastırma uygulanabilmektedir. 

Bu masajın özelliği, bir süre sonra beyaz maddenin ortaya çıkmasıdır. Toksinler deriden bu şekilde çıkar. Adındaki “bal” kelimesine rağmen masaj oldukça acı verici olabilir. Masaj sırasında kullanılan bal, cilde güçlü bir şekilde yapışır ve elinizi geri çekmeniz daha zor olur. Ancak bu durum masajı daha verimli bir hale getirir. Masajdan sonra ılık ve ardından soğuk bir duş rahatlamanıza ve balı yıkamaya yardımcı olacaktır.

Sıkarak Masaj Yapma

Eller mide etrafında saat yönünde, karın kısmında bulunan deriyi sıkarak ve hareket ettirilerek yapılır. Yağlı kalın bir deri tabakası yakalamak gerekir. Seans süresi 10-15 dakikadır, sonrasında hafif kızarıklık olur. Sıkarak masaj yapma tekniğini su masajı ile desteklemek faydalı olacaktır.

Onun için, hidromasaj nozulu takılı bir duş veya çok küçük çaplı deliklere sahip basit bir nozul yararlı olacaktır. Suyu sorunlu bölgeye yönlendirin ve duşu saat yönünde hareket ettirin. Sıcaklığın ve su basıncının değiştirilmesi daha etkili olacaktır.

Kupa Masajı

Bir diğer çok etkili masaj da kupa çekmedir. Tek ihtiyacınız olan özel kavanozlar ve masaj yağı olacaktır. Ankara masaj hamam merkezleri tarafından gerçekleştirilen masajda işlemden önce cilt alkollü solüsyonla temizlenir. Mideye daha iyi kaymayı sağlayan bir yağ sürülür.

Bundan sonra, kupalar yaklaşık bir buçuk cm deri yakalayarak sabitlenir. Masaj genel olarak 5-10 dakika sürer ve bu sırada kupalar cilt üzerinde hareket ettirilir. Masajdan sonra biraz örtünerek yatmalı ve dinlenmelisiniz. Genellikle ilk başta ortaya çıkan morluklardan korkmayın çünkü zamanla cilt buna alışacak ve kılcal damarlar güçlenecektir.

Fazla kiloları ve cilt kıvrımlarını sadece masajla yok etmenizin imkansız olduğunu unutmayın. Beslenmeye, egzersize, sağlıklı uyumaya özen göstermelisiniz. Sağlıklı bir yaşam tarzı ile birlikte, karın inceltici masaj harika sonuçlar verecektir. Düz bir karın ile gerçekten baştan çıkarıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Leave a Reply