ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Fiziksel ve ruhsal sağlığımız için son derece önemli ve gerekli olan masaj sadece günümüze özgü olmayıp çok eski yıllara uzanmaktadır. Öncelikle Roma uygarlığında gördüğümüz masaj Osmanlıda da kullanılır olmuştur. Günümüz masaj salonları bunların harmanını yapıp günümüz tekniği ile de birleştirmiştir. Masaj çok eski bir dinlenme ve sağlık aracı olmakla beraber bir uzmanlık işidir. Bu nedenle de masaj yaptırmak istediğiniz de bunun ehil kişiler tarafından yapılmasını sağlayınız. Zaten günümüzde de en kaliteli masaj salonları bunlara dikkat etmektedir. Profesyonel masör ve masözlerle çalışarak rahatlamanız sağlanır.

En kaliteli masaj salonları profesyonel kadrolarla çalışanlardır

Masaj salonlarına gitmeye karar verdiğiniz de dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar olacaktır. Bunların en başında da sıhhi olup olmadığıdır. Bunu nasıl anlayacağımızı da sorar gibi olduğunuzu duyar gibiyim. Bunun içinde öncelikle masaj salonunun sağlık bakanlığı ve belediyenin öngörmüş olduğu tüm belgeleri alıp almadığına bakmalısınız. Çünkü bu belgeler sürekli denetlendiğine de işaret etmektedir. Bununla beraber eğitimli masörlerin çalışıp çalışmadığını araştırınız. Eğitimli masörler sağlığınıza çok fazla katkı sağlar. Bunun dışında eğitimsiz masörler sağlığınız açısından sorunlar yaşamınıza neden olur.

En kaliteli spa merkezleri kaliteyi aynı zamanda uygun şartlarda veren olarak kabul edilmektedir. Bununla beraber en kaliteli masaj salonları telefon ile kolay ulaşan ve randevuya özen gösteren salonlar olmaktadır. Yoğun iş temposundan zaman ayırmak ve sağlığımız açısından olduğu gibi ruhsal açıdan da rahatlamak için telefon ile geleceğimizi bildirmek bizim için hazırlıkların gelmeden yapılmasını sağlayacaktır. Gittiğimiz de hemen bizimle ilgilenecek masör zaman kaybı yaşamamızı önleyecektir.

Masaj sektöründe uzun yılardır hizmet veren firmalar da özellikle tercih noktasında ilk plana alınmalıdır. Tecrübe ile teknolojiyi aynı paralele de eritmiş bu salonlar sizin açınızdan çok önemli olacaktır. Masaj basit gibi görünse de amatör ellerde bir faciaya bile neden olabilir. Bu nedenle de en kaliteli masaj salonları araştırmanız da buna da özen göstermelisiniz. Masaj salonunun park sorunu olmaması da zaman kaybınızı önleyici önemli bir avantaj olacaktır. Kısaca en kaliteli masaj salonları arayanlar yukarıda ki kriterlerin hepsini araştırmalıdır.

Ankara Masaj İntoko

Her hangi bir ekleminde, kasında ve organlarında ağrı olduğu zaman masajın iyi geleceğine emin olabilirsiniz. Masaj vücudunuzdaki ağrılar dışında gün içerisinde stres ve sinir gibi negatif durumları vücudumuzdan bir çırpıda söker alır. Fakat masaj sadece bu gibi durumlarda yapılmaz. Masaj sağlıklı insanlarda da rahatlama adına yapılabilmekte ve olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

Masaj yapan masöz ya da masörler eğitim almış ve alanında uzmanlaşmış kişilerdir. Birçok yerde masaj yapılabilmektedir. Ancak eğitim alıp almadığına dikkat etmek gerekir. Masaj yaptırmak isterseniz Ankara masaj intoko size lisanlı masör ve masözlerle en iyi hizmet vereceğine emin olabilirsiniz.

Masaj yaptıracağınız tedavi uzmanının yetenekli olması tedaviniz açısından büyük önem taşır. Yetenekli terapist masaj yapılacak kişinin sıkıntılarını dinlemeli ve masajı o bölgeyi baz alarak yapmalıdır. Birçok doktorunda söylediği gibi terapist ve masaj yapılacak kişi arasındaki diyalog iyi olduğu takdirde masajdan olumlu sonuçlar alınabilir.

Tabi masaj bir defa yapılıp bırakıldığı zaman sadece birkaç günlük bir rahatlama olur. Ancak masaj düzenli olarak yapılmalıdır ki verimli sonuçlar alınabilsin.

Masaj Etkileri ve Faydaları

Masajın etkilerine değinecek olursak. Fizyolojik etki; metabolizmayı hızlandırarak kilo verilmesine yardımcı olur, cilt kaslarını gererek vücudumuzda yaşlanmayı geciktirir, kan dolaşımını hızlandırarak kalp damar hastalıklarını en aza indirir, bağ dokusu liflerinin elastikiyetini artırır ve sakinleştirir. Mekanik etki; vücudu germe etkisi vardır. Psikolojik etki; insanı rahatlatır ve moralini yüksek seviyelere taşıyarak günlük yaşamımızda ve iş hayatımızda daha başarılı olmamıza yardımcı olur. Reflex etki; genel bir rahatlama sağlamasıdır. Masajın başka bir faydası ise ameliyat geçiren insanlarda, ameliyat sonrası ağrıların azalması ve ameliyat yaralarını daha çabuk iyileştirmesidir. Masajla ameliyat sonrası oluşan şişmelerde azalır ve iyileştirmeyi kolaylaştıran endorfinleri salgılanır.

Masaj yaptırmak için her masaj salonuna gidilemez. Bunun nedeni ilk defa gideceğiniz bir salonun faydalı olup olmayacağına emin olamazsınız. Ve faydalı olmadığı takdir de hem zamanınızı boşa harcamış hem de paranızı çöpe atmış olacaksınız. Bunun yerine biraz araştırma yaparak doğru adresin Ankara masaj intiko olduğunu göreceksiniz. Ve Ankara masaj intiko faydalarını dilden dile dolaştıracaksınız.

Leave a Reply