ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Refleksoloji Masaj Salonu Tavsiye

İnsan vücudu, mucizevi bir şekilde dizayn edilmiş bir şekle sahiptir. Özellikle vücudunu farklı bölgelerinde bulunan özel noktaların birçok farklı bölgelerdeki organları tedavi etmede kullanılması mümkündür. “Refleksoloji” ismi verilen bir masaj türü sayesinde insanların ayak, el ve kulaklarında bulunan özel bölgelere dokunarak vücudun çok farklı noktalarında yer alan organların tedavi edilebilmesi sağlanmaktadır.

Tarihte ilk defa günümüzden yaklaşık 5000 yıl önce kadar Çin’de uygulanan bu yöntem sayesinde insanlar kendilerini tedavi ettirebilmekte ve karşılaştıkları sorunları bu şekilde atlata bilmekteydi. Bu gelişme günümüze kadar gelmekle birlikte özellikle Ankara gibi büyük şehirlerde daha yaygın bir şekilde uygulanmaya başlanmıştır. Refleksolojinin eski dönemlerde uygulandığının en eski kanıtı ise Mısır papirüslerinde yer almasıdır. Özellikle günümüzden asırlarca önce uygulanan bu yöntemin doğruluğunun kanıtlanmış olduğunu bilmelisiniz. 20. yüzyılda yapılan araştırmalar neticesinde “Refleksoloji” ismi verilen bu masaj türünün haritası çıkartılmış ve gerçekten de bu bölgelere yapılan çeşitli uygulamalar neticesinde farklı bölgelerdeki alanlarda iyileşme yaşandığı gözlenmemiştir.

Refleksoloji masajı, birçok hastalık ile mücadele edilebilmesi için yardımcı olmaktadır. Bunların başında nörolojik hastalıklar, fizyolojik rahatsızlıklar, cinsel rahatsızlıklar, anksiyete ve depresyon gibi rahatsızlıklarla birlikte gerek fiziksel gerekse psikolojik sorunların bu uygulama sayesinde ortadan kaldırıldığı bilinmektedir. İnsanlar arasında oldukça yaygın bir şekilde uygulanan bu masaj türü, masaj merkezlerinde uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Bunun içinde masaj salonu tavsiyeleri değerlendirilmelidir. 

Masaj Salonu Tavsiyeleri

İnsanların gün içerisinde karşılaştıkları sıkıntılardan kurtulmak adına yaptırdıkları bu uygulama aynı zamanda çeşitli rahatsızlıklardan da koruna bilmelerini sağlamaktadır. Refleksolojinin uygulanması oldukça basit görünse de aslında ayak altı, el ve kulak gibi küçük alanlarda çok farklı bölgelere uygulama yapılacağı için bu bölgelerin çok iyi bir şekilde biliniyor olması gerekmektedir. Ayak altındaki binlerce damarın nerelerden geçtiğini çok iyi bir şekilde bilmeli ve hangi bölgenin, vücudun başka bölgesindeki hangi organa iyi geleceğini de bilmeniz gerekmektedir.

Bundan dolayı bu uygulamayı yapacak kişinin gerekli eğitimleri tamamlamış olmakla birlikte uzun bir süre deneyim elde etmiş olmalıdır. Bundan dolayı ilk olarak masaj salonu tavsiyelerini değerlendirmeli ve karar verdiğiniz merkezdeki terapistlerin özellikle “Refleksoloji” uygulamasıyla ilgili olarak gerekli eğitimi alıp almadığını kontrol etmelisiniz. Bununla birlikte bu eğitimin sonrasında elde ettiği deneyimleri de göz önünde bulundurarak kararınızı bu şekilde vermelisiniz. Burada alacağınız kararın oldukça önemli olduğunu asla göz ardı etmemelisiniz. Çünkü Refleksoloji konusunda yeterince deneyimli olmayan birisi, elinde eğitim aldığı belge olmasına rağmen çok fazla yararlı olmayacaktır.

Bundan dolayı uygulamayı yapacak olan terapistin hem gerekli olan belgelere sahip olması hem de uzun süredir bu uygulamayı yaparak yeteri kadar deneyim elde etmiş olması, uygulamanın faydalı olmasında etkili olacaktır. Aksi takdirde doğru alanlara yapılamayan uygulamaların herhangi bir yararından söz etmemizde mümkün olmayacaktır. Bu durum ayrıca sizin için hem zaman hem de para kaybı yaşatacaktır.

Refleksoloji uygulaması oldukça önemli bir masaj türü olmakla birlikte bu uygulamanın belirli periyotlarla yaptırılması gerektiğini unutmamalısınız. Özellikle bu uygulamanın yapıldığı ilk seansını sonrasında dahi birçok faydayı kendi gözlerinizle rahatlıkla görebilirsiniz. Fakat gelişmelerin devam etmesi ve iyileşmelerin herkes tarafından fark edilebilmesi için bu uygulamanın düzenli bir şekilde yaptırmaya devam edilmesi gerekmektedir. Öyle ki günümüzde birçok insan bu uygulamayı hayat felsefesi olarak kabul etmekte ve sürekli olarak belirli periyotlarla refleksoloji masajı yaptırmaktadır. Bu tür bir masajın sürekli olarak periyodik bir şekilde yapılması sayesinde vücudun bağışıklık sisteminde çeşitli uyarılar verilmekte ve olası problemlerin üstesinden bu şekilde gelmektedir.

Leave a Reply