ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,
Ankara Masaj
Ankara Masaj salonu ve spa merkezleri

Ankara’da yaşanan yoğunluktan dolayı insanların gün sonunda stresle dolu olduğunu görebilirsiniz. Özellikle yoğun bir koşturmacanın ardından günün sonunda stres topuna dönmüş birisi, çevresinde ki herkese negatif enerji yaymaya başlayacaktır. Bu durum hem kendisi için hem de çevresindekiler için oldukça sıkıntılı bir sürecin yaşanmasına neden olacaktır. Bunun için Ankara’da hizmet veren ve birçok kişi tarafından faydalanılan masaj seçeneklerinden yararlanması oldukça iyi bir karar olacaktır. Bu sayede vücudunun stres noktalarına uygulanan masaj sayesinde tüm negatif enerjinin dışarıya atılmasını sağlayarak daha pozitif bir düşünceye sahip olacaktır.

Ankara Masaj Özellikle stresli ya da aşırı yorgun olduğunuzu hissediyorsanız o zaman profesyonel bir masörden yardım almanız gerekecektir. Gerçekten uzman bir masörün yaptığı kısa bir masaj terapisiyle dahi kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz. Özellikle stresli, aşırı yorgun ve bitkin hissediyorsanız yaptıracağınız masaj türüne de dikkat etmelisiniz. Bu noktada yorucu kas yoğurma masajından çok ruhunuzu dinlendirecek ve kasılan kaslarınızın rahatlamasına yardımcı olacak bir masaj türünü tercih etmelisiniz. Bu durumda akıllara ilk gelen masaj türü Aromaterapi Masajı olacaktır.

Aromaterapi Masajı Nedir?

Bitkilerden elde edilen yağların çeşitli hastalıkların tedavilerinde kullanılması tarih boyunca süregelmiştir. Özellikle bitki özlerinden elde edilen bu yağların en etkili silahı ise doğal olmalarıdır. Doğal bir yağ olma özelliğinin yanında güzel ve rahatlatan bir kokuya sahip olmalarıyla birlikte de insan ruhuna ve psikolojisine pozitif etki yapmasıyla tanınmaktadır.

Bitkisel yağlardan elde edilen bu özlerle insan bedenine yapılan masajların etkili olduğu görülünce de bu bir kültür haline gelmiş ve tüm dünyaya yayılmıştır. Uzak Doğu kültürü olarak hayata geçmiş ve tüm dünyaya yayılmış olan Aromaterapi masajının en önemli etkisi sadece insan bedenine yapılan bir uygulama olmamasıdır. Masaj sırasında ortaya çıkan güzel ve rahatlatıcı konusu sayesinde insan ruhuna etki ederek stresten ve yorgunluktan uzaklaşmasına yardımcı olmaktadır.

Ankara da Masajın Faydaları?

Aromaterapi masajı, insan bedenini dinlendirirken aynı zamanda ruhsal ve psikolojik açıdan da birçok fayda sağlayan bir masaj türü olarak bilinmektedir. Özellikle strese bağlı olan sorunların ortaya çıktığı dönemlerde tavsiye edilen bu masaj türü sayesinde insanlar rahatlayarak çevrelerine pozitif enerji vermeye devam ederler. Bununla birlikte kas ağrılarından, soğuk algınlığına ve adet sancılarına kadar birçok sorunun ortadan kaldırılması adına da yardımcı olmaktadır.

Bitkisel olan yağların kullanılmasından dolayı da herhangi bir yan etkisi olmamaktadır. Bununla birlikte hamilelik yaşayanların belirli dönemlerde bu masaj türünü yaptırmaları tavsiye edilmektedir. Ayrıca bitkisel öz olduğundan dolayı göz gibi hassas noktalardan da uzak tutulması gerekmektedir.

Ankara Masaj Yağları

Bitkisel özlerden elde edilen aromaterapi yağları oldukça farklı seçenekleri ortaya çıkarmaktadır. Birbirinden güzel ve farklı amaçlar için kullanılan bu özler sayesinde insanların türlü sorunları ortadan kalkmakta ve sıkıntılarından kurtulmaktadır.

Birçok türü olan aromaterapi yağlarından istediğinizi tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda rahatsızlığınıza göre de belirli seçenekleri tercih edebilirsiniz. Bu kapsamda yapılan çalışmalarda çeşitli bitkisel yağların insan bedeni ve psikolojisi üzerinde yaptığı etkiler araştırılmış ve hangi yağların kullanılıp kullanılamayacağı belirlenmiştir. Bu yağlar incelendiğince birçok farklı sorun için kullanıldığı bilinmekle birlikte bazı özel durumlar içinde belirli olan yağların kullanıldığı bilinmektedir. Genel olarak bakıldığında aromaterapi masajında kullanımı tercihe dilen yağları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Ardıç
 • Biberiye
 • Clary Tohumu
 • Çördük otu
 • Defne
 • Ekinezya
 • Fesleğen
 • Gül
 • Hint defnesi
 • Itır
 • İngiliz nanesi
 • Jojoba
 • Kekik
 • Lavanta
 • Melissa
 • Nane
 • Okaliptüs
 • Papatya
 • Rezene
 • Sandal ağacı
 • Tarçın
 • Vanilya
 • Yasemin
 • Zencefil

Ankara Spa Masaj Salonları

Son yıllarda herkesin yaşadığı sıkıntılar stresi de beraberinde getiriyor. Stres,  günlük yaşamımızı olumsuz yönde etkilerken her alanda verimimizi düşürüyor. Stresle başa çıkabilmek için herkesin başvurduğu yöntemlerin başında da masaj geliyor. Önceleri eşimizden, çocuğumuzdan, annelerimizden masaj yapmasını isterdik. Bu sayede vücudumuzun gevşeyip rahatlaması bir nebze de olsa bizi rahatlatırdı. Ama artık bu masajı profesyonel ellere yaptırmayı tercih etmenin zamanı çoktan geldi.

Ankara spa masaj salonları masajın en profesyonel ve kaliteli ellerini bizlerle buluşturuyor. Vücudumuzda yüzlerce çeşit kas var ve bunların her birinin rahatlaması farklı şekilde oluyor. Bunların hepsini annemizin, eşimiz ya da çocuğumuzun bilmesi mümkün değil. Bunları masaj alanında eğitim almış, profesyonel eller yaptığında vücudunuzdaki gerginliğin yok olduğunu hemen fark edebilirsiniz.

Profesyonel masaj beni en fazla ne kadar rahatlatabilir demeyin. Doğru yapılan bir masaj uykusuzluğa, tansiyona, eklem ağrılarına, felçlere, selülitlere, astıma, kabızlığa, sırt ağrılarına, yorgunluğa ve saymakla bitmeyecek birçok derde derman oluyor.

Ankara spa masaj müşteri memnuniyeti ilk sırada yer alıyor. Masaj salonları, ışıklarından müziklerine, kokusundan dekorasyonuna kadar müşterileri rahatlatacak şekilde tasarlanıyor. Daha masaj yatağına yatmadan vücudunuzda gevşeme ve rahatlama başlıyor.

Masaj Salonu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Masaj yaptıracağınız salonu seçerken dikkat etmeniz gereken hususların başında firmanın tecrübesi yer alıyor. Yıllarını bu işe vermiş masaj salonları tecrübeleriyle ön plana çıkıyor. Böyle firmalara mail veya telefon yoluyla hemen ulaşabilirsiniz. Kolay ulaşabildiğiniz firmalar tabî ki güvenilirliği kanıtlanmış firmalardan oluşuyor. Ankara Dikmen masaj salonları size her türlü iletişim kolaylığını sağlıyor.

Masaj yaptırmanın maliyeti her firmaya göre farklılıklar gösterebilir. En uygun fiyatlı firmaları seçmek en doğal hakkınız. Fakat fiyatları kıyaslarken muhakkak firmaların özelliklerini de kıyaslamalısınız. Size en uygun masaj salonunu seçmek masajdan alacağınız verimi birkaç kat arttıracaktır.

Ankara masaj salonları yanı başınızda bulunan hazineler. Profesyonel ellerde masaj yaptırdıktan sonra hem bedensel hem de ruhsal olarak çok rahatlayacaksınız. Profesyonel bir masajın yarattığı rahatlığın müptelası olacağınızdan hiçbir şüpheniz olmasın. Masaj yaptırdıktan sonra hem kendiniz mutlu olacak hem de etrafınıza pozitif enerji yayacaksınız.

Leave a Reply