ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Etlik Masaj Salonu

Masaj ilk olarak 90’lı yıllarda bir terapist tarafından kullanılması ile ortaya çıktığı bilinmemekle birlikte işin aslı bu masajın 2000 yıldan eski bir teknik olduğu bilinmektedir. Uzak doğu kültürünün en vazgeçilmez parçalarından birisi olan masaj teknikleri arasında yer alan masaj salonu etlik, günümüzden asırlarca önce Çin’de uygulanmaya başlanmıştır. Kadim tarihte kullanılması, birçok tıbbi tedavinin yerini almasını sağlamıştır. Günümüze kadar birçok bölgede farklı tedavi amaçlarıyla kullanılan bu masaj türü Hindistan, Afrika, Mısır ve Amerika gibi birçok farklı coğrafyada kendine yer bulabilmiştir.

Masajın oldukça faydalı olduğu, farklı kültürlerde kendisine rahatlıkla yer bulabilmesinden de rahatlıkla anlaşılabilecektir. Özellikle bu masaj türünün sadece bir defa uygulanması ile birlikte birçok fayda sağlanmış olacaktır. Bu konuda uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar dikkate alındığında, sıcak taş masajının belirli periyotlarla yaptırmaya devam ediliyor olması özellikle kronik hastalığı bulunan kişilerde ciddi iyileşmelere yardımcı olduğunu ortaya çıkarmıştır.

Günümüzde masaj salonu Etlik hizmeti veren merkezler başta olmak üzere Ankara’nın birçok bölgesinde uygulanan bu masaj yönteminin, insan vücudu üzerinde birçok olumlu etkinin ortaya çıkmasında yardımcı olduğu bilinmektedir. Özellikle sıcak taş masajının sadece belirli bir bölgeye yapılmıyor olması, aynı zamanda vücudun farklı bölgelerindeki sorunların ortadan kaldırılabilmesine de yardımcı olmuştur. Genel anlamda bakıldığında sıcak taş masajının faydalarından bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Ağrı: Özellikle eklem ve kas ağrıları başta olmak üzere baş ağrısı gibi çeşitli sorunlar karşısında oldukça etkili bir çözüme sahiptir. Sıcak taş masajının uygulanmasıyla birlikte kasların ve eklem noktalarının gevşemeye başlaması ve bu sayede insan vücudundaki ağrıların azaldığı bilinmektedir.

Stres: Özellikle Ankara gibi büyük şehirlerde yaşayan insanların en temel sorunlarının başında stres gelmektedir. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar dikkate alındığında stresin tek başına insan üzerinde olumsuz etkilere neden olacağı bilinmekle birlikte ayrıca farklı hastalıkları da tetikleyeceği bilinmektedir. Sıcak taş masajının stres giderici bir etkiye sahip olduğu bilinmekle birlikte aynı zamanda kişideki endişeyi de azalttığı gözlemlenmiştir.

Eklem ağrıları: Sıcak taş masajı sırasında taşların konumlandırılması sayesinde eklem ağrılarının en aza indirilmesi sağlanmaktadır. Özellikle belirli bir sıcaklığa sahip olan özel taşıtların kullanılması, eklem ağrılarını en azı indirmeye yardımcı olmaktadır.

Kas ağrıları: Özellikle sporcu olan ya da sık sık spor yapan kişilerin zaman zaman kas ağrılarıyla mücadele ettiği bilinmektedir. Kas spazmı başta olmak üzere birçok problemin ortaya çıkması aynı zamanda bu sorunların iyileştirilmesini de zorlaştırmaktadır. Kasların oluşturduğu ağrıların giderilebilmesi için gerekli olan en temel etken, belirli sıcaklıkların uygulanarak kaslardaki gerginliği alınması ve gevşemesine yardımcı olunmasıdır. İşte sıcak taş masajı da tam olarak bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Sıcak taşların vücuttaki çeşitli kasların üzerine yerleştirilmesi sayesinde kaslarda oluşan gerginlik alınmakta ve kişinin mustarip olduğu ağrı giderilmektedir.

Uyku problemi: Günümüzde uyku problemleri oldukça ciddi boyutlarda oluşabilmektedir. Bu konuda masaj salonu Etlik hizmeti veren merkezler, çeşitli masaj teknikleri uygulanmakla birlikte özellikle sıcak taş masajının bu konudaki faydaları en yüksek seviyede olmaktadır. Stres, gerginlik ve kas ağrılarının, uyku problemlerine neden olduğu bilinmekle birlikte bu masaj türünün uygulanmasıyla bu sorunların giderileceği ve bu sayede uyku bozukluğunun da düzene gireceği ifade edilmektedir.

Bağışıklık sistemi: Sıcak taş masajında kullanılan taşların yapısal özelliği ve mevcut durumdaki ısısı sayesinde insan vücudundaki kan dolaşımı hızlanmaktadır. Bu durum sayesinde kan dolaşımı sorunu ortadan kaldırmakla birlikte aynı zamanda kişinin bağışıklık sisteminin de güçlenmesi sağlanmaktadır.

Leave a Reply