ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masajın sizi acıdan, stresten ve endişeden nasıl kurtardığını hiç merak ettiniz mi? Birçok geleneksel kültürün yanı sıra masajın bir ilaç olarak kullanılması, masajın bilimsel destek üzerinde güçlü bir etkisi vardır. Ankara masaj spa salonu bu konuda her zaman size yardımcı olmaya yardımcı olacaktır.

Masaj Migren Ve Kronik Baş Ağrısının Tedavisinde Yardımcı Olur

Klinik bir çalışmada, 47 migren hastası migren sıklığını arttırmış ve uyku kalitesini düşürmüştür. Masaj myofasiyal gevşetmeyi ve sırt, omuz, boyun ve başın derin iskemik basılmasını içeriyordu.

Fiziksel ve duygusal stres genellikle migrenlere neden olur. Masaj, masaj seanslarında kalp atış hızını, kaygı seviyesini ve kortizol seviyesini azaltarak stresi azaltır. Migren sırasında ağrıya ve uzun süre derin uykuya neden olan P ve enflamatuar ajanların seviyesini azaltır.

Masaj Fibromiyaljiye Yardımcı Olur

Fibromiyalji ağrılı semptomlar, eklem sertliği ve aşırı yorgunluk ile ilişkili kronik bir durumdur. Bir çalışmada (DB-RCT), fibromiyaljili 74 hastanın ağrı ve anksiyetesi azalmıştı. Başka bir çalışmada, manuel lenfatik drenaj tedavisi ve bağ dokusu masajı, fibromiyaljili 50 kadında ağrı yoğunluğunu ve baskısını azaltmıştır. Her iki masaj da vücudu gevşetmiş, kas spazmlarını gevşetmiş, ağrıyı azaltmış ve kan akışını arttırmıştır. Ankara masaj spa salonu ile ilgili uzmanları rahatlıklar size hizmet verebilecektir.

Masaj ağrıyı ve kaygıyı azaltır, kalp atış hızını, kan basıncını ve solunum hızını azaltır. Aynı zamanda ağrı kesici ve rahatlatıcı hormonları (enkefalinler ve endorfinler) artırır.

Masaj Egzersiz Sonrası Kas Yaralanmalarını Tedavi Eder

Yumuşak doku masajı omuz yaralanmasından sonra kas iyileşmesini artırır. Masaj, kas ağrısını hafifletir, şişmeyi azaltır ve bradikininlerin ve prostaglandinlerin enflamatuar lökositlerden salınmasını durdurur.

Bununla birlikte, bir meta-analiz, sporcuları restore etmede masajın etkilerinin önemli olmadığını, ancak uygun koşullar altında (yoğun karışık antrenmandan sonra kısa süreli iyileşme) ilgili olduğunu göstermiştir.

Masaj, Kronik Sırt Ağrısını Ortadan Kaldırır

Masaj 401 hastada kronik bel ağrısını etkili bir şekilde tedavi etti. Masaj, kan akışını arttırır, kas dokusundaki ağrı reseptörlerini bloke eder ve beynin vücudu gevşettiğini gösterir.

Masaj, Miyofasiyal Ağrı Sendromunun Tedavisine Yardımcı Olur

Miyofasiyal ağrı sendromu, boyun ve omuz kaslarındaki tetik noktalarındaki ağrıdan kaynaklanır. Miyofasiyal ağrı sendromu, tetiklenen noktalarda ağrı reseptörünün uyarılmasını azaltarak 67 hastada kitlesel olarak tedavi edildi. Masaj aynı zamanda ağrı algısını azaltmak için beyin bölgesini (prefrontal korteks) aktive eder. Ankara masaj spa salonu çalışanlarının yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply