ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Ayaş Masaj Salonu ile Güne Kaldığınız Yerden Devam Edin

Ayaş masaj salonu birçok rahatsızlıkla olduğu gibi osteokondroz ile de mücadelenizde size yardımcı olmaktadır. Osteokondroz, kemik büyümesini etkileyen bir bozukluk olarak ifade edilebilir. Bu rahatsızlık, eklem kıkırdağı ya da omurga disklerindeki kemik oluşumunda bir sorun olduğunda ortaya çıkar. Osteokondrozun belirtileri arasında şiddetli ağrı, hareket kısıtlılığı ve uyuşma hissi sayılabilir.

Osteokondroz, genellikle çocukluk veya ergenlik dönemi esnasında kendini hissettirebilir ve büyüme seyrinin normal seyrini engelleyebilir. Osteokondrozun sebepleri arasında hareketsiz yaşam tarzı, yetersiz beslenme, aşırı kilo ve ailesel yatkınlık sıralanabilir. Osteokondroz tedavisi, yaşam tarzı değişiklikleri, ilaçlar, fizik tedavi ve ameliyat yöntemlerini uygulamayı gerekli kılabilir. Tedavi yöntemi, hastalığın şiddetine ve boyutuna bağlı olarak değişebilir ve uzman bir doktor tarafından belirlenmelidir.

Osteokondroz için masaj

Ayaş masaj salonunda uygulanan masaj, hem osteokondroz tedavisinde hem de bu hastalığın önlenmesinde fayda göstermiştir.  Osteokondroz gibi oldukça önemli bir sorun karşısında mutlaka ciddi tedbirler alınmalıdır. Bu konuda özellikle uzman birisinden yardım almak oldukça önemlidir. Uzman olmayan ya da yeterince deneyimi olmayan birisi daha kötü sonuçlara neden olabilir.

Tıbbi istatistiklere göre, 30 yaşın üzerindeki insanların yarısından fazlası bir dereceye kadar osteokondrozdan muzdariptir. Her şeyden önce, çok fazla fiziksel aktivite yaşayanlar hastalığa yakalanma riski altındadır. Örneğin, ayakta çalışmak, ağırlık kaldırmak, rahatsız bir pozisyonda çalışmak zorunda olmak vb. durumlar tetikleyicidir. Ayrıca osteokondroz, yaşam tarzınıza da bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bu durumlarda o an beklemeden hastalığı önlemek için Ayaş masaj salonunda osteokondroz masajı yapılmalıdır.

Özellikle günümüz teknolojisinin kullanımına bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Bu durum masa başı çalışmalarına ya da uzun süre telefon kullanımlarına bağlı olarak gelişebilir. Özellikle de ergenlik dönemine giren ya da gelişme çağı tamamlanmamış olan kişiler için oldukça önemlidir. Bu durumda kişinin ilk olarak yaşam tarzını değiştirmesi beklenmektedir. Bununla birlikte rahatsızlığın ortaya çıkmasından önce masaj yaptırılması da önemlidir. Bu sayede rahatsızlığın ortaya çıkamaması ya da etkisinin azaltılması mümkün olacaktır.

Osteokondroz masajı ve hastalığın önlenmesine yönelik prosedürler hastaya otururken veya uzanırken uygulanmaktadır. Vücudun pozisyonunu seçmek için hangi bölgeye masaj yapılması gerektiğini anlamak önemlidir. Çoğu zaman, osteokondroz servikal bölgeyi etkiler, bu durumda hasta masaj için oturma pozisyonu alır. Uzman çoğunlukla akupresür masaj yöntemini uygular ve bir dizi seans yapılması beklenmektedir. Masaj bir profesyonel tarafından gerekli sayıda yapıldıktan sonra ağrı geçecek ve vücudun durumu düzelecektir.

Leave a Reply