ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Çankaya Kırkkonaklar da Bulunan Masaj Salonu ve SPA Merkezlerine Ulaşmak

Kırkkonaklar masaj salonu klasik masaj konusunda oldukça etkili yöntemler sunmaktadır. Klasik masaj, birçok rahatsızlığın önlenmesi ve tedavisi için en güvenli ve en etkili prosedürdür. Çocuklar ve yetişkinler, erkekler ve kadınlar için rahatlıkla uygulanabilmektedir. Prosedür tekniğine hakim ve hastanın sağlık durumunu dikkate alan profesyoneller tarafından yapılmalıdır. 

Klasik masajın faydaları

 • Genel stresi azaltır
 • Kas ağrılarını azaltır
 • Stresten kurtulmanıza yardımcı olur
 • Sinir sisteminizi düzenleyerek rahat etmenize yardımcı olur
 • Cilt güzelliği elde etmenize yardımcı olur
 • Vücuttaki metabolik süreçleri normalleştirir

Klasik masaj, vücudun herhangi bir bölgesine uygulanabileceği için evrenseldir. Kırkkonaklar masaj salonunda uzman terapistler tarafından, başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Her ne kadar geleneksel ve evrensel olarak kabul ediliyor olsa da asla basit değildir. Klasik masajın kendine ait uygulama noktaları bulunmaktadır. Bu durum aynı zamanda masajın sadece uzman kişi tarafından yapılmasını gerekli kılmaktadır.

Klasik masajın etkisi nasıl artırılır?

Klasik masaj, hangi sorunları çözmek istediğinize bağlı olarak, doktorunuzun önerdiği sağlıklı yaşam tedavileri ile birleştirilebilir. Bu sayede hem tedavinizin yapılmasını sağlar hem de fiziken ve ruhen iyileşmiş olursunuz. Eğer doktor kontrolü olmadan masaj uygulaması yapılıyor olursa çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Bundan dolayı ilk olarak bir doktor kontrolü yaptırmanız daha iyi olacaktır. Bunun ardından gerekli olan diğer tüm detaylar Kırkkonaklar masaj salonu çalışanları tarafından karşılanacaktır.

Doktor kontrolüne ek olarak masaj yaptırmanız oldukça önemli ve gereklidir. Bu durum, verimliliği artırmanıza ve uzun vadeli sonuçlar elde etmenize olanak tanır. Öyle ki masajın ortaya çıkan etkisinin daha kaliteli olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Genel klasik masaj

Genel klasik masaj uygulamasının kendine ait uygulama prosedürleri bulunmaktadır. Bununla birlikte bazı durumlarda çeşitli prosedürlerin uygulanmaması söz konusu olabilir. Bu durum özellikle bir doktor tarafından tavsiye edilmişse oldukça önemlidir. Doktorlar sizin fiziksel durumunuza bakarak karar vermektedir.

Sizin için bazı uygulamaların olumsuz sonuçlar doğurabileceğine karar verebilirler. Bu durum da doktorun izin vermediği prosedürlerin yapılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde daha kötü sonuçların ortaya çıkabileceğini unutmamalısınız. Bundan dolayı hangi masaj uygulamasını yaptırıyor olursanız olun, mutlaka bir uzmana danışmalısınız. 

Kontrendikasyonlar

 • Kontrendikasyon: Herhangi bir uygulama, ilaç ya da tıbbi ürünün kullanılmaması gereken durumlar.

Klasik masajın bir kişiye getirebileceği tüm faydalara rağmen, çeşitli kontrendikasyonlar vardır. Özellikle;

 • Enfeksiyöz
 • Akut enflamatuar hastalıklar
 • İnme
 • Kalp krizi riski
 • Onkolojik hastalıklar
 • Ruhsal bozukluklar için uygulanmamalıdır.

Masaj ayrıca cerahatli iltihaplanma, yüksek vücut ısısı ve kanama durumunda kontrendikedir. Bununla birlikte herhangi farklı bir rahatsızlığınız varsa, mutlaka öncesinde doktora danışmalısınız. Belki de sizin de bilmediğiniz bir sorununuz vardır. Bu durumda masaj uygulaması yaptırıyor olmanızın size çeşitli zararlar verebileceğinden emin olamazsınız.

Leave a Reply