ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Hu Na Hawai Masajı,
Hu Na Hawai Masajı Nedir,
Hu Na Hawai Masajı Rahatlatır mı?,
Hu Na Hawai Masajı Nerelerde Yapılır,
Hu Na Hawai Masajı Ankara,
Hu Na Hawai Masajı Uygulama Şekli,

Hu Na Hawai Masajı Faydaları,

Hu Na Hawai masajının kökenleri, ismini de aldığı Hawai bölgesinden gelmektedir. Ortaya çıktığı dönemde daha çok şifa yöntemi olarak hastalanan insanlarda kullanılıyordu. Bu masaj için aynı zamanda “Lomi lomi” kelimesinin de kullanıldığı bilinmektedir. “Lomi lomi” kelimesi Hawai dilinde “Masaj” anlamına gelmektedir.

Hu Na Hawai masajı, insan vücudu için birçok açıdan benzersizdir. Uygulayıcı, akıcı hula ve tai chi tarzı hareketler ve derin nefes kullanarak masanın etrafında hareket ederken ellerini, kollarını ve dirseklerini kullanır. Danışanın enerjisi ile çalışırken yumuşak ve derin doku masajı uygularlar. Müzik çalınır ve uygulayıcı masajın akışını ve nefeslerini buna uyum sağlayacak şekilde ayarlar. Bedeni ve zihni fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak dengelerken danışanın sinir sistemini gevşetmeye yardımcı olur.

Bu yöntem en çok lenfatik, bağışıklık, dolaşım, solunum ve sindirim sistemleri için yararlıdır. Bedeni fiziksel olarak yeniden canlandırır ve gençleştirir. Masaj boyunca, uygulayıcı tüm vücudun üzerinde, altında ve çevresinde hareket eder. Genellikle vücudun bir ucundan başlayıp diğer ucunda uzun bir hareketle sona erer. Diğer sonuçlar arasında genel bir refah ve güçlenme duygusu, kendini sevme ve kabul etme, açık yüreklilik ve güven, derin nöromüsküler gerilimi serbest bırakma, huzur, denge ve rahatlama hissi aşılama gibi faktörleri bulunmaktadır.

Hu Na Hawai masajı, bir masajdan çok daha fazlasıdır. Hu Na Hawai masajı, aynı zamanda bir deneyimdir, hem danışan hem de uygulayıcı için aktif bir meditasyondur. Masa, her insanın olduğu gibi gelip alabileceği her şeyi içeren bir alandır. Uygulayıcı her masaj sırasında kendisine “Aloha” kelimesini rehber edinmek zorundadır. Çünkü danışana bu kelimenin geçmesi için aynı zamanda bir aracı olduğuna inanılmaktadır. “Aloha” kelimesi Hawaililer için oldukça değerli ve önemlidir. Normal kullanım olarak basit bir selamlama kelimesi olarak biliniyor olsa da aslında daha derin kültürel ve manevi bir önemi bulunmaktadır. Kelimenin kökenleri aşk, şefkat, barış, şefkat ve merhamet anlamına gelmekte ve bu hislerin ilk olarak uygulayıcı tarafından benimsenmesi daha sonrada danışana aktarılması oldukça önemlidir.

Hu Na Hawai masajı, size her seansta farklı duygular yaşatacaktır. Bazen fiziksel ağrı kesici ve gevşeme hissine sahip olurken, diğer zamanlarda masaj sırasında ağlayarak veya gülerek sıkışmış duyguların kilidini açabilirsiniz. Uygulayıcınız güvenli, destekleyici bir ortam, şefkat ve anlayış sağlamak için oradadır ve kendi kendini iyileştirme deneyiminizi kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Leave a Reply