ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Spa ve Masaj Salonu İlanlarına En Doğru Şekilde Bu Sitemizle Ulaşabilirsiniz!

Dul kamburu, kadınlarda ense bölgesindeki yağ birikintilerine verilen isimdir. Bu sorun esas olarak kadınlar için tipiktir. Dahaçok yaşlı kadınlarda görülen bu rahatsızlık çalışma koşullarına bağlı olarak daha genç yaştaki kadınlardada görülebilmektedir. Servikal yaka bölgesinde ortaya çıkan bu sorun için özellikle uygulanan masaj yöntemiyle çözüm sunulabilmektedir.

Servikal Saka Bölgesi Masajı

“Dul kamburu” en sık aşırı kilolu ve gevşek bir cilde sahip olan kadınlarda gözlemlenmektedir. Bu sorunun, özellikle menopoz başlangıcı ve seks hormonlarının sentezindeki azalma gibi. Vücuttaki iç süreçlerle ilgili olduğu kadar yaşla da ilgili olduğu düşünülmektedir. Bu soruna karşı Ankara spa masaj salonu hizmeti veren yerlerde, gerekli olan tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

“Dul kamburu” problemini

Psikologlara göre bu sorun, karamsar ve çok alıngan insanlarda çok daha sık gözlemlenebilir. Ancak ortopedi doktorları, “Dul kamburu” rahatsızlığının ana nedenini yanlış duruştan kaynaklandığı üzerinde durmaktadır.

Yanlış duruş sergileyen kadınların 7. servikal omur bölgesinde sınırlı hareketliliğe yol açılmaktadır. Bu da yağ birikintilerinin oluşumuna ve lenf durgunluğuna neden olur. Zamanla bu tüberkül (küçük yumru) kalınlaşır ve çok sertleşir.

Ankara Spa ve Masaj Salonu
Ankara Spa ve Masaj Salonu Arayanlar İçin En İyi Web Sitesi

Dul kamburu ile baş etmenin en etkili yöntemi

Ankara spa ve masaj salonu hizmeti veren yerlerde, özellikle alanında uzman bir terapist tarafından uygulanacak. Olan yaka ve sırt masajı bu sorun için oldukça etkileyici bir çözüm olacaktır. Servikal yaka bölgesi masajı olarakda bilinen bu masaj sayesinde oldukça etkili bir şekilde mücadele sağlanabilecektir. Bu masaj sırasında genelde şunlar yapılmaktadır:

  1. Yoğurma: Parmak uçları ile gerçekleştirilir. Sıvazlama yapılırken aşağıdan omurga boyunca yukarı doğru bir yol izlenmelidir.
  2. Sıvazlama: Omuz bıçakları arasındaki sırt bölgesinden koltuk altı bölgelerine (lenf akışı boyunca) yapılırlar.
  3. Dokunma: Bölgede ki kambur kısmına yapılan ufak dokunuşlardır.

Kendi başınıza masaj yapmayı deneyebilirsiniz, ancak bunu deneyimli bir masaj terapistinin yardımıyla yapmak daha iyidir. Bu konuda uzman olan terapist, sorunlu bölgedeki lenf akışını normalleştirmeye, tuz birikintilerini gidermeye ve böylece estetik olmayan bir sorunla başa çıkmaya yardımcı olacaktır.

Ankara spa ve masaj salonu hizmeti veren yerlerde, uzman eller tarafından yapılan servikal yaka bölgesi masajı sayesinde ortaya çıkan çirkin görüntüden hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda bu bölgede herhangi bir kambur oluşumu meydana gelmeden de bu masajı uygulatarak ortaya kamburun çıkmasının da önüne geçmiş olursunuz.

Leave a Reply