ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj Salonunda Uygulanan Masaj ve SPA Çeşitleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Kan akışını optimize etmenin, yaşlanmayı önlemenin ve omurilik ağrısını hafifletmenin yolları. Terapötik ve önleyici tekniklerin kullanılabileceği farklı masaj türleri bulunmaktadır. Masaj çeşitlerinin neler olduğunu bilerek, güçlü ve maharetli ellere ya da özel bir aparata sahip işinin ustasına başvurarak sağlığınızda harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ankara masaj salonunda uygulanan masaj türleri ele alındığında çok sayıda ve çeşitli olması, bunların ayırt edilmesini ve sınıflandırılmasını biraz zorlaştırmaktadır. Bazıları yüzyıllardır ulusal zihniyetin bir özelliği olmuştur. Ancak şimdi, kültürel entegrasyon ve tıbbi bilginin hızlı gelişimi çerçevesinde dünya topluluğunun malı haline gelmiştir.

Özel cihazlar yardımıyla üretilen nispeten yeni masaj türleri de vardır. Belirli bir yaş için (çocuklar için), ayrı bir hastalık kategorisi için yöntemler vardır. Örneğin vertebroloji, kozmetoloji veya fizyoterapide kullanılan masaj türleri gibi.

Ankara Masaj Salonunda Uygulanan Masaj Türleri
Ankara Masaj Salonunda Uygulanan Masaj Türleri
  1. Terapötik masaj: Hastalıkları önleme ve tedavi etme yöntemi olarak terapötik masaj kullanılmaktadır. Klasik üçlü hareketlerden ağrı noktaları, refleksojenik bölgeler, koloidal yara izleri ve sinir uçları üzerindeki etkiye kadar tıbbın çeşitli dallarında kullanılır. Terapötik masaj türleri, bir masaj terapisti tarafından çeşitli aralıklardaki dalgalar, vakum elektriksel darbeler kullanılarak yapılabilir. Meraklılar tarafından kendi deneyimlerinden yola çıkılarak geliştirilen, bağımsız olarak gerçekleştirilen, ellerin ve masaj aletlerinin kullanıldığı birleşik teknikler vardır. Terapötik masaj, Ankara masaj salonunda masaj türleri arasında oldukça yaygın kullanılan masaj türlerinden birisidir.
  2. Spor masajı: Spor masajının kullanımı, genellikle profesyonel alanla sınırlıdır. Gerçekleştirilen devasa fiziksel aktivite nedeniyle ortaya çıkan birkaç zor durumu hedeflemektedir. Bu tür masajların amacı, müsabakalardan veya antrenmanlardan önce kas gevşemesi ve stresin ortadan kaldırılmasını sağlar. Stres veya yaralanma sonrasında hızlı veya kademeli rehabilitasyon, ağrı ve kas spazmlarını hafifletir. Yüzeysel dokular yoluyla maruz kalma tekniğidir. Spor masajı en spesifik olanlardan biridir. Farklı sınıf türlerinde, aşamalarda ve tekniklerde değişkenlik gösterebilir. Uygulaması, özel bilgi, teknikler ve her kişiye ayrı bir şekilde değerlendirme yapılarak uygulanması gerekmektedir.
  3. Periyodik masaj: Hastalık önleme, bakım ürünü, yorgunluk giderme, yaşlanma önleme, genel durumu iyileştirmek amacıyla uygulanabilmektedir. Ankara masaj salonunda uygulanan masaj türleri arasında uygulanabilen periyodik masaj. Genellikle düzenli bir şekilde masaj yaptırmak isteyen kişilere uygulanmaktadır. Uygulamada uzuvların, yüzün, cildin, saç çizgisinin, göz kapaklarının bakımı için özel teknikleri uygulamak gerekebilir. Sadece vücut bakımı ile sınırlandırmak mümkün değil. Yüzyıllar boyunca geliştirilen teknikler, fazla çalışmadan kaynaklanan yorgunluğu atmanıza, stresin etkilerini ortadan kaldırır. Rahatlamanıza ve güç kazanmanıza ve iyileşmenize olanak tanır. Bu konuda uygulanan bazı masaj türleri ancak uzman kişiler tarafından yapılabilmektedir.

Masaj, çeşitli teknikler, hareket dizileri, yöntemleri, cihazlar, bilimsel yönergeler anlamına gelen genel bir kolektif terimdir. Bunu sıradan bir uygulama gibi görmek oldukça yanlış bir tutum olacaktır. Her masaj uygulamasının yapılabilmesi için bu konuda uzmanlaşmış ve gerekli belgeleri almış terapistlerin olması gerekmektedir. Aksi takdirde uygulanan masajın faydasından çok zararını görebilirsiniz.

Leave a Reply