ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Champisaj masajı baş, yüz ve omuzlarda bulunan çakralara odaklanan bol miktarda doğal yağ içeren bir Ayurvedik baş masajıdır. Bu enerji noktalarındaki gerginliği giderir, yorgunluğu giderir, zihninizin ve vücudunuzun yenilenmesine yardımcı olur. Champisaj masajı aynı zamanda “Hint Baş Boyun Masajı” olarak da bilinmektedir ve 5000 yıldır Hindistan’da uygulanmaya devam eden kadim bir tedavi yöntemidir.

Saçınız için saç kalitesini artırarak ve saç uzamasını teşvik ederek saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda kepek için harika bir doğal çare olup, kafa derisi sağlığınızı büyük ölçüde iyileştirir. Genel sağlığınız için baş ağrılarını azaltır, kan basıncını düşürür ve anksiyete, depresyon ve öfkeyi hafifletir. Ayrıca hafızayı güçlendirerek, zihinsel netliği, huzuru ve uyanıklığı artırarak tüm vücudunuza enerji verir.

Champisaj masajı nasıl uygulanır?

Champisaj masajı, gerginliğin çoğunun olduğu noktalara odaklanmak ve onu rahatlatmaya yardımcı olmak için yeterli baskıyı uygulamaya dayanmaktadır. Bu masajı uygularken, elleriniz başın yanlarından ve arkasından tepeye doğru giderek başlamalıdır. Parmaklarınız ve avuç içleriniz kafa derisine, aşağı ve öne doğru bir hareketle baskı uygulayarak sürtünme yoluyla ısının üretilmesini sağlamalıdır.

Ardından parmaklarınız yanlardaki saçların arasından sıkıca geçmelidir. Bundan sonra sıra kulak önü ve üstünde dairesel bir hareketle kulağı çevreleyen alana odaklanır. Daha aşağıya inerken, boynun her iki tarafına parmaklarınızla aşağı yukarı hareket ederek masaj yapılmaktadır. Sonra baş geriye doğru eğilir ve yaklaşık on beş saniye boyunca başparmağınızın üzerinde bırakarak baskı uygulanır.

Bu sayede tüm gerginlik alınmış olacaktır. Bununla birlikte ortamın çok iyi bir şekilde dizayn edilmiş olması oldukça önemlidir. Bu sayede danışan kendisini çok daha rahat hisseder ve bu durum da aynı zamanda kişinin rahatlamasına ve gerginlikten kurtulmasına yardımcı olur. Özellikle baş ağrıları bulunan birisi için dingin bir ortamın oldukça önemli olduğunu unutmamalısınız.

Champisaj masajı bir kişiye uygulandığında, masaj sırasında rahatlamak ve derin nefes almak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaları önerilir ve masaj sonrasında bol su tüketilmesi tavsiye edilir. Bu masaj türünün genellikle periyodik bir şekilde uygulanması, tedavi edilme noktasında oldukça faydalıdır.

Leave a Reply