ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj Salonu Seçilirken

Masaj salonuna giden insanların daha sağlıklı bir yaşama sahip oldukları bilinmektedir. Özellikle belirli aralıklarla masaj yaptıranlar, günlük yaşam kalitesinin de yükselmesiyle birlikte çeşitli sorunlardan arınmaktadır. Bu sayede başta fiziksel sorunlar olmak üzere birçok psikolojik olumsuzluklardan kurtularak hayatlarına devam edebilmektedirler. Bu durum karşısında hem yaşadığı problemlerden kurtulmakta hem de ilerleyen dönemlerde karşılaşması muhtemel olan sorunlara karşı bir önlem almış olmaktadır.

Bu durum Ankara gibi büyük ve kalabalık şehirlerde daha sık yaşanmaktadır. Özellikle günlük hayatın hızlı yaşandığı Ankara gibi büyük şehirlerde, insanlar yorgun ve stresli olmaktadır. Bu durum karşısında gün içerisinde çeşitli sorunların ortaya çıkması muhtemeldir. Bununla birlikte masaj salonu Eryaman hizmeti veren merkezlerde uygulatılacak olan çeşitli türde ki masajlar sayesinde daha sorumsuz bir hayata kapı açılmış olacaktır.  Genel olarak bakıldığında farklı türlerde uygulanabilen masajın en fazla tercih edilen türü Aromaterapi masajıdır.

Aromaterapi Masajı Nedir?

Aromaterapi masajı, genel hatları çerçevesinde ele alındığında klasik İsveç masajıyla oldukça benzerdir. Bu masaj türünden ve diğer masajlardan ayrılan en belirgin özelliği ise masaj sırasında kullanılan losyonlardır. Losyon, yüksek yoğunluktaki bitkisel yağlardır. Bu bitkisel yağlar, yoğun kokuları ve organik olmaları sayesinde kullanıldıkları ortama ferah ve rahatlatıcı bir koku salınımı yapar.

Aromaterapi masajı, sırasında klasik masaj uygulamasının yanı sıra aynı zamanda ortamda bulunan losyonun da oldukça büyük etkisi olmaktadır. Masaj sırasında burada ki losyonun kokusu nefes yoluyla ya da cildinize temas etmesiyle birlikte vücuda alındığından dolayı rahatlama ve ferahlama hissini uyandırır. Bu aşamada özellikle limbik sisteminiz etkilenerek beyin fonksiyonlarımız aktif hale gelir ve sinir sistemimizi hareketlendirerek gevşemeye yardımcı olur. 

Masaj salonu Eryaman hizmeti veren merkezlerde uygulanan Aromaterapi masajının etkili olabilmesinin en önemli adımlarından birisi, doğru losyonu tercih etmektedir. Eğer bulunduğunuz durumla ilgili ön değerlendirme yapılmadan sıradan ve gelişi güzel bir tercih yapılırsa, o zaman istenilen etkinin ortaya çıkması da imkansız olacaktır. 

Kullanılan Losyon ve Oranı Oldukça Önemlidir

Bununla birlikte Aromaterapi masajı sırasında tercih edilen losyon ve bu losyonun yoğunluğu da oldukça önemlidir. Masaj sırasında kişinin rahatsızlığına yönelik faydalı olabilecek losyonların seçilmesi gerekir. Seçilen losyon, kişinin rahatsızlığına olumlu bir etki katmayacak özelliklere sahipse, bu losyonu kullanmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Bu seçimi yapabilmek içinse bu alanda gerekli olan eğitimi almış olan bir uzmanın olması gerekir. Masaj uygulamasına başlayacak olan uzman, ilk olarak kişinin hangi sıkıntılardan mustarip olduğunu anlayacak harekete geçer. Daha sonra ise bu sıkıntı için faydalı olan losyonu belirleyerek çalışmalarına başlar.

Masaj salonu Eryaman hizmeti veren merkezlerde hizmet veren uzmanların yeterince deneyimli olmaması sonucunda yanlış kararların alınabilmesi durumu ortaya çıkabilmektedir. Bu durumda hatalı losyon seçimi yapılabilmekte ve uygulanan masajın çok fazla yararı görülememektedir. Bundan dolayı uzmanın gerekli eğitimi almış olmasının yanı sıra aynı zamanda deneyime de sahip olması oldukça önemlidir. Bu şartlar altında değerlendirme yaparak hangi losyonu ve bu losyonu hangi oranda kullanacağını belirlemesi ise işin düğüm noktası olacaktır. 

Ayrıca bu aşamada uygulanan losyonlar bazı durumlarda cilde de uygulanabilmektedir. Bu losyonların cilde uygulanması, cilt gözeneklerini açarak insanın rahatlamasına yardımcı olması için oldukça önemlidir. Bundan dolayı da doğru oranda losyonun uygulanması hayati önem taşımaktadır. Özellikle tahriş gücü de bulunan bu losyonların türü ve oranları oldukça önemlidir. Gerektiği oranda kullanılmaması durumunda cilde zarar verebileceği akıldan çıkarılmamalıdır.

Leave a Reply