ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Kas Ağrılarınıza En İyi Çözüm Masajla Olur Bunun Sebeberini Sizler İçin Araştırdık

Kas ağrısı, egzersiz, ağır fiziksel çalışma veya çeşitli hastalıklardan sonra ortaya çıkabilir. Bu sorunlarla çeşitli yollarla mücadele edilebilmekle birlikte farklı seçenekleri de değerlendirerek olumlu bir sonuç alınabilmektedir. Özellikle uzmanların yaptığı açıklamalar incelendiğinde kas ağrılarınıza en iyi çözüm masajla olur diyebiliriz.

Bu konuda yorum yapan uzmanlar, ağrının nedenini belirlemek için modern teşhis yöntemlerini kullanıyor. Hasta muayene edildikten sonra kas ve eklemlerde ağrılara neden hastalığın tedavisine yönelik ilaç tedavisi yapılır. Kas ağrıları için kullanılan ilaçlar kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Hızlı etki eden ve minimum yan etkiye sahip olan en etkili kas ağrısı çözümlerini kullanılmaktadır.

Akupunktur, modern fizyoterapi prosedürleri ve yumuşak manuel terapi teknikleri, boyun-yaka bölgesi, sırt, bel ve uzuvlardaki kas ağrılarını gidermek için kullanılır. Eklemlerdeki ve kaslardaki ağrı için haplar pek yardımcı olmazsa, enjekte edilebilir ilaç formları kullanılır. Lokal anestezikler, homeopatik müstahzarlar ağrı noktalarına enjekte edilir. Endikasyonlara göre, kas ağrısını gidermek için kas gevşetici ilaçlar kullanılır.

Fakat ilaçların tam anlamıyla sağlıklı bir çözüm sunduğunu ifade etmek doğru olmayacaktır. Çünkü her ne kadar az yan etkileri olduğu ifade ediliyor. Olsa da bilinmeyen bazı yan etkilerinin ortaya çıkması da muhtemeldir. Bundan dolayı kas ağrılarınıza en iyi çözüm masajla olur diyebilmemiz gerekmektedir. Çünkü masaj tamamen doğal bir uygulama olduğundan dolayı herhangi biryan etkisinden söz etmemiz mümkün olmayacaktır.

Kas Ağrılarınıza En İyi Çözüm Masaj
Kas Ağrılarınıza En İyi Çözüm Masaj

Kas ağrıları özellikle profesyonel ya da amatör olarak spor yapan kişilerde daha sık görülmektedir. Bununla birlikte sporcular kas ağrılarını gidermek. Ya da kas ağrılarının ortaya çıkmasının önüne geçebilmek için spor masajı uygulamasından yararlanmaktadır. Kas ağrılarınıza en iyi çözüm masajla olur, diye düşünen birisinin özellikle antrenman ya da müsabaka sonrasında bu masaj türünü uygulatması beklenmektedir.

Spor Masajının Faydaları

Spor masajı, fiziksel efora hazırlanmak spor aktivitelerinden sonra kas ağrılarından kurtulmak için uygulanan özelmasaj tekniğidir. Çoğu profesyonel sporcu için bu masaj, günlük rutin olarak uygulanması gereken bir masaj türüdür.

Spor masajı, epidermisin ölü hücrelerinden kurtulmak, ter ve yağ bezlerinin işleyişini iyileştirmek. Cilt solunumunu ve kan dolaşımını ve ayrıca lenf çıkışını eski haline getirmek. Ve vücudumuzun kendine gelmesine yardımcı olur.

Spor masajı sonuçları

 • Kas ağrılarından kurtulmanıza yardımcı olur
 • Gergin kasların gevşemesi
 • Kas gerginliğinin etkileriyle mücadele
 • Gelişmiş kas esnekliği
 • Dayanıklılığı arttırır
 • Gelişmiş kan dolaşımına sahip olmanıza yardımcı olur
 • Stres sonrası kısa sürede iyileşme
 • Genel fiziksel durumun normalleşmesi
 • Ağrı sendromunun azaltılması
 • Antrenmandan ya da müsabakadan sonra kısa sürede toparlanma
 • Psikolojik rahatlık

Leave a Reply