ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Bel Fıtığı Rahatsızlı Olanlar İçin En Uygun Masaj Türlerini Araştırdık

Bel fıtığı olanlar için en uygun masaj türleri incelendiğinde en faydalı olanı refleksoloji uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde kendinizi oldukça rahat hissetmekle birlikte zamanla psikolojik olarakda daha iyi bir duruma gelebileceksiniz.

Refleksoloji Nedir?

Çin, Hindistan ve Mısır’da binlerce yıldır uygulanan refleksoloji, ayak tabanlarına ve vücuttaki belirli noktalara hafif baskı uygulanarak yapılan bir tedavi yöntemidir. Vücuttaki tüm organların sinir uçları toplanır. Ayak tabanlarında ve avuç içlerinde bulunan bu noktalara baskı uygulanarak gerçekleştirilmektedir.

Belirli bir noktaya bastığınızda beyne bir sinyal gönderilir. Ve ardından beyin ilgili organ veya kas grubu ile iletişimi etkinleştirir. Sinyalin yoğunluğu nedeniyle alarm durumuna geçen beyin, ilgili organa veya kas grubuna odaklanmaya başlar. İlk seansta vücuttaki ağrılarda güçlü bir azalma, sindirim sistemi ile ilgili şikâyetlerde azalma, enerji artışı, derin uyku ve daha fazla su içme ihtiyacı olur.

Bel Fıtığı Olanlar İçin En Uygun Masaj Türleri
Bel Fıtığı Olanlar İçin En Uygun Masaj Türleri

Refleksoloji masajı hangi sorunlara yardımcı olabilir?

Bel Fıtığı Tedavisi Bel fıtığı olanlar için enuygun masaj türleri incelendiğinde refleksoloji işlemi ilksırada gelmektedir. Ayrıca bu uygulama sayesinde vücudun kendi kendini iyileştirme sistemi harekete geçirilerek birçok rahatsızlık tedavi edilmektedir. Uygulama stres, uykusuzluk, migren, sindirim sorunları, mide hastalıkları, alerji, bacak ağrısı, kramplar, bel ağrısı, sırt ağrısı, mesane iltihabı, bronşit, kronik yorgunluk, kronik ağrı, kabızlık, ishal, kulak enfeksiyonları, jinekolojik için etkilidir.

Hastalıklara, ateşe, gastrite, saman nezlesine, baş ağrılarına, baş dönmesine, adet sancılarına gerginliğe, depresyona daiyi gelir. İşlemin başlamasıyla birlikte seanstan seansa yavaş yavaş birçok sorun kendi kendine ortadan kalkar.

Refleksoloji masajı bu faydaları nasıl sağlar?

Vücudun yiyecek ve içeceklerden aldığı yakıtı kullanır. Vücudumuz doğal olan her şeyi algılar ve kolayca sindirir. Doğal olmayan, kimyasal içeren işlenmiş gıdaları sindiremez ve onları parçalamak çok fazla enerji ve güçgerektirir.

Tüm sebze, meyve, bakliyat, et, çiğ kuruyemiş, kahvaltı ve alkol içeren beslenme programlarıdır. Vücudun sistemleri stressiz çalışmaya başlar ve kendi kendini iyileştirme moduna girer. Vücut belirli ve doğal besinlerle beslenir. Beyin, iletişim sistemleri, hormonlar ve sindirim sistemi sakin bir modda çalışmaya başlar.

Refleksoloji masajı nasıl yapılır?

İşlem kuru cilde parmak basılarak gerçekleştirilir. Ayaklardan başlar ve avuç içi, sırt, boyun ve baş ile biter. Noktaları hissetmek için yağ veya sıvı kullanılmaz. Bu bir ayak masajı değildir. Bu nedenle baskı sırasında hafif bir ağrı, vücut meridyeninden yukarı doğru yükselen tatlı bir sıcaklıktır. Hafif bir elektriksel karıncalanma hissedilebilir. Seans sonunda gevşeme, hafif uyuşukluk veya enerji dalgalanması gözlenebilir.

Leave a Reply