ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Sıcak Taş Masajı Nasıl Uygulanır?

Sıcak taş masajı, özellikle son dönemde Ankara’da hızla yaygınlaşan bir masaj türüdür. Özellikle yoğun stres, iş ve yol kalabalığıyla mücadele eden insanların tercih etmeye başladığı sıcak taş masajı, vücudun rahatlamasına yardımcı olurken aynı zamanda psikolojik olarak da sizi rahatlatmaktadır. Sıcak taş masajı, oldukça faydalı olmakla birlikte aynı zamanda değişik masajlar da kullanılan farklı unsurlarında birleştirilmesi ile birlikte daha da faydalı bir hale getirilebilir.

İsminden de anlaşılacağı üzere sıcak taş masajı uygulamasının en kilit noktası, masaj esnasında kullanılan taşlardır. Volkanik kayaç türüne sahip olan bu taşlar, özel bir şekilde hazırlanarak masaj esnasında kullanılmaktadır. Taşların ısıtılması ve bu alanda uzmanlaşmış olan terapistin insan vücudundaki belirli noktalara bu taşları yerleştirmesi ile birlikte masaj da başlamış olacaktır. Taşların gelişi güzel değil, belirli noktalara yerleştirilmesi bu masaj türünde oldukça önemlidir. Çünkü vücutta yer alan kasların nerede olduğunu çok iyi bir şekilde bilmek ve bu kasların ne işe yarayacağını da anlamanız gerekmektedir.

Masaj salonu Gölbaşı hizmeti sunan merkezlerde görev alan uzman terapistler, bu konuda oldukça deneyin nedir. Isıtılan taşlar, vücudun belirli kısımlarına yerleştirildikten sonra salgılanan ısı ile birlikte vücuttaki çeşitli kaslarda gevşeme ve rahatlama yaşanacaktır. Bu gevşeme ve rahatlama sayesinde insan bedeninin stresten ve sıkıntıdan uzaklaşacağı bilinmektedir. Sıcak taşların yerleştirilmesi ile birlikte aynı zamanda, uzman tarafından vücudun farklı bölümlerine çeşitli masaj teknikleri uygulanır. Bu masaj teknikleri vücudun durumuna ve kişinin rahatsızlığına bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte çok sert olmayan, yumuşak ve gevşetmeye yarayan küçük baskılardan ibaret olmaktadır.

Sıcak taş masajının uygulanması esnasında özellikle aromaterapi masajında kullanıldığı gibi çeşitli aromatik özlerin de kullanılması mümkündür. Bu tür masajlarda aroma kullanılması zorunlu olmasa da masajın tekniğinin geliştirilmesinde ve kişiye daha fazla fayda sağlayabilmesi için oldukça önemli bir ayrıntı olarak kabul edilmektedir. Masaj sırasında, kişinin sıcak taşlarla kaslarının gevşemesi ve bir yandan da terapist tarafından ufak baskılarla masaj yapılması sırasında aroma özlerinin de kullanılıyor olması hem ortamın daha egzotik bir havaya bürünmesine hem de kişinin psikolojik olarak da olumlu yönde etkilenmesine yardımcı olacaktır. Masaj salonu Gölbaşı hizmeti veren merkezlerinde de sık sık kullanılan bu yöntem sayesinde birçok kişi olumlu gelişmeler yaşamış ve bu masaj türünü periyodik bir şekilde uygulamaya devam etmiştir.

Sıcak Taş Masajı Nasıl Uygulanır?

Masaj salonu Gölbaşı Ankara hizmeti sunan merkezlerde uygulanan sıcak taş masajı, özellikle bu alanda gerekli eğitimi görmüş uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Masaj öncesinde ilk olarak kişinin uzana bileceği bir alan hazırlanır. Bu alanın çok fazla yumuşak ya da çok fazla sert olmamasına dikkat edilir. Masaj uygulaması yapılacak kişi ilk olarak yüzüstü uzanır ve üzerinde fazla kıyafetlerin çıkartılması sağlanır. Sıcak taş uygulamasını yapmaya başlamak için ilk olarak taşların uygun sıcaklığa gelmeleri gerekecektir. Bunun için terapist masaj öncesinde taşların gerekli sıcaklık ayarlamalarını yaparak masajı hazır hale getirmelidir.

Buradaki işin püf noktası ise taşların sıcaklık derecesidir. Bu taşların ne çok soğuk ne de çok sıcak olmamaları gerekmektedir. Aksi durumda ya hiç fayda gösterilmeyecek ya da uygulama esnasında kişinin cildinde çeşitli deformasyonlara neden olabilecektir. Taşların yerleştirilmesinin ardından terapist klasik masaj yöntemlerinden bazı teknikler uygulayarak kasların daha rahat gevşeyebilmelerine yardımcı olacaktır.

Ayrıca ortamda çeşitli bitkisel aromalar kullanılarak zihinsel ve fiziksel rahatlamaya yardımcı olunacaktır. Sıcak taş masajı oldukça faydalı olan masajlar arasında yer almakla birlikte uygulama şekli herkes tarafından yapılmasını zorlaştırmaktadır. Özellikle bu tür masajlar için özel taşların tedarik edilmesi ve bu taşların masaj uygulaması esnasında gerekli ısı ayarlarının yapılması gibi durumların bulunmasından dolayı bu işin uzmanı tarafından yapılmasını zorunlu kılar. 

Leave a Reply