ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara’da Uzakdoğu Masajları Uygulama Merkezlerinde Uygulanan Shiatsu (Şiatsu), etkisinin gücü açısından sihirli bir uygulama olarak görülebilir. Japonca bir kelime olan Shiatsu, “Başparmakla baskı (Shi: Başparmak, Atsu:Basınç)” olarak dilimize çevrilebilmektedir. Ankara’da Uzakdoğu masajları uygulama merkezleri hizmetlerinden birisi olan Shiatsu masajı, vücudu birçok hastalıktan kurtarır, savunmasını ve enerji dengesini geri kazandırır. Bu masaj türü Japonya’da geleneksel masaj türlerinden birisi olup, her yıl dünya çapında masaj terapisi hayranları arasında popülerlik kazanmaktadır.

Shiatsu, günümüzde yeni yeni tanınmaya başlayan bir terapi yöntemi olsa da aslında yaklaşık yarım asırdan fazla süredir bilinen Uzakdoğu uygulamalarından birisidir. Bu masaj türünün mucidi Tokujiro Namikoshi’dir ve mucizevi etkiyi ilk deneyimleyen, uzun yıllar Romatoid Artrit (İltihaplı Romatizma) hastası olan annesi olmuştur.

O zamanlar 7 yaşındaki bir çocuk olan Namikoshi, keşfettiği terapinin sadece memleketi Japonya’da değil. Sınırlarının çok ötesinde birçok insana iyileşme şansı vereceğinden oldukça emindir. Bir zamanlar Namikoshi’nin hizmetlerinden yararlanan ünlüler arasında sporcular. (Muhammed Ali gibi), başbakanlara kadar politikacılar, Marilyn Monroe gibi aktörler ve aktrisler vardı.

Shiatsu’nun İyileştirici Etkisi

Ankara’da Uzakdoğu masajları uygulama merkezleri hizmetlerinden birisi olan shiatsu’nun etkisiyle sağlığın düzeldiğini. Vücudun koruyucu işlevlerini geri kazandığını ve gençleştiğini belirten birçok hasta bulunmaktadır.

Hastalar aynı zamanda ilaçlara başvurmadan migren, sırt ağrısı ve kas kramplarından kurtulabilmektedir. Uygulama stresi azaltır. Kan basıncını normalleştirir, cilde iyi gelir ve diş ağrısı gibi daha nice faydaları bulunmaktadır.

Ankara’da Uzakdoğu masaj uygulama merkezleri hizmetlerinden en fazla tercih edilen masajlardan biri shiatsu masajıdır. Özellikle Uzakdoğu masajı yaptırmak isteyen kişiler arasında oldukça talep görmektedir. Yapılan uygulamaların iyileştirici etkisinin yanı sıra aynı zamanda psikolojik olarak da rahatamaya yardımcı olduğundan dolayı. Hem fiziki hem de psikolojik ihtiyaçların karşılanması adına oldukça yoğun talep görmektedr.

İnsanların rahat bir şekilde hayatlarına devam edebilmeleri ve ikili ilişkiler açısından sıcakbir ortama sahip olabilmeleri. İçin oldukça uygun olan shiatsu’nun daha sayamadığımız çok sayıda faydası bulunmaktadır. Özellikle periyodik şekilde düzenli olarak yaptırılan bumasaj sayesinde çokdaha iyibir yaşam kalitesi elde etmiş olacaksınız. Bu durum da sizi daha sevilen biri haline dönüştürecektir.

Leave a Reply