ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Çankaya Büyükesat Masaj Salonu ve SPA Merkezleri

Büyükesat masaj salonu uzmanları sizlere son dönemin en kaliteli masaj hizmetini sunmaya hazırdır. En çok yorulduğunuz günlerde, iyi bir masajdan daha faydalı bir şey hayal etmek zor. Kendinizi daha neşeli, daha enerjik ve tam anlamıyla rahatlatacak bir uygulama olduğunu unutmamalısınız. Ayrıca fiziksel ve psikolojik sağlığın güçlenmesine katkı sağlayacak olan masaj uygulaması, size enerji katacaktır.

Masajın 10 faydası

Büyükesat masaj salonu uzmanları masajın faydaları konusunda oldukça geniş bir araştırma yapmıştır. Özellikle birçok masaj türünün tıbbı tedaviye destekleyici olması, daha fazla rağbet edilmesini sağlamıştır.

1- Kas gevşemesi

Masajın ilk ve en belirgin avantajı, gerginliğin giderilmesi ve kas gevşemesidir. Bu durum, fiziksel veya sinirsel aşırı yüklenme nedeniyle tüm insanlarda periyodik olarak ortaya çıkar. Yorucu bir günün ardından vücudunuzu ödüllendirerek, masaj sayesinde yorgunluktan kurtulabilirsiniz.

2- Anksiyete ve depresyon düzeyini kontrol edin

Çeşitli stres faktörlerine bağlı olarak vücudumuz kortizol adı verilen büyük miktarda hormon salgılar. Yüksek miktarlarda, vücudumuzun genel durumu için son derece zararlıdır. Buna karşılık olarak uygulanan masaj terapileri, kandaki seviyesini etkili bir şekilde azaltabilir. Bunun sonucu, ruh halinde doğal bir iyileşme ve kan basıncında bir azalma yaşanacaktır.

3- Ağrı kesici

Sırt, boyun, bacaklar ve vücudun diğer bölgelerindeki kronik kas ağrısından kurtulma konusunda masajın etkisi tartışılmazdır. Bu ağrılar kas spazmlarından kaynaklanır. Bunun nedeni, sinirsel gerginlik, uykusuzluk ve ağır fiziksel aktivitedir. Masaj sayesinde bu sorun ortadan kalkar. Ayrıca osteoartrit gibi hastalıklardan muzdarip kişilerin hareketliliği ve genel kas sağlığı iyileşir.

4- Uykuyu düzeni sağlar

Kaslarla yapılan çalışma sayesinde kas dokularının kendilerini gevşetmenin yanı sıra tüm sinir sistemimiz gevşer. Masaj sayesinde aynı zamanda sinir gerginliği de kaybolur. Rüyaların en derin ve en önemli kısmından sorumlu olan delta beyin dalgalarımızın frekansını da arttırır. Yani masaj uygulamaları çeşitli uyku bozuklukları ile baş etmenizi sağlar.

5- Bağışıklık Artışı

Stresin vücudumuz üzerindeki zararlı etkileri arasında bağışıklığın genel olarak azaldığını belirtmekte fayda var. Daha önce bahsedilen stres bozukluklarından kurtulmayla birlikte, masaj uygulamaları bağışıklık ve endokrin sistemlerinin fonksiyonlarını iyileştirir.

6- Adet Dönemi Rahatlaması

Masajın, PMS’nin (Premenstrüel Sendrom – adet öncesi sendrom) tüm rahatsız edici semptomları üzerinde etkisi vardır. Özellikle şişkinlik, ruh hali dalgalanmaları ve adet öncesi sendromun diğer hoş olmayan sürprizleri zamanla kaybolur. Bu durum, ilgili dönemi daha rahat atlatmanız konusunda size yardımcı olacaktır.

7- Konsantrasyonu geliştirir

Yapılan araştırmalar masajın konsantrasyon üzerinde olumlu etkileri olduğunu göstermektedir. Bu durum özellikle konsantrasyon bozukluğu yaşayan bireyler üzerinde oldukça etkilidir. Düzenli bir şekilde masaj yaptıranların hem hayat kalitesinin arttığı hem de konsantrasyonu geliştiği anlaşılmaktadır. 

8- Baş ağrılarını azaltmak

Günümüzde birçok insan, migrenden muzdariptir. Çoğu zaman bu gibi durumlarda, vücudun yavaş yavaş alıştığı haplar bile yardımcı olmaz. Uygulamada, masaj odasına yapılan düzenli ziyaretler, yoğunluklarını yaklaşık yarı yarıya azaltabilir. Bu konuda baş ve boyun masajının oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Baş ağrısı olanların aynı zamanda vücudun diğer yerlerinde de ağrı hisettiği bilinmektedir. Bu durum karşısında yapılan masajla bu gibi olumsuz durumlardan kurtulabilirsiniz.

9- Cilt gençleştirme

Masaj cildi iyi sıkılaştırır ve cildi rahatlatır. Bu tür uygulamalar sayesinde cilt dokularının oksijen doygunluğu artar ve bu da birçok yönden toksinlerin atılmasına yardımcı olarak cildi gençleştirir.

10- Hastalık semptomlarının giderilmesi

Masaj uygulamalarının ciddi rahatsızlıkları olan kişilerde etkili olduğu kanıtlanmıştır. Masaj uygulamaları mide bulantısı, baş dönmesi, ağrı, kaygı ve depresyon gibi birçok hastalığın semptomlarını hafifletir.

Leave a Reply