ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Kendinize En Uygun Masaj Türü Arayanlar İçin Yapılan Araştırmamız

Masaj uygulamaları her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle uzmanlar tarafından çeşitli rahatsızlıklara karşı tavsiye edilen ve bir nevi fizik tedavi uygulaması olarak da kabul edilebilecek bu uygulamalar sayesinde oldukça etkili çözümler elde edilebilmektedir. Bunun için en önemli nokta ise hangi masaj türü size göre ise onun uygulanması gerektiğidir. Bu konuda profesyonel bir masaj terapistinden yardım almanız yeterli olacaktır.

Spor masajı

Spor yapıyorsanız veya fitness programınız makinelerle çalışmayı içeriyorsa, kaslarınızı gevşetmenin yollarını düşünmeniz gerekir. Spor masajı, antrenmanın etkisini artırır ve sıkılaşmayı, krampların ve hatta yaralanmaların görünümünü önlemeye yardımcı olur. Dayanıklılığı ve vücut direncinin artmasında yardımcı olur.

Bu masajın sonucu vücutta hafiflik, gerginlik ve gücün giderilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca sporcunun psikolojik olarak da rahatlamasına yardımcı olunmaktadır. Aynı zamanda yorgun vücudun dinlenmesi sağlanarak hem antrenman verimliliği arttırılmakta. Hem de günlük yaşam kalitesinde iyileşme gözle görülür hale gelmektedir.

Bal masajı

Bal masajı, terapötik ve kozmetik etkilerin bir kombinasyonudur. 20’den fazla mikro element, amino asit, B vitamini, antioksidan içeren doğal bal bu şekilde bir etki göstermektedir. Hangi masaj türü size göre sorusuna cevap olarak “Bal masajı” cevabını almışsanız. O zaman gerçekten iyi bir süreç sizi bekliyor demektir. 

Masaj sırasında uzman önce küçük vuruşlarla cildi ısıtır, ardından balı avucunun içine alır. Ve bal tamamen emilene kadar yoğun bir şekilde vücudunuzu sıvazlamaya ve yoğurmaya başlar. Bu aşamada sıvazlama ve yoğurma yardımı ile bal gözeneklere emilir. Ardından yüzeye çekilir ve bununla birlikte toksik maddeler ve toksinler dışarıya itilmiş olur.

Bal masajı metabolizmayı hücresel düzeyde harekete geçirir, cildi temizler, pürüzsüz ve kadifemsi yapar. Lenf çıkışını, kan dolaşımını destekler, kan damarlarını güçlendirmeye ve yorgunluğu gidermeye yardımcı olur. Balın eser elementler ve vitaminler açısından zenginliği, vücudun bir bütün olarak bağışıklığını etkilemesine izin verir.

Anti-stres masajı

Asıl arzunuz, uyku bozukluğuna psikolojik durumun bozulmasına neden olan stres ve duygusal yorgunluğu gidermekse eğer. Anti-stres masajı “Hangi masaj türü size göre” sorunuza cevap olacaktır.

Anti-stres masajı, hoş rahatlatıcı müzik ve vücudunuzu ve ruh halinizi etkileyen esansiyel yağlar kullanılarak uygulanmaktadır. Masör baz yağları (zeytin, badem, jojoba, şeftali, kayısı) seçer ve bunlara lavanta, papatya, portakal, melisa, paçuli, bergamot gibi özel aromalar ekleyerek yeni bir karışım elde eder. Yağlar ayrıca cilde bakım yapar, pürüzsüzlük vererek daha parlak görünmesine yardımcı olur. Masaj tekniği klasik kadar yoğun olmamakla birlikte vücut ile çalışmanın gerekli tüm aşamalarını içerir. Ve stres sırasında oluşan kas gerginliğini gidermeyi amaçlar.

Leave a Reply