ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj Terapilerinde Ayak masajının Önemi

Masaj salonlarında en çok uygulanan masaj yöntemleri genellikle çeşitli ağrıları gidermeyi hedef alan metotlar oluyor. Özellikle ayak masajı masaj yaptırarak rahatlamaya çalışan her bireyin tercih ettiği metotlardan biridir. Uzun süre ayakta kalanlardan varis tedavisi görenlere kadar pek çok kişi ayak ağrıları nedeniyle günlük yaşamından kopabiliyor. Oysa doğru şekilde uygulanan bir masaj tüm ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlayabilir. Bunun için seçiminizi profesyonel bir masaj hizmeti veren firmalardan yana kullanmalısınız. Aksi halde ayaklarınızın ağrılarından kurtulmak isterken vücudunuzun yeni ağrılar kazanmasına sebebiyet verebilirsiniz.

Yatar pozisyonda yapılmalı!

Masaj uygulaması esnasında vücudun çeşitli pozisyonları alması gerekebiliyor. Baskı uygulanacak kasın durumu göz önünde bulundurularak belirlenen bu pozisyonlar söz konusu ayak masajı olduğunda sadece yatar pozisyonu gerektiriyor. Çünkü ayakların rahatlaması ve kan dolaşımının da vücutta normale dönmesi masajın etkili olabilmesi için gereklidir. Bu masajda öncelikle kasların gevşemesi hedefleniyor. Bu nedenle ilk dakikalarda ayağın üst bölümüne hafif baskılar uygulanır. Ancak rahatlamayı asıl sağlayan ayağın tabanına yapılan baskı ve masajlardır.

Sonucun en kısa sürede görülebildiği masaj yöntemlerinin başında gelen ayak masajı düzenli olarak yaptırılabilir. Profesyonel bir masöz ya da masör tarafından yapıldığı müddetçe her gün uygulanan seansların dahi bir zararı olmayacaktır. Ancak nadiren de olsa migren hastaları ayak masajı sonrasında migren atakları yaşayabiliyor. Bu duruma neden olan ayağın her bir noktasının vücudun farklı bir bölgesine etki ediyor olmasıdır. Yanlış ayak masajı sadece migren ağrılarını değil farklı pek çok ağrıyı tetikleyebilir. Bu nedenle ayak bölgesine yapılan masajda eğitim kadar tecrübe de önem arz ediyor.

Ayaklara uygulanan masajlarda en sık kullanılan jojoba yağları ile soya yağları oluyor. Rahatlatıcı etkisi üst düzeyde olan bu yağlar ayakların masaj esnasında dinlenmesini de sağlayabiliyor. Bu yağların kullanıldığı masaj sonrasında günlerdir dinleniyormuşsunuz gibi bir izlenime kapılmanızın nedeni budur. Bu bitkilere alerjisi olan kişilerde devreye saf zeytinyağı giriyor. Çünkü zeytinyağı da cildi dinlendirme özelliği bulunan ender yağlar arasındadır. Uzun uçak seyahatleri öncesinde de masaj yaptırarak ayaklarınızın şişmesini ve sızıların oluşmasını önleyebilirsiniz. Dilerseniz masaj uygulamasını seyahat öncesinde değil sonrasında da yaptırabilirsiniz.

Thai Masajı

Thai Tayland’ın geleneksel masaj türünün adlandırılmasıdır.Normal masaj ile arasında bir çok açıdan çok fark vardır. Alışıla geldik masaj türlerinde genelde masaj yapılacak kişinin rahat bir yerde yatması önemlidir.Çünkü masaj yapılacak kişi ne kadar rahat olursa masajda alınan performansın o kadar artacağı düşünülür.

Ankarada’ki masaj salonlarında özellikle masaj yapılacak yerin rahat olması çok önemli yer tutmaktadır.Müşteri memnuniyetinin en önemli temeli olarak düşünülür. Fakat Thai masajında işler biraz daha değişiktir. Tayland’da 2.500 yıldan bu yana yapılan ve Tayland’ın geleneksel şifa sanatlarından bir tanesi olan Thai masajının temel yapısını Hint Yoga ve Çin’in geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. Thai masajı, Uzakdoğu felsefesi ve bilgisi ışığında, tamamıyla doğal ve insan sağlığını hem zihinsel hem de bedensel yönden iyileştirmeyi amaç edinen bir uygulamadır.Bu yönlerden normal masajdan pek farkı yoktur.

Fakat teknik olarak vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerinde bulunan noktalara baskı,eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsamaktadır.

Thai masajı sert bir yatak üzerinde yapılır ve yaklaşık iki saat sürer.Bu süre zarfında kişi üstüne eşofman veya yerel Tayland masaj elbisesi giyerek esneme haraketleri yapar.Masaj eklemlerdeki ve kas yapısındaki gerginliği azaltarak kişinin rahatlamasını sağlar.Bir çok kişide bilir ki Tayland’da olmanın en güzel yanı thai masajıdır.

Leave a Reply