ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Bölgesel Masajlar

Baş, boyun, ense, omuz, sırt, bel, kol ve bacak gibi bölgelere yapılan masaj yöntemidir. Bölgesel masajlarda sorunlu olan bölgeye tedavi uygulamak ön plandadır. Sorunlu olan kas kısmına oluşturulan yoğun tedavi ile tedavi edici bir masaj uygulaması sağlanmaktadır. Rahatsızlık tespit edilmeden her hangi bir şekilde masaja başlanması doğru değildir, öncelikle her hangi bir bölgede rahatsızlık tespit edilmesi veya doktor tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen program ile uygulanmalıdır. Bölgesel masajlarda kullanılan süre ortalama 30 dakikadır.

Baş-Boyun ve Omuz Masajı: Adından da anlaşılacağı üzere sadece baş, boyun ve omuz bölgesine uygulanan bir masaj yöntemidir. Özellikle baş ağrısı yaşayanların, uyku problemi olanların, sırt ve boyun ağrıları ile karşılaşanların tercih ettiği bir masaj yöntemidir ve bu tür rahatsızlıkların giderilmesinde de oldukça etkilidir. Saçın güçlenmesini ve eski sağlığını geri kazanmasında da oldukça faydalı olan bu masaj türü sayesinde saçı ve saç dersini besleyebilmeniz mümkündür.

Sırt Masajı: Bu masaj sayesinde partnerin gerginliği minimum seviyeye getirilir, sırt kasları gevşetilir, ağrı veya tutulma gibi problemlerin engellenmesi sağlanır. Bu masaj kasları gevşettiği için acı ve ağrıları oldukça hafifletir. Kamburlaşma, ağır yükler taşıma gibi rahatsız edici pozisyonlar kasların gerilmesine ve düğümlenmesine neden olur. Bu masaj direk sinir sistemini etkileyerek partneri rahatlatır, çünkü sinirler omurgadan başlayarak bütün vücuda yayılmaktadır. Canlandırıcı etki yaratan masaj yavaş ve ritmik hareketler ile son bulur.

Bölgesel bölgelere yapılan masajlar bilindiği üzere en iyi şekilde Ankara masaj salonlarında yapılmaktadır, profesyonel masörler eşliğinde uygun fiyata yaptırabileceğiniz bölgesel masajlar hakkında bilgi almak için her hangi bir ankara masaj salonunu arayabilirsiniz, ücretsiz destek almanız mümkün olacaktır.

Masaj için kullanılan yağlar

Vücudun rahatlaması ve çeşitli kas ağrılarından kurtulmak için yapılan masajda, hareketlerin vücut üzerinde kolaylıkla yapılabilmesi için çeşitli özel karışımlar ve yağlar kullanılır. Masaj için kullanılan yağlar sadece el hareketlerinin hızlı yapılmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda cildin masajdan zarar görmesini de önler. Örneğin kıl bulunan bir bölgeye kuru masaj yapıldığında, kıl köklerinde iltihaplanma meydana gelebilir. Beraberinde cilt tahriş olur ve çeşitli sorunlara davetiye çıkarır. Bu nedenle masaj yağlarının cilt sağlığı için de kullanılması gerekmektedir.

Hangi masaj yağları sık kullanılıyor?

Masajın amacına ulaşması için kasların etkilenmesi gerekiyor. Bunun için de ellerin vücutta kayması yani olabildiğince kayganlık sağlayan yağların kullanılması gerekiyor. Masaj için kullanılan yağlar genellikle bu etkiyi sağlayan kakao yağı, mineral yağlar veya fıstık yağı gibi içerikler oluyor. Masözün veya masörün yağ seçiminde dikkat ettiği husus, ısınmaya sebebiyet vermeyen yağların tercih edilmesi oluyor. Aksi halde masaj uygulanan kişi sıcaklık hissedecek ve rahatsız olacaktır. Bununla birlikte ısınma özelliği olan yağlar cildin tıpkı yanıklarda olduğu gibi su toplamasına da sebep olabilir.

Masaj için kullanılan yağlar genel olarak dünyanın tüm ülkelerinde benzerlik gösteriyor. Örneğin Hindistan’da kullanılan en popüler yağlardan biri olan hardal yağı ülkemizde de beğenilen masaj yağlarından biridir. Cildin beslenmesine olumlu katkılar yapan zeytinyağı da özellikle kuru bir cilde sahip olanlar için doğru tercih olabilir. Badem yağı da masajda kullanılan alternatiflerden biridir. Ancak diğer yağlara göre biraz daha pahalı olması, yaygın bir şekilde kullanılmasını önleyebiliyor. Oysa badem yağının hem cildi hem de vücudu kuvvetlendirici bir etkisi vardır. Yani en ideal olan yağlardan biridir.

Masajın çok daha profesyonel bir şekilde yapıldığı Uzak Doğu ülkelerinde kişilerin hastalıklarına, ağrılarına veya şikayetlerine göre özel yağlardan karışımlar hazırlanıyor. Neredeyse herkes için farklı bir yağ karışımının kullanıldığını söyleyebiliriz. Fakat ülkemizde henüz masaj kültürü bu düzeye ulaşmış değil. Bu nedenle çok bilindik yağlar kullanılıyor ve yaygın olarak tavsiye edilen karışımlar tercih ediliyor. Ülkemizin bir özelliği de yağlara hoş kokulu aromaların ekleniyor olmasıdır. Bu aromalar masaj uygulanan kişide psikolojik bir rahatlama da sağlıyor.

Leave a Reply